Punto 1,2 2000.g. zacukavanje

Autor Delta TD, 04 Ožujak 2014, 08:51:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Delta TD

kupio sam nedavno nekog Puntića da se žena ima s čim vozit, nisam gledao ni sviječice ni kablove, ni bombine, ni lamba sondu ni ubrizgavanje ne pale se nikakve lampice ali imam nekakav problemčić

- prilikom dodavanja gasa od 2000 obrtaja do 2500 nekako zacukuje i kao da nema snage a prilikom otpuštanja gasa obrtaji padnu pa se dignu, imam i nekih dijelova za njega, t.j. imam sve osim sviječica i ECU-a a zanima me vaša iskustva što bi prvo trebalo provjeriti
098871798

Delta TD

stavio drugo ubrizgavanje, promjenio jednu bombinu i jedan kabel te lamba sondu, kao da je bolje ali mi se opet u leru dogaÄ'a kao da nekada jedan cilimdar ne pali, t.j. radi a nekada preskoči, imam i kompletne injektore za njega pa ću probati joÅ¡ to ali sumnjam da me ECU malo zeka ali ne pali nikakve lampice to mi je sumljivo a najveći je problem Å¡to sam sa 140 dizelskih konja sjeo u 60 benzinskih pa kao da je netko povukao ručnu i cijelo vrijeme koči, motor se u vožnji lijepo vrti i diže obrtaje ali hmm
098871798

Delta TD

 - nitko niÅ¡ta ne piÅ¡e ali evo da podijelim svoje iskustvo s vama,


auto je zacukavao t.j. radio na 3 klipa, otkrio sam da 1 cilindar do akumulatora nema paljenje ali ima iskru, skinuo sam kompleno rail sa injektorima i stavio druge i ČUDO, code ključ svijetli i neradi pumpa goriva, skinem ju donje i idem vidjeti taj prvi injektor kad ono NEVJEROJATNO koliko je bio zaštopan, skinem njega stavim drugi i Puntić ide kao zvijer, nije više lijen kao prije
098871798

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Delta TD

ima slabu kameru na mob. pa se ne vidi dobro ali Å¡ta je tamo smeća bilo nisam mogao vjerovati i Å¡to je najsmjeÅ¡nije to je prvi injektor gledano od priključka i joÅ¡ sam se iznenadio da se i na injektorima nalazi  CODE, jer kada sam sve 4 promjnio upalali mi se ona žuta lampica od koda, mislio sam da to radi samo na bombine i naravno pumpa goriva nije drukala gorivo, kakvo mi to sve smeće plačamo na benzinskima
098871798

Boban

Da nažalost kod nas nemreš vjerovati puno tim naftnim kompanijama.
Frend mi radi na remontu starih benzinskih i gradnji novih i rekao mi je da kako taj spremnik izgleda iznutra,da to na dnu ima mulja,al doslovno mulja od 15-ak 20 cm nije ni čudno kako se kod nas kvare auti.
Ja osobno tankam na omv-u iliti Croduxu ili Tiffonu jer kad kod njih natankam mogu prijeći veću kilometražu a i mirnije radi motor. Sa 95 od tiffona ili omv-a prijeÄ'em 720-740 km sa punim tankom,a s ininom 98 700 u vrh glave.To ti sve govori.
Kad natankam 100-tku prijeÄ'em i 800 km.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI