Fiat punto 1.2 ,čudan zvuk iz prostora motora

Autor zdravkoRi, 24 Travanj 2016, 21:10:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zdravkoRi

Dakle nedavno sam kupio fiat punto 1.2 motor iz 2003 g sa 150 000 km.
Prilikom kupnje imao sam problema sa motorom jer su mi prijašnji vlasnici prešutili mnogo toga.
Mjenjan je termostat,senzor temperature,ulje jer se palila lampica od ulja i još kočioni sustav,doboši itd itd da sad ne nabrajam.
Sada vozim auto mjesec dana i sve je ok ,ne pale se nikakve lampice,lijepo se vozi ,malo troši.Ulje i voda na maksimumu.

MeÄ'utim čuje se jedan jako čudan zvuk kada je auto u vožnji.
Kad ga ujutro upalim ništa se ne čuje i auto tiho radi ,ali nakon otprilike minutu ,dvije počinje se čuti zvuk poput onog kola na ruletu,tj tak tak tak tak.Zvuk se osobito čuje kad je motor hladan,ali čuje se i kad je auto zagrijan samo malo manje.
Zvuk se čuje samo dok se auto vozi,dok je u brzini i kad se pritisne papučica gasa.Kad je u leru i kad se pritisne papučica gasa ne čuje se ništa.
Zvuk ima stalno jedan te isti ritam tj ne prati povećanje okretaja motora.
Nije mi uopće jasno što je to,ima li tko kakvo iskustvo oko toga???

zdravkoRi

Ocito sam jedini s ovim problemom :(
Ima li koji dobar majstor za fiate u Rijeci??

vlatko11

Jel prati zvuk povećanje brzine kretanja?

zdravkoRi

Ne prati.Zvuk je stalno istog ritma.Vozio 20 na sat ili 80 na sat zvuk je stalno isti.
Tako da mislim da nije problem u samom motoru nego nesto drugo.
Citao sam malo po internetu i neki kazu da to moze biti neki nepovratni ventil za recirkulaciju benzinskih para.Ja se ne razumijem u mehaniku tako da samo kazem ono sto sam proguglao.

Vec sam napisao prije da kad se upali sasvim hladan auto prve dvije minute se nista ne cuje,nakon dvije minute zvuk se pojavi kad se pritisne gas.

topolino

Pcv ventil se zastopao. Bilo je vec na forumu o tome samo forumasa koji je imao taj slucaj vise nema na forumu, ali za njegovu temu neznam. Tono92, vozili brava 1.4 12v potrazi u trazilici
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

zdravkoRi

Nemogu naci na trazilici temu o tome.Jel to nesto problematicno i dali se da lako rijesiti??
Kupit novi pcv ventil??Usljed cega se to zastropa??

chelsea8410

Ja sam imao sličan problem na prvoj vožnji (netom Å¡to sam kupio auto ) . Znači čudan ponavljajući zvuk. Nakon dan - dva sam odlučio da promijenim ulje , i kad sam otvorio - iscurilo je litar ulja iz čitavog motora. Prethodna vlasnica nije znala da treba nekad i pogledat kolicinu ulja  :wall:
Uglavnom , kad sam nasuo ulje , zvuk je nestao. Mozda je i kod tebe nesto ovako  :zbunj:
" Nije bitna veliÃ,,ina psa u borbi , veÃ,,‡ veliÃ,,ina borbe u psu "

zdravkoRi

Stavljeno je novo ulje i filter ulja tako da nije do toga.
Stalno trazim ali nikako da nadjem dali je tko imao nesto slicno.A nis ici cu kod mehe pa nek vidi sto je.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

zdravkoRi

ok morat cu kod majstora iako mi nije usput...valjda ce izdrzat jos koji tjedan

trubo


trubo

Imam isti problem pa sam malo zapeo u rjeÅ¡avanju istog  :grinning-smiley-043:

Echo

Ima nas jos...iako nisam imao taj problem sa prvom dvojkom, imam na drugoj koju sam uzeo...ja sam pak prvo skidao zastitu sa ispusne grane, bila je labava...i dalje se cuje zvuk cudan...bas kao opisano, kad je auto hladan, jace, kad se zagrije manje...sad meni je to zvucalo kao ventilator da je ostecena lopatica, na prvom je bio taj problem, odlomio se komadic lopatice pa da ne skidam sve, stavio sam spojnicu koja inace ide na lim u vratima ili negdje na karoserije gdje se nesto serafi, onaj mali komadic koji se popika uz zvucnike na vrata pa seraf ide kroz to...drzalo je ok, onda se valjda smaklo i opet zujalo...

Samo sto to nisu uopce ni priblizno isti zvukovi...meni ovo zvuci kao da struze remen po plastici, ili plastika o plastiku... kod Punta 1 mi je pak pucao onaj poklopac remena od vibracija pa sam ga mjenjao dva ili tri puta novim, al opet pucalo... moram se zavuci pod haubu i malo istraziti, trenutno se zezam s koralkama koje su zapecene do bola, svojom puno tezinom stanem na kljuc a ono seraf ni mm...spricao WDom i nekim sprejem za odmascivanje al nista

Michael

Mozda kuciste filtera zraka klepece.
Za Koralke bi bilo mozda najbolje do prvog vulkanizera, pa nek sa pistoljem proba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Echo

Budem pogledao kučište...a što se felgi tiče, moram ih doma skidat jer auto nema rege pa ne mogu do vulkanizera xD