Poliranje ogrebotina

Autor gigabyte091, 04 Lipanj 2016, 19:53:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gigabyte091

Pozdrav ekipi sa foruma,

Zanima me čime vi polirate manje ogrebotine nastale šu**** od susjeda koji nemogu malo pripazit da ne udare vaš auto.

Mog puntača su poprilično izgrebali, hvala bogu samo površinske ogrebotine, bez udubljenja.

Da li je najbolje odvest auto na poliranje ?

FileFixer

Brusni papir gradacije 1500 - 2000 i udri malo na vodu, a zatim poliranje do visokog sjaja. Ako ti je taj šu*** zagrebao to do temeljne boje, možeš pokušati popraviti sa nekim repair kitom, ali nema tu nekog spasa.

                          E=mC^2 +/-3dB

gigabyte091

Kolko vidim površinske su ogrebotine, ima jedna ogrebotina di je ostalo i malo boje od lika.

Mislim da bi se veliku većinu dalo srediti. Koje sredstvo za poliranje preporučuješ i šta bi mi još uz to trebalo ?

mrbrownstone

MožeÅ¡ naći preko ponude dana poliranje cijelog auta za 150-200kn 3M pastom. A Å¡to se tiče susjeda, ljudi su stoka. Svoje ne čuvaju pa ih baÅ¡ briga za tuÄ'e. Ja svoj auto fakat čuvam (možda i previÅ¡e). A kad vidim kako ljudi izlaze iz auta i ležerno svojim vratima udaraju auto do, doÄ'e mi muka. Da sam vidio ikad na mom autu to, taj ili ta se nebi proslavili. Zato uvijek parkiram najdalje kod trg. centara i nije mi problem proÅ¡etati, jer ako smo iÅ¡ta, onda smo takav narod da bi autom u trgovinu, pa znam da ga dolje na parkingu neće nitko, a oko zgrade gledam da se parkiram gdje mi nije nitko blizu.

gigabyte091

Da, tako ću vjerojatno i napraviti, uzet kupon prek ponude dana i odvest Puntača na poliranje  :D:

Slažem se s tobom, ljudi zbilja jesu stoka, naravno čast izuzecima, ali 90% ljudi ne brine ni za svoje, a kamoli tuÄ'e aute.
Ja inače jako pazim na sve svoje stvari, a za auto pogotovo, joÅ¡ mi je i prvi auto hehe. Neki bi rekli da ga i previÅ¡e mazim, jer jednom mjesečno na plaći dobije komplet čišćenje (Å¡to me koÅ¡ta 30ak kn jer se imaju veze u praoni ne hehe) pa nano premaz za stakla (opet veze u praoni  :D: ) pa ES 95 ecto, kao bolje gorivo.

Ljudima to naprimjer smeta, a ne smeta im ostaviti 400-500 kn na pljuge, znam ih takvih uff, troÅ¡e bogatstvo na to, ali da bi auto oprali žali bože novaca. 

Imam par slika pa da čujem vaše mišljenje jel bu to išlo sa poliranjem https://imageshack.com/a/KvKM/1

mrbrownstone

Mislim da bi ovo sa slika vrlo lako trebalo otići poliranjem. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

gigabyte091

Super, to mi je bilo bitno, da dobijem neku potvrdu da će to ić dolje ?

Jel imate neku preporuku autopraone koja bi to obavila kak spada ? U ZG, zapadni dio grada i novi zagreb

crev1986

Na faceu najdi Mario Briljevic,a na forumu je mislim Casual. Vidi s njim on ti radi taj posao

DRAGON

Citat: mrbrownstone  u 05 Lipanj 2016, 10:14:32
MožeÅ¡ naći preko ponude dana poliranje cijelog auta za 150-200kn 3M pastom. A Å¡to se tiče susjeda, ljudi su stoka. Svoje ne čuvaju pa ih baÅ¡ briga za tuÄ'e. Ja svoj auto fakat čuvam (možda i previÅ¡e). A kad vidim kako ljudi izlaze iz auta i ležerno svojim vratima udaraju auto do, doÄ'e mi muka. Da sam vidio ikad na mom autu to, taj ili ta se nebi proslavili. Zato uvijek parkiram najdalje kod trg. centara i nije mi problem proÅ¡etati, jer ako smo iÅ¡ta, onda smo takav narod da bi autom u trgovinu, pa znam da ga dolje na parkingu neće nitko, a oko zgrade gledam da se parkiram gdje mi nije nitko blizu.

Taj koji polira za 150-200kn ili je bolestan ili ce propast za 7 dana

mrbrownstone

Citat: DRAGON  u 05 Lipanj 2016, 21:14:36
Taj koji polira za 150-200kn ili je bolestan ili ce propast za 7 dana

A dobro, ti slobodno plati više

zdravkoRi

Poliranje auta koliko ja znam je minimalno 400,500 kn.
Slazem se s vama za cuvanje auta,rekao bih 90 pa cak i 95 â,,... ljudi apsolutno ne cuva svoj auto a za tudji jos i gore.Pocevsi od laka do servisa.Auti jos dobro i rade sta se sve s njima rade.
Mnogo sofera znam i velika vecina su żivcani bolesnici i trgaju auto maksimalno.

gigabyte091

Ha da im se ne isplati nebi imali te kupone... Dogovorio sam sa frendom iz praone da ga sredi za 200kn. Inače je 500.

Ha Zdravko žalosno al istinito. Iskreno kad odem u Kutinu, čakovec i tak manje gradove preporodim se, sve je tako smireno, kad se u ZG vratim u ovaj nas promet užas.. Da mogu preko tebe bi prešli.

cicili

da ili ce frend u fusu uzet uzet 200kn a sef mu nece znat da je tvoje auto odradio ili ce sefu platit samo materijal. mislim 300kn dode samo jedna pasta od 3m-a a di su spuzve, ja jos nisam nasao nigdje crnu mekanu za ispod 100kn, a poderes je sad pa sad. tako da mi uopce nije jasno kako za 200 kn poliraju. jedino sonax pastom u boji koja u sebi ima voska i zamaskira sve i kad dodes po auto izgleda vrhunski ali samo 2-3 tjedna.  :D:

AntonioK

Ta sonax pasta košta 35kn i dobro maskira te male ogrebotine do prvog pranja.
Ožiljke od vrata se teško mogu ispolirati jedino piturati (po elementu 600kn

DRAGON

Citat: cicili  u 08 Lipanj 2016, 08:38:22
da ili ce frend u fusu uzet uzet 200kn a sef mu nece znat da je tvoje auto odradio ili ce sefu platit samo materijal. mislim 300kn dode samo jedna pasta od 3m-a a di su spuzve, ja jos nisam nasao nigdje crnu mekanu za ispod 100kn, a poderes je sad pa sad. tako da mi uopce nije jasno kako za 200 kn poliraju. jedino sonax pastom u boji koja u sebi ima voska i zamaskira sve i kad dodes po auto izgleda vrhunski ali samo 2-3 tjedna.  :D:

Uz sav materijal koji si navea, di je jos cca 6 sati poliranja. Nemoj platit kurvu platit ces ljekara. Sta kazes doci se neko uzet polir pastu od cca 50kn proc auto sat-dva i uzet  150-200kn.