Molim pomoć - brisači se ne vračaju na mjesto

Autor mrbrownstone, 09 Rujan 2016, 23:08:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mrbrownstone

Pozz ljudi, hitno bi molio pomoć da to još sutra uspijem riješiti ako se da. Naime, imam redizajn dvojke, 2004. godište i već dugo mi lupa desni brisač, odnosno mehanizam škara je otišao. I danas sam kupio polovni mehanizam, dakle motorić i škare od punta 2 mislim da je 2000 ili 2001. godište. Promijenio sam to, jedva sam se namučio da sve vratim na mjesto, onu glupu plastiku, ali uspio sam. Sve super, namontirao brisače, upalim kontakt, stavim u 1. brzinu brisanja, dakle s intervalima...3 puta obriše i onda stane, ali naravno stane svaki puta na drugom mjestu. Nekad nasred šajbe, nekad skroz gore, tek svaki 4. put stane dolje gdje bi trebao. Odvrnio sam škare i gledao dolje mehanizam kako okreče i fakat svaki put kad završi rotaciju drugačije stanu. I još jedna stvar: svaki put kad palim auto, odnosno dam kontakt upale se brisači i odvrte jedan krug iako su na OFF poziciji. Dali se to može riješiti ili da pokušam namoliti čovjeka da mi vrati novce jer su očito nekompatibilni. Hvala

Multijet

Za početak skini motorić,otvori pužni prijenos i očisti kontakte na plastičnom zupčaniku i limiće koji naliježu na iste. Ja riješio iste simptome na tri vozila na taj način.
0989739290

mrbrownstone

RijeÅ¡eno. Dakle, poÅ¡to ovdje nije bilo nekih odgovora, osim gore napisanog otiÅ¡ao sam kod dva auto električara u SB koji su me viÅ¡e manje otpilili. Mehaničari i općenito majstori su posebna valjda vrsta ljudi (čast iznimkama - da se netko ne uvrijedi ovdje). BaÅ¡ me zanima kako bi bilo da ja, kada mi doÄ'e tkivo Å¡titnjače, crijeva, dojke kažem "ma to vam ne valja...nemam ja sad vremena za to". Å to je najbolje od svega Å¡to ti svi ljudi viÅ¡e zaraÄ'uju od mene...no dobro, frustriran sam, zanemarite.  Dakle uzeo sam stvar u svoje ruke. Prvo sam rastavio cilindar na starom mehanizmu i skužio da je na tom dijelu samo elektromotor koji to pokrece. Onda sam skužio 6 Å¡arafa koji drže pločicu gdje je konektor i njih odÅ¡arafio i tamo sam vidio ono Å¡to je kolega forumaÅ¡ gore napisao: pužnicu i 3 bakrene pločice. Onda sam se bacio na auto. Rastavio sam plastiku ispod koje je mehanizam, izvukao ju i odmah mi se ta strana konektora ukazala, odÅ¡arafio 6 Å¡arafa i vidio da su u tom mehanizmu samo dvije bakrene pločice i slijedom toga sam zamijenio dio za dio, sve paÅ¡e na Å¡araf. Sastavim i uključim i voila , jbno radi, zaustavlja se nakon jednog zamaha na dnu Å¡ajbe. Sastavio sve, podesio kut brisača i to je to. ÄŒak se viÅ¡e nisu ni palili kad sam dao kontakt. Ovim putem bi i zahvalio mehaničarima koji su me odje... jer su mi uÅ¡tedili sigurno 100ak kn za 30min posla. Dolje su slike ako netko ima isti problem.










Multijet

0989739290

ccm

Super da si rijesio, svaka cast!
Ja sam imao slican problem sa straznijm brisacem.
Otvorio i skuzio da je uslla voda i zahrdjalo sve.
Sve sam lijepo ocistio i natovario tovatne masti unutra i od onda brise ko nov.
Na Skodi Fabia-i od frenda isti problem, isto rjesenje.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...