Punto 1.2 44kw akumulator koji?

Autor Oggy, 11 Veljača 2016, 19:03:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kiky776

Citat: franjo-fritz  u 12 Veljača 2016, 07:44:04
Hi, hi,  dezuran od 5 ujutro izgorio stilo sw na tresnjevci, pogodi zaÅ¡to???

baš me zanima šta se dogodilo zbog jačeg akumulatora ? -_-
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Mairon

U puntu 1.2 mi je 60 ah akumulator još od ko zna kojeg vlasnika, vjerojatno star 6-7 god. Nisam stručnjak što se tiće ove rasprave :D

Mislim da nebi bilo problema da uzme 52 ah i slicno. Frend ima neki od 44, ni 2 god i vec daje svoje.

danijel044

Uhvatio se lik  nespretnog izraza "amper sati" i ne puÅ¡ta :rofl

A Franjo  generalno nije niÅ¡ta loÅ¡e rekao...osim tog nesretnog izraza....  ;D

I ja se držim viÅ¡e manje preporuke proizvoÄ'aća...baÅ¡ sam nedavno uzeo novi akumulator meni je preporuka proizvoÄ'aća  60ah  540cca  ja sam uzeo najjjači meni raspoloživi akumulator u zadanoj dimenziji 64Ah 640cca

Gledam to samo i isključivo iz ovog kuta  koliko VREMENSKI viÅ¡e će trebati altenatoru da POTPUNO  napuni

akumulator većeg kapaciteta ah i cca...    :papa:


franjo-fritz

Citat: kiky776  u 12 Veljača 2016, 10:10:19
baš me zanima šta se dogodilo zbog jačeg akumulatora ? -_-
čovjek je zapalio auto da se grije i odledi stakla. Pozar je poceo u prednjem ljevom dijelu vozila i sirio se izmeÄ'u motora i vatrozida. Prije par mjeseci znam da je stavio manji aku jer je bio skrt dati za onakav kakav treba biti.. Eto sami izvucite zakljucak.. Jedva cekam da se auto ide na raskopavanje. Pa da poslikam kako i Å ta
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

ÄŒovjeku se zapalio auto i ti se držiÅ¡ ko pijan plota ideje da se to desilo jedino iz razloga Å¡to je stavio akumulator koji nije "tvornički predviÄ'en" za taj tip auta.  :tres:
I to joÅ¡ manji  :tres:
ÄŒovjeku se zapalio auto zato jer:

Citat: franjo-fritz  u 10 Veljača 2016, 21:47:26
moze biti xy zašto..

Može biti i akumulator ako dotični nije ispravan!!!

A može biti tvornički poddimenzionirana žica grijača zadnjeg stakla kojoj je izgorila izolacija pa je to prouzročilo kratki spoj....
Može biti da su se čovjeku glodavci nastanili ispod haube i počeli grickati žice, skinuli izolaciju i na tom mjestu je nastao kratki spoj...
Može biti da su se... nastavite sami.

Ja sam svoje napisao i stojim iza toga. I kao čovjek koji iz vlastitog iskustva može nešto napisati, ali i kao ing. el. koji točno zna o čemu piše i da ne piše gluposti.

Daljnju diskusiju o akumulatorima možemo nastaviti jedino ako platiÅ¡ pivu kad doÄ'em u zg  :P
--->>>    click here      <<<---

Oggy

Vesela tema izgleda :bounce:
Sad popodne idem po akumulator... mogu skinut onu zastitu samo moram smisliti kak ucvrstiti veci akumulator da ne izleti prilikom kocenja kroz haubu  :bis:

Mike20

Jel se to dizlo vužgal?


Opet imamo 3 strane uzaludne rasprave.

Dakle na upit teme, ili staviš originalnu dimenziju 44-45ah koji samo namjestiš u dosjed, ili uzmeš 55ah koji košta ko ovaj mali navedeni, ali moraš malo se igrati, skinuti plastike, odvojiti žice koje idu na anlaser.
Osim toga taj veći aku neće sjesti skroz na mjesto, sjediti će na rub

franjo-fritz

Da dizlo.. Koliko sam do sad vidio izgorio dio instalacije na samom aku i zice prema altenatoru. Te zahvatilo lajtunge goriva. Al nisu propustili naftu. Altenator je crn ko vugorak
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Da, vidiš to je zanimljivo. Kao što sam već rekel, nekih 5-6 očevida zapaljenja auta sam odradio, samo jedan je bio benzinac. Svi dizli su počeli goriti od akumulatora, ali od kutije releja grijača kod akumulatora

Oggy

Kupil sam SCHNEIDER od 45 ah... mozda bude cak i stao u rupu... al to bum ujutro jer mi se ne da sad srafiti kad je tak ljepo toplo vani...

ivanm

čitao sam nekog eksperta za akunulatore.. veći nazivni kapacitet diže u pravilu i startnu struju.
kod novog auta to nema čak ni veze ali kod izvoženog anlasera koji ima dosta lufta svugdje, on povuče više struje i zato 10% veći akumulator od defaultnog je preporučen. naravno da će raditi i sa defaultnim, ali eto tak se svugdje priča, 10% jači ako motor odnosno anlaser imaju dosta km iza sebe.

Oggy

Malo sam morao preraditi postolje za akumulator i maknuo sam zastitu plastcnu...
Auto pali ko lud... samo na sekundu okrenem kljuc i brm...brm... :formula:

the-rider

Citat: ivanm  u 13 Veljača 2016, 08:57:47
čitao sam nekog eksperta za akunulatore.. veći nazivni kapacitet diže u pravilu i startnu struju.
kod novog auta to nema čak ni veze ali kod izvoženog anlasera koji ima dosta lufta svugdje, on povuče više struje i zato 10% veći akumulator od defaultnog je preporučen. naravno da će raditi i sa defaultnim, ali eto tak se svugdje priča, 10% jači ako motor odnosno anlaser imaju dosta km iza sebe.

pa da, ali opet zavisi od auta, ako ima tanke zice do alnasera mozes staviti i on kamiona aku, opet ce isto paliti

ja kad sam sebi kupovao gledao sam koji aku ima najvise A, Ah su mi najmanje bitni
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.