Zupcasti remen

Autor 0p3rat0r, 20 Srpanj 2016, 22:23:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Citat: Michael  u 29 Lipanj 2017, 20:39:45
Pozdrav društvo,
Trebao bih savjet oko kupovine svih dijelova za veliki servis na 1.4 16V MultiAir motoru. Da li da uzmemo bilo koji set od renomiranih proizvoÄ'ača tipa Contitech, SKF, itd. ili ima neki set koji se najbolje slaže sa Fiatovim motorima? Koja vodena pumpa?
Usput planiramo napraviti i mali servis, ali za njega znam da moram uzeti UFI filtere i Seleniu.
Ponudu sa cijenama originalnih dijelova već imam, pa da imam sa čime usporediti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koji god renomirani set uzmeš bit će dobar.

Prva ugradnja u Fiat je Dayco remen, koyo šaneri/role i Saleri vodena pumpa. Sve možeš naći kod nas u trgovina osim koya. A u 80% setova ti ide INA španeri. Tak da umjesto koya možeš uzet INU ako ćeš slagat set po prvoj ugradnji.

U novijm Fiatima je UFI prva ugradnja filtera.

Kao Å¡to rekoh setovi poput Gates, Conti, SKF, Dayco ... sve su to prve ugradnje kod raznih proizvoÄ'ača.

ĹĄvejk

Po Haynesu zamjena orig remena 120tkm ili 5 godina,no poslije zamjenski 80tkm,i 4 godine.Ako si u dilemi oko zamjene podjeli cijenu seta sa 4 ,znači oko 150 kn po godini a onda se sjeti cijene kada bi remen preskoćio ili slično :sad:(ovo su podaci za benzinca 1.2, ali logika je slična)
Ako voziĹÄ,, deset sati 90km/h,prijeÃ,,‡i Ã,,‡eĹÄ,, 900km!Dovoljno!

Mike20

Na Fireima preskakanje ili pucanje remena neće napraviti nikakve štete na motoru. Od 1.0, 1.2, 1.4 8v verzija, do 16v verzija.
Osobno 80 000km ili 5 godina i nema brige

Boxer

10 godina, 230tkm ja skidao originalni s nećakovog punta
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Conti piÅ¡e interval =  7 godina ili 105 000 km

A 1.2 i 1.2 16v od 99 =  120 000 km ili 5 godina.

ĹĄvejk

Super!Nisam znao za Punta da mu preskakanje remena nemože štetiti :good:
Ako voziĹÄ,, deset sati 90km/h,prijeÃ,,‡i Ã,,‡eĹÄ,, 900km!Dovoljno!

Mike20

Da, to bi se na naški reklo da je motor non-interference
Daklem dok su ventili ful otvoreni, klip ne može do njih u svojoj najvišoj točki

jasamtaj

ja sam se odlučio na stila 1,9 jtd za GATES remen pumpa španer komplet 790kn