Gori lampica od serva

Autor zdravkoRi, 26 Svibanj 2016, 19:18:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zdravkoRi

Pozdrav svima!
Dakle danas mi se upalila ona crvena lampica u obliku volana odnosno ikonica za servo.
Lampica stalno svijetli.Servo mi normalno radi pa neznam u cemu je problem??
Auto je punto 2003 g 1.2 motor.
Neznam dali imam elektricni ili hidraulicni sa uljem??
Ima li elektrecni ulje ??
Sto me ocekuje,kolike su cijene popravka serva??
Moze li se voziti bez serva??

Boxer

Električni servo, dvije su opcije popravka, mislim oko 500kn jedna i oko 2000 druga, tako nešto, imam punta ali nemam problema s time, kod mene je servo promjenjen 2008 godine i od onda nije bilo nikakvih problema koliko znam
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

mrbrownstone

Koliko sam upoznat, stvar je elektronike. Nekome se pali, a servo radi, nekome se upali i servo ne radi. Auto bez serva se jedva vozi, volan se jako teško okreće i nije nikako preporuka voziti tako. Nedavno sam čitao da se pali često kod auta kojima je stalno CITY opcija upaljena. Meni to nije nikad upaljeno i nekoliko puta mi se upalila crvena servo lampica, ali se sama ugasi čim upalim i ugasim auto.To je inače poznata boljka Punta. Stvar je najčešće lemova na električnom servu i reparira se relativno lako. Kod nas se ljudi s time bave, skine se servo i preleme se lemovi. Ne znam tko to radi jer sam nisam to radio. Vjerovatno ekipa ovdje zna.

https://www.youtube.com/watch?v=9KO8_ZLVGvE

zdravkoRi

Imam auto 4 mjeseca i jako cesto se vozi,po nekoliko puta dnevno.Nikad mi nije ukljucena opcija city jer nema nikakve potrebe za time.
Danas mi se to prvi put upalilo,ali servo je normalno radio.Sad sam opet isao voziti i lampica sada nije svijetlila.Eto nadam se da nije nista strasno.
Ok hvala na informacijama.Javim ako se opet upali.

draĹžen.os

Taj problem se zna dogaÄ'ati i ako je akumulator pri kraju. :ljut5:

Boxer

Da, sustav prvo gasi veće potrošače...
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

zdravkoRi

Ako je akomulator pri kraju onda super,bolje da je akomulator nego servo.
Nemam pojma koliko je star akomulator,mozda i je pri kraju jer povremeno se desi da auto duze vergla

Mike20

To je punto mk2a ili mk2b, jel ima velika ili tanja prednja svjetla

zdravkoRi

Neznam koji je tocno model.Ima velika prednja svijetla i pise fiat plavi logo.Uglavnom to je druga generacija koliko mi je poznato.
Jutros sam se vozio i ne gori lampica ,sad svaki put kad udjem u auto strepim,ah taj fiat.
Ovo mi je prvi fiat i nadam se da me nece iznevjeriti odmah :)

cicili

Kod mk2b obicno bude senzor pozicije volana i njega se neda popravljat i to je skuplja varijanta popravka nazalost.
To sto ti se upalila ne znaci da ce crknut mozda se zablesirao, cak i kad ugasi servo ugasis i upalis auto i vozos dalje.
Kad pocne crkavat znat ces jer ce sve cesce gasit servo, a i kad ga ugasi auto se moze vozit volan je tvrd i zaboravi motanja u mjestu kao i na svakom autu bez serva. :)

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk


zdravkoRi

Nikad ni na jednom autu mi se nije upalila lampica serva,imao sam do sada 5 auta,tako da mi je ovo cudno.Ako slucajno rikne voziti cu svakako bez serva ako se moze jer nepada mi napamet davati tisucu eura za popravak jer ni sam auto ne vrijedi toliko.Auto doduse ima 153 tisuce pa mozda je vrijeme da rikne servo iako mislim da servo mora izdrzati koliko i sam auto,tako je kod vecine auta.
Brat mi ima xsaru sa gotovo 300 tisuca i nikad problema sa servom.

punto mk1

mislim da ima jeftinija varijanta u srbiji koliko san čita na njihovom forumu , mislim da je novi senzor sa ugradnjom 150 eura pa bi bilo dobro ako se može senzor od tamo poslati neka me upućeniji isprave ...

Mike20

Da, kak ti je rekao, senzor položaja volana,ako pali lampicu, a ne crkne servo.
Popravak je u kućnoj varijanti 600kn
Xsara ima hidraulični servo volan, Citroeni znaju imati električnu hidro pumpu, a ne mehaničku pogonjenu remenom, bar neki Saxi tak imaju.
Redovito do 150 000km riknu ti senzori, znaju i ranije ako se puno mota na mjestu, pa puno gradske vožnje, čestog parkiranja.
Meni je na prvom Puntu iz 2004.g krepao na 80 000km, na drugom iz 2005. je krepao na ,mislim, 100 000km

mrbrownstone

Citat: zdravkoRi  u 27 Svibanj 2016, 16:28:28
Nikad ni na jednom autu mi se nije upalila lampica serva,imao sam do sada 5 auta,tako da mi je ovo cudno.Ako slucajno rikne voziti cu svakako bez serva ako se moze jer nepada mi napamet davati tisucu eura za popravak jer ni sam auto ne vrijedi toliko.Auto doduse ima 153 tisuce pa mozda je vrijeme da rikne servo iako mislim da servo mora izdrzati koliko i sam auto,tako je kod vecine auta.
Brat mi ima xsaru sa gotovo 300 tisuca i nikad problema sa servom.

Nemoj tako, sve su to čari Fiat-a

hrco

jel utječe na to ako je city stalno upaljen? hoće prije riknut onda? ili nema pravila