Punto MK2 1.2 štekaju brisači

Autor ivanm, 19 Veljača 2014, 08:41:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm

Al cujem klik klik ispod volana. Neki vrag skljoca a motor je pod haubom. Budem provjerio sutra jer danas nemam kad. Okej svi savjeti dobrodosli.

ivanm

kuckao sam malo po releju i motoru i kontakte počistio i danas sam vozio po kišici oko 2 sata i nije nijednom stao. kad se proljepša vrijeme malo ću se detaljnije pozabaviti time..

donJebe

Probat ću svoj problem gurnuti pod ovu temu da ne otvaram novu.
Brisač sa strane vozača u stanju mirovanja stoji previše dolje, a kao rezultat tog jest problem da prilikom brisanja nesostaje par centimetara brisanja ulijevo tj. prema lijevom bočnom retrovizoru.
Skinuo sam kapicu za vijka i jedino logično činilo se da se ruka brisača skine pa potom natakne u željeni položaj i opet stegne. Ili je vijak zapečen ili se to radi na drugčiji način.
Uglavnom nije išlo. Bojao sam se da ne potrgam osovinu na koju je brisaač postavljen.
Ima li neka caka ili treba upotrijebiti veću silu ili neki specijalizirani alat?

franjo-fritz

Ako su zastekali ima alat za to.to imaju manje vise svi koji rade sa ismjenom auto stakla...al probaj tako gdje je vijak kapnuti malo lož ulja,ne nafte nego lož ulje i pricekaj 1-2 min pa onda probaj
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

donJebe

Nisu zaštekali. Rade o.k. nego sam ovaj lijevi htio pomaknuti da briše malo više prema rubu stakla.
Å prejao sa sam WD-om pa nije dalo rezultata.
Vidjet ćemo sa ložom. Znači kad otpusti trebao bih samo izdignuti ručicu, pomaknuti je u željeni položaj i opet pritegnuti.

ivanm

trebala bi se dat rasklimat. brisač je na osovini sa konusom i ima male zubiće koji ga drže u zadanom položaju.
to često korodira.

donJebe

Izgleda da se gadno zapeklo.
Probat ćemo s ložom kad ju donese jedan prijatelj.

Argor

Citat: ivanm  u 23 Veljača 2014, 20:52:06
kuckao sam malo po releju i motoru i kontakte počistio i danas sam vozio po kišici oko 2 sata i nije nijednom stao. kad se proljepša vrijeme malo ću se detaljnije pozabaviti time..

Ima li kakvih novosti po tom pitanju, motor sam skinuo , pregledao , podmazao ali izgleda da nije do njega,  brisači Å¡tekaju i dalje a koliko vidim po nekim forumima , on ni nema klasični rele za intervalno brisanje , već je sve integrirano unutar kućiÅ¡ta ručice brisača.
Da li je netko već mjenjao ručice zbog ovog problema   :puzzled:

Boxer

mehanizam skini i podmaži dobro ruke odnosno pikse
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Delta TD

imao čovjek slučaj na Puntu 2 gdje su mu brisači stajali skoro na pola stakla, odu dolje pa se malo vrate, hahaha, netko je čeprkao po motoru i tamo na onoj elektronici napravio kino,, svašta je moguće
098871798

Boban

Imaš elektroniku u samim ručicama brisača i tamo su 2 releja.Do njih ti je sigurno.Moraš skinuti volan da možeš do njih doći.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Argor

Citat: Boxer  u 27 Veljača 2016, 23:03:01
mehanizam skini i podmaži dobro ruke odnosno pikse
To jesam ,  kad je već bilo sve na stolu , usput sam probuÅ¡io rupe i stavio osigurače da ne ispada mehanizam iz onog plastičnog zgloba.  :rolleyes:

Citat: Boban  u 28 Veljača 2016, 04:48:09
Imaš elektroniku u samim ručicama brisača i tamo su 2 releja.Do njih ti je sigurno.Moraš skinuti volan da možeš do njih doći.

:clap_1_: Znači ipak su unutra u kućiÅ¡tu , otvarao sam zaÅ¡titne plastike oko volana i čujem da tu negdje  Å¡kljocka, ali da bi ih stavili u ručice.  :neznam: 

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI