Problem s klimom

Autor alfaomega, 09 Kolovoz 2015, 09:05:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marin84

Ako bi išta stavljao onda vjerojatno jeftiniji neki jer nemam sad novaca na bacanje. Ali zanima me kolika je vjerojatnost da je otišao i kompresor i da bi onda i to morao mjenjat? Kako znat da li je on ispravan?

Mike20

Kompresor baš ne ode samo tako, jedino el. Remenica koja ga uključuje

topolino

Radije kupis kvalitetniji isparivac/kondenzator jer kod jeftinih zna probiti na spojevima. Jbg. nije sve u marci, da budes jeftiniji moras negdje i stedjeti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

DinoG

Imam sljedeci problem na svom Puntu 1.3 mjetu. Upalim klimu i cuje mi se neko zvizdanje, sto su visi obrtaji zvizdanje je glasnije, a kad pristisnem kvacilo prestane i opet nastavi kad ga pustim.

Problem se javlja samo i iskljucivo kada je klima upaljena

Ima netko neku ideju sta gledati i mjenjati? Lezaj kompresora klime  je stavljen novi prije koji mjesec, a sama klima radi odlicno.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


topolino

Si gledao koliko plina je u klimi? Na kojoj je temperaturi zrak koji izlazi iz klime?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cvike19

izmjeri sa necime u ventilaciji koliko stupnjeva bude kad je klima upaljena
oko 5-6 mislim da bi trebalo bi bit

da tebi ne zapinje neki remen negdje ?

DinoG

Mjet ima jedino mikroremen i na njemu je i kompresor klime, a klima je dopunjena prosle godine. Najgore mi je to sto sve radi i to radi jako dobro, ali to fickanje me bas zivcira



Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


topolino

U autu je ispuh 11â,,ƒ, kucne klime 9 â,,ƒ.  Cek, malo. Motor ti je idalje u okretajima , a fuckanja nema? Mjenjac/kvacilo mozda? Kod pola 2010g. sam primjetio da kompresor se iskljuci kada pustis papucicu gasa. Kocis motorom i klima ne radi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

DinoG

Ne, znaci kad se vozim normalno fickanje raste proporcionalno s obrtajima, kad stisnem kvacilo da promjenim brzinu prestane, cim promjenim brzinu, nastavi fickati i tako u krug, ALI samo kad klima radi.

Mislio sam da je mozda ventilator kabine, ali kad iskljucim klimu nista se ne cuje.

Pomislio sam i da je mozda neki lezaj u mjenjacu, ali ne vidim povezanost izmedju fickanja lezaja u mjenjacu s klimom.

Zato sam najvise i postavio pitanje jer to fickanje se javlja jedino kad je klima upaljena i ovisno o obrtajima. Najblize bi opisao zvuk kao zvuk turbine na benzincima, samo kad stisnem kvacilo, nema blow off zvuk nego taj zvuk lagano pada, kao kad se ventilator iskljuci pa ne stane momentalno nego se stisava dok se ne zaustavi.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


topolino

Onda ti ostaje micro remen (ali sumnjam) i da cujes plin u isparivacu. Ste provijerili dali pusta di kada ste nadopunjavali? Filter plina od klime je mjenjan, expanzioni ventil radi kako treba? On bi trebao biti pored ili blizu isparvaca pa cujes njega.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cicili

kad klima radi remen je pod vecim opterecenjem. probaj ga dotegnut, ako sve radi super.   :neznam:

cvike19

pa na to sam mislio
jedino logicno objasnjenje s obzirom da ima veze sa okretajima motora

Mairon

Meni na puntu kad nije bilo plina s okretajima povečavalo se šuštanje. Onaj zvuk ccccccc. ššššš. Nije cvilež.

franjo-fritz

Citat: DinoG  u 12 Srpanj 2016, 09:55:21
Mjet ima jedino mikroremen i na njemu je i kompresor klime, a klima je dopunjena prosle godine. Najgore mi je to sto sve radi i to radi jako dobro, ali to fickanje me bas zivcira



Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


meni smrdi na lezajeve... Nedavno dosao punto jtd iz osjeka na pola puta kompresor zacvikao skurio remen...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Nisam se sjetio: ako je falilo plina onda je i vjerojatno odredena kolicina ulja iscurila skupa sa plinom. Provjeri dali su ti gdje spojevi od klime masni.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: