Punto jtd Plavi dim !

Autor TurboDiesel, 25 Studeni 2015, 21:19:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ludaman

Sve to sto si opisao meni smrdi na turbinu. Istu situaciju sam i ja imao, novo slozena turbina je pustala ulje. Usis potpuno suh ali je pustala u auspuh. Kada se auto zagrijao prestao je dimit. Doslovno jedna kapljica ulja je dovoljna za puno dima tako da ne mora jako pustat.
Za dizne si dobro rekao, ako koja pusta auto bi dimio crno :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Mike20

Citat: TurboDiesel  u 26 Studeni 2015, 11:03:52
Razumijem te u potpunosti ali auto je u stvarno dobrom stanju turbina je su totalno suha

Da li si skinuo sve cijevi zraka iz a turba ili si pogledao samo usisnu dio sa filtera?
Taj dio je uvijek suh, osim ak prije turba nemaš dovod iberlaufa pa baca ulje

TurboDiesel

Jbg kako sad da znam ako turbo pusta u auspuh kako da to otkrijem?? A skikado sam crijevo sa turbine i bas gledao nema lufta na osovini nikako i ono crijevo sto ide prema Intercooleru i ono ke suho ! Ali iberlauf se ukljucuje na usis ispred turbine njega kad skinem sa dekla dosta je mastan  :hm: kada bih ga izveo da neide u usis mozda bi pomoglo ?

crev1986

Pa prvi korak bi bio otic kod mehanicara ili sam skinut turbinu pa provjerit , glavu skibut pa provjerit jel ne moze se to ovak popravit komemtiranjem na forumu !

topolino

Daj si vremena i ocisti si usis koji je mastan. Uzmi carb cleaner ili slicno za dizel i nasprejaj u usisnu da ispere talog od ulja i cadi. Uzmi onas sta ima dugacko crijevo da mozes u svaki kanal posebno. Slozi sve i raspusi ga, pa se javi. Ako jos dimi onda skini aspuh na spoju turbine i pogledaj ima li ulja
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

TOMMYmk1

Turbo ili neko crijevo od turba prnjavo  :82:  a gle moguće i dize skinuti i da se ispitaju koji je pritisak na kojem puÅ¡taju i jer piÅ¡aju ili bacaju maglu jer moraju bacati maglu,ako piÅ¡aju onda nevaljaju,ali 90% turbo,nadam se da nije nikaj ozbiljno  :papa:

TurboDiesel

Super momci to je ono sta mi je trebalo prvo da pokušam ovako sa čišćenjem usisa pa cu vidit za dalje :finouca



the-rider

turbina...
najvjerovatnije  :D
a sa ciscenjem usisa gubis vrijeme samo
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

TurboDiesel

Ouuu prognoza znaci nije dobra......volio bi ako ima još Članova foruma da daju svoje mišljenje.... :tres:

crev1986

Imam osjecaj da ceakas da netko napise da je sve ok s autom da se ne brinis da nije nista strasno! Neces nista znat dok ne krenes rastavljat

TurboDiesel

hehe jbg ko i svi nadam se da je nesto pristupacno i jeftino realno ali stvarnost je izgleda nesto drugcija..... valja krenut redom .... :kmeee

franjo-fritz

Skini crijevo turbine i ako ima ulja.banan si.. Primi za osovinu i vidi koliko ima lufta.. Hm samo pazi da ti zbog svega toga nepovuce ulje u usis i onda si Å¡ah mat.. E sad ti velis da je plavi dim.. Jer mala je razlika, plavi, plavosivi..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

eLaCiD

Dakle kao Å¡to sam npisao u ranijem postu.
Po ovim simpotima režima vožnje mogu biti isključivo uljne karike
Da su gumice ventila, turbina ili bilo kaj drugo, plavo bi dimio više manje stalno,
Ovako kad ide niz brdo nema punjenja cilindra juhom nego samo ostaje ulje od podmazivanja cilindara kojeg karike ne skidaju dole nego ostaje na stijenkama cilindra i skuplja se. Na kraju nizbrdice dodaješ gas i nakupljeno ulje mješa se sa juhom i krene jače izgarat i dobijaš jači plavi dim neko vrijeme. kasnije se omjer nakupljeniog ulja i juhe smanji i ne kužiš toliko plavi dim.
Ovo kaj si ti naveo kako dimi je Å¡kolski primjer kad su uljne karike u banani.
Uh jesam ga napisao ko disertacija... :)
098  38 77 11
elacid@net.hr

franjo-fritz

A gle može biti plav ili sivoplav ako je sivo plav onda su dizne rekle svoje... Ako dimi na prvom paljenu plavo a poslje ne gumice vent.. Ako konstantno dimi plavo uljne karike.... Sad sam procitao sve i po svemu sudeci motor u atome..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

TurboDiesel

Turbina nije sigurno malo prije sam je provjeravao i suha je totalno sa obje strane znaci ona nije moze bit karike ili injektori jbg ali da naglasim znaci plav dim je na samom paljenju i jos 2-3 minuta i gotovo nema ga vise nikako ....da su karike stalno bi čadio i trosio bi ulje... :/