Problem s klimom

Autor alfaomega, 09 Kolovoz 2015, 09:05:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alfaomega

Moj problem je ovakav prikopčimo aparat za punjenje klime i stavimo na vkumiranje i utvrdimo da klima ne pušta. Veseli krenemo punit klimu i kod kilera unutarnjeg od klime počinje šištat plin, provjera i opet sve ok, počnemo punit opet curi plin. Da li je tko imal takav šašavi slučaj i kaj bi moglo bit???

Mahoney

Pogledaj ekspanzioni ventil i sve spojeve.

topolino

Puko je isparivac. Sve sta pusta u kabini su cvrsti spojevi i to se mjenja kada pukne. Zamjeni i filter plina.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Najvjerojatnije pusta na spoju ulaska u kabinu.. A tamo nije "cvrsti" spoj nego ima holender za cetri gunicekoje strunu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Citat: topolino  u 09 Kolovoz 2015, 10:22:03Sve sta pusta u kabini su cvrsti spojevi
Spoj isparivaca i cijevi bi trebao biti u motornom prostoru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alfaomega

Sve je to meni jasno, ali kaj ne bi trebal na vakumu propustit, jer mani na vakumu sve  u redu drži bez problema.

topolino

Ostavi klimatizaciju pod vakuum 12 sati pa vidi koliko ce se pritisak dici.
Nemora uvijek biti da ce drzati pritisak ako vakuum test bude dobar. Imao sam problem sa jednom kucnom klimom. Vakuum drzi, a klima u par sati izgubi sav plin. Nakraju je ispalo tvornicka greska na kucistu kompresora, nije zavar dobro preklopljen.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alfaomega

Hvala svima na trudu Franjo je bil u pravu sam kaj je čudno šištalo pa mi se činilo da je kiler u kabini, ali na svu sreću nije!

marin84

Pozdrav,
znaći kupio auto Fiat Punto mk2a iz 2002. godine u 10 mjescu proÅ¡le godine sa klimom (kaže da radi, ali nisam probavao jer nije bilo vrijeme za klimu), i sad kako su doÅ¡li vrući dani idem probat upalit i ono niÅ¡ta samo topli zrak, niÅ¡ta od hlaÄ'enja. Nakon toga odve u auto servis za punjenje klime i da mi dijagnozu - ne radi hladnjak klime i treba ga popravit, cca sa ugradnjom 1000kn. Sad pitanje da li se isplati popravljat i kako mogu bit siguran da ako idem mijenjat hladnjak da će nakon toga radit ili bi trebalo mijenjat i kompresor? Kako prepoznati da li je komporesor klime ispravan ili bi i to trebalo mijenjat? U servisu su mi rekli da ne mogu vidit radi li kompresor kad ne radi hladnjak i ne mogu napunit plin?

Mike20

Valjda misliš isparivač klima?
Inače zna često puštati naprijed dole lijevo na spoju cijevi i "hladnjaka"

marin84

Kondenzator klime ne radi

topolino

Kondenzator je ispred hladnjaka motora, isparivac je u kabini. Sta od toga pusta?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

marin84

Iskreno sada ne znam. Rekao mi je tako kako sam napisao i da može naručiti novi za 600kn i ugradnja plus punjenje 400kn. Sad što točno pušta me znam.
Å to bi mi bila "povoljnija" opcija?

the-rider

otvori prozor  :to:
hladnjak nema sta raditi, moze jedino pustati
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Nissens isparivač i kondenzator su po nekih 700kn, Desno su.po 1000kn, tebi budu vjerojatno uvalili Thermoteca od 500-600kn