Punto mk2 izmjena rasvjete kilometar sata

Autor dsicic, 14 Prosinac 2016, 12:06:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dsicic

Prije svega lijep pozdrav svima
Evo ovako odlucio sam se na promjenu boje kilometar sata i mislim da imam sve potrebno ali me muci kad budem rastavljao sat i dodjem do djela kad treba kazaljke skinuti da nebi slucajno nesta zahebo da mi nebude krivo pokazivao temperaturu ili nesto, kako je to najjednostavnije odraditi ako mozda netko zna bio bih jako zahvalan.

cvike19

skines sve kazaljke slobodno
i poslje kad ih budes vracao, spoji tablu, daj kontakt do kraja
nemoj palit auto
i vrati okretaje na 0 i km/h na 0
gorivo i temp mozes i bez kontakta namjestiti na 0
poslje samo sklopis sve do kraja i gotovo

draĹžen.os

Pogledaj ovaj filmić, može ti pomoći.
https://www.youtube.com/watch?v=7oJL7T2mBrI

Ako nešto zapne, javi se tu smo iz Osijeka pa ćemo ti pomoći.

dsicic

Nije to bas tako kako sam ja mislio da ce ici, sve sam ja to fino rastavio bez problema i sad je doslo lemljenje, nisam neki profi ali znam se posluzit, fino ja zalemim nove i kako god da je okrenem nece svijetlit i nece, ne znam vise sta bi radio, ima netko neku ideju?

draĹžen.os

Na diodi imaš jedan čošak zasiječen, prije skidanja diode moraš vidjeti na koju stranu ide taj čošak i tako staviti novu. I onda bi trebalo raditi.





cvike19

one su ti povezane sve u serije
mislim 2 ili 3 kruga imas
ako jednu okrenes naopako nece radit ni jedna
mislim da onaj zasjeceni dio ide desno ali nisam siguran
sve moraju biti tako okrenute kao sta su bile

Mike20

SMD ledice jako lako skuriš s običnom lemilicom, kako god slaba bila i tanki vrh imala

dsicic

Da se javim nakon sati i sati provedenih za stolom dok nisam skontao kako sta, urodilo je plodom. Naravno kao sto sam ocekivao da nece ici sve po planu osiguro sam se za svaki slucaj i nabavio drugi sat za rezervu. Uspio sam sve zalemiti samo mi ne svijetli tamo kod goriva i temperature ali nadam se da cu i to uspjeti rijesiti. Sad mi ostaje ona "slatka briga" koju kombinaciju uzeti :D bijeli sat sa crvenim kazaljkama ili plavi sa crvenim, sutra se bacam na posao nadam se da cu uspjeti pa pokacim koju sliku  :DD:

Mike20

Plavo svijetli katastrofa, grize za oči po mraku, točno ko u Golfu 4-vorci

dsicic

Update: uspio sam obrtaje napravit i km/h ali gornji dio (temperatura i gorivo) nula bodova, niti svjetli a niti se kazaljke pomicu sto mi ni malo nije jasno zna li netko mozda sta bi moglo bit, hvala

DinoG

Drazen i ja smo na jednoj tabli od 2a imali taj problem. Lose je provodila tabla i taj dio je slabije svjetlio, ali od par tabli koliko smo napravili ni s jednom nismo imali problem osim taj jedan put

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Mike20

Opet, uvijek postoji velika vjerojatnost da skuriš nešto s običnim lemilicom, pa čak i onom od 15w

dsicic

Nadam se da nisam nista skurio  :laughing-smiley-001: dali znate nekog u Osijeku kome bi mogao odnjet sat da pregleda i kaze mi di je kvaka.

dsicic



Kazaljke osposobljene, ne svijetli bijelo kod temperature i goriva nadam se da cu i to uspijet rijesiti, imam pitanje od jednom mi izbacio gresku airbaga a ne kontam zasto

Stilo M

Greska ti je zato jer si otpajao sat dok je auto bio spojen normalno na akumulator
Uvijek se kleme sa akumulatora skinu prije nego se ide sat opajat
Budi sretan da se da ponistit na dijagnostici..
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001