Zupcasti remen

Autor 0p3rat0r, 20 Srpanj 2016, 22:23:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

0p3rat0r

Pozdrav drustvo interesuje me poslije koliko predjenih kilometara je potrebno mijenjati zupcasti remen u pitanju je punto mk2 1,9 disel

tomozuki

Svakih 120 000 ili 5 godina, ali ne skodi zamjenit na 100 000
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

0p3rat0r

Ok ja sam presao nekih 70 000 od zamjene znaci mogu jos tridesetak hiljada da vozim hvala lijepo pozzz

Puntach

Je... Samo su ovi podaci ako su u pitanju original dijelovi, ako su zamjenski ne znam jel vrijedi isto pravilo...
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

gandi

Po cemu je remen na kom pise Contitech losiji od onog na kojem pise Fiat da bi ga se trebali ranije mijenjati? Isto vrijedi za SKF klizace i natezace.
Nije bas da se radi o nekim nepoznatim ili nekvalitetnim proizvodjacima "zamjenskih" dijelova.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon
--->>>    click here      <<<---

Mahoney

Sve preko 70k je lutrija,pa kako te zadesi.

0p3rat0r

Da da orginalni dijelovi su

lik-bj

Ja sam napravio 48 tk i vodena pumpa zacvikala (otišao ležaj) skurilo emen i razvalilo motor
na to tom servisu mjenjano sve zub remen pumpa klizaći španer cijeli set vanjskog remena i obadvije remenice
i to su bili dijelovi srednje cijene ne naj skuplji  niti naj jeftiniji
nije im za vjerovat čak i skf koji je tata ležajeva ime svega  a naravno ako kupujete na čudnim mjestima dijelove na kutiji piÅ¡e jedno unutra neÅ¡to bez obilježja
danas kinezi sve proizvode za švabe a kvaliteta je kao da od riže rade a ne od gume i željeza.

kiky776

ovo na 48kkm da zacvika pumpa je teška nesreća, vidio sam aute sa original pumpama na 200+kkm
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

the-rider

bas, ja na jednom stilu jtd mijenjao na 120, pumpa kao nova
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Puntach

Citat: gandi  u 21 Srpanj 2016, 00:11:00
Po cemu je remen na kom pise Contitech losiji od onog na kojem pise Fiat da bi ga se trebali ranije mijenjati? Isto vrijedi za SKF klizace i natezace.
Nije bas da se radi o nekim nepoznatim ili nekvalitetnim proizvodjacima "zamjenskih" dijelova.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

Evo ga, Contitech, 23 000km, vozen godinu i par mj.



PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

franjo-fritz

Takav ti je remen jer ga je netko prije previse našpanao....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

lik-bj

Citat: kiky776  u 22 Srpanj 2016, 20:06:07
ovo na 48kkm da zacvika pumpa je teška nesreća, vidio sam aute sa original pumpama na 200+kkm
i viÅ¡e od toga ima lufta 1cm sigurno  da je Å¡paner bio do kraja nategnut nebi se smijelo to desiti pumpa je airex neznam Å¡to je to moglo uzrokovati osim loÅ¡e kvalitete ispravite me ako se varam

Michael

Pozdrav društvo,
Trebao bih savjet oko kupovine svih dijelova za veliki servis na 1.4 16V MultiAir motoru. Da li da uzmemo bilo koji set od renomiranih proizvoÄ'ača tipa Contitech, SKF, itd. ili ima neki set koji se najbolje slaže sa Fiatovim motorima? Koja vodena pumpa?
Usput planiramo napraviti i mali servis, ali za njega znam da moram uzeti UFI filtere i Seleniu.
Ponudu sa cijenama originalnih dijelova već imam, pa da imam sa čime usporediti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Tooutman

S navedenim setovima ne možeÅ¡ fulat u vezi remena. Kao da je original koji se ugraÄ'uje u Fiat Mopar. U vezi vodene pumpe znam da za SKF radi Graf za njih i valjda druge neke proizvoÄ'ače tako da s njim ne možeÅ¡ fulat jer je dokazan. Za  fiat ugradnju tj večinu njih sam ja dobio odgovor da se u njih ugraÄ'uju vodene pumpe SALERI SIL talijanskog proizvoÄ'ača. Ja stavio original, valjda to taj proizvoÄ'ač.

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699