Punto MK2 : Lambda sonda

Autor daki, 28 Veljača 2011, 13:15:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nemesis

Da li su iste sonde gore i dolje?

sopa

Pozdrav svima! Već duže vrijeme imam problema sa lambda sondama, check engine stalno svijetli, a dijagnostika izbacuje sljedeće greške:
P1135 Grijač Lambda sonde 1 iznad katalizatora
P0139 Spor odgovor kruga O2 senzora (blok 1, senzor 2)
P1141 Grijač Lambda sonde 1 ispod katalizatora
P0136 Kvar kruga O2 senzora (blok 1 senzor 2)
P0141 Kvar grijača kruga O2 senzora (blok 1 senzor 2)
P0135 Kvar grijača kruga O2 senzora (blok 1 senzor 1)

što mi navodi da su obe sonde otišle. Pošto nisam nešto bio pri parama da ih mijenjam, uzmem danas da ih testiram pomoću unimera i podataka iz auto date po protokolu kako je tamo navedeno i rezultate sam naveo na sljedećoj slici:



Sve vrijednosti parametara su u dozvoljenom opsegu, Å¡to mi navodi da su obe ispravne. Koliko je ovaj način testiranja pouzdan da mogu sa sigurnošću tvrditi da su sonde ispravne? Inače auto se normalno ponaÅ¡a, normalno pali i ide, potroÅ¡nja je oko normale bar po trip kompjuteru. PoniÅ¡tavali smo greÅ¡ke nekoliko puta i lampica se ugasi ali se upali nakon preÄ'enih 10-ak km. Majstor mi kaže da se one ne mogu testirati nego da mijenjam jednu po jednu dok greÅ¡ke ne nestanu. Ima li neko savjet ili je to jedino rjeÅ¡enje? Pozdrav

Susiah

meni se od nedavno povecala potrosnja za 1.5-2 litre na 100 km, vozim svaki dan iste relacije, isti stil voznje
gornja lambda sonda(polovna) je mjenjanja prije pola godine, sve je bilo ok s potrosnjom eto do nedavno

sto je cudno jest da ne osjetim nikakvu razliku u performansama u voznji, da li je do nje ili mozda prvo provjerit nesto drugo
dali se ova moze kako ocistit, prije nego krenem ozbiljnije razmisljat o nabavci duge

Memphis

Spoji na kompjuter i vidi kako sonde rade ... polovne sonde nisu opcija ... računaj da je vani hladnije i više mu treba vremena da se zagrije ... isto tako provjeri termostat.

Susiah

tek cu mozda u ponedjeljak moci otici do mehe da ga spoji na dijagnostiku, temperatura uvijek na sredini, termostat otvara, sva crijeva vruca, ventilator se pali, u kabini grije odlicno

znas sta sam zamjetio da komp pokazuje jednaku potrosnju vozio ja 80km/h ili 120km/h, sto mi nema logike, to sam bas jucer skuzio
jos moram vidit dali ce biti isti omjer (predeni km/ulivena kolicina goriva) dok potrosim zadnje tankanje

prci9999

Jucer mi je punto otresao na tehnickom(punto 2   1.2 8v ) kaze mi lik da mi je osla lamda sonda,da je zamijenim,danas cu otic kod mehanicara,inace,nije mi nista izbacivalo,nikakvu gresku


Mike20

#36
Da, smjesa ti ispada siromašna, tj. takav podatak dobiva komp pa povećava količinu goriva. A ako smjesa stvarno i je siromašna, ona su temperature sagorijevanja puno više, što nije dobro za klipove, ventile i grtvu glave.

Grešku nije izbacilo jer signal od nje dolazi do kompa, i unutar je vrijednosti koja mu je još prihvatljiva