Elektornska blokada motora - key code

Autor mrbrownstone, 07 Siječanj 2017, 23:41:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mrbrownstone

Imam jedan problem sa svojim puntom (mk2b 2004god) praktički od kad ga imam. Čim krenu niže temp npr ispod -5 i dalje brava mi ne prepoznaje ključ i ne gasi se lampica elektronske blokade motora. Nebi to bilo strašno da to nije postalo sve gore. Dakle, nekad moram i nekoliko puta vaditi ključ, čekati 25sec da se resetira i ponovno staviti i nadati se da će se lampica ugasiti jer inače samo vergla u prazno...nekad mi taj postupak zna trajati i po 5min dok god se ne ugasi lampica do večeras kad je -16C vani kada nakon 15min nisam uspio i na kraju sam odustao i punac me doma odvezao. Ne znam šta da radim....sutra ću ga valjda uspjeti upaliti kad bude malo blaža temp. Kad se kabina ugrije, odnosno kad ga upalim pa malo vozim mogu ga paliti i gasiti i bude ok, ali ako duže stoji gotovo. Imate prijedloge?

Memphis


mrbrownstone


the-rider

zamijeni antenu na bravi, to ti  je najlakse i najeftinije
lako moguce da je kakav lem na centrali popustio pa se gubi dok se ne ugrije
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

mrbrownstone

Citat: the-rider  u 08 Siječanj 2017, 08:41:51
zamijeni antenu na bravi, to ti  je najlakse i najeftinije

antena na bravi? kako da doÄ'em do toga? Hladan lem je gotovo sigurno, samo ne znam gdje je taj immobilizer da znam Å¡ta i gdje tražiti. Dali je taj dio odmah do brave?

Memphis

Ovo ... prsten oko brave. Skineš plastiku oko volana.


SEB

probaj sa drugim akumulatorom...antena jako rijetko zeza ali i to je moguče... na dalje može biti body u kojem je code, centrala motora, spojevi,...
jel ti se upali žuta lampica koja označava grešku na ubrizgavanju kad daš kontakt?
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

mrbrownstone

Akumulator nema nikakve veze s tim. Jednostavno se ne gasi žuta lampica na kojoj je auto s lokotom i dok se to ne ugasi nema paljenja. Sad je već u fazi da ga jednostavno ne mogu upaliti već na -8. Upravo sam razvlačio produžni kabl iz stana i u autu upalio fen i grijao bravu i istog trena je upalio...nakon 1min toplog zraka. Dajte ljudi pomoziti ako se netko kuži da mu dovezem auto...praktički mi je neupotrebljiv. Prije nije bilo tak strašno, sve je gore. Ja sam u ZG, pa ako netko ima volje da to zajedno pogledamo. 100% je hladni lem u tom immobilizeru.

casual

Citat: mrbrownstone  u 11 Siječanj 2017, 21:24:03
Akumulator nema nikakve veze s tim. Jednostavno se ne gasi žuta lampica na kojoj je auto s lokotom i dok se to ne ugasi nema paljenja. Sad je već u fazi da ga jednostavno ne mogu upaliti već na -8. Upravo sam razvlačio produžni kabl iz stana i u autu upalio fen i grijao bravu i istog trena je upalio...nakon 1min toplog zraka. Dajte ljudi pomoziti ako se netko kuži da mu dovezem auto...praktički mi je neupotrebljiv. Prije nije bilo tak strašno, sve je gore. Ja sam u ZG, pa ako netko ima volje da to zajedno pogledamo. 100% je hladni lem u tom immobilizeru.

nekad jednostavno treba poslušat i prešutiti
seb koji ti se javio, ima servis, a specijalnost su mu talijani
po čemu znaš da nije akumulator?

može biti sto stvari, ali preko interneta to ne budeš popravio
stoga auto u radionu kod nekoga, i stvar će se vrlo brzo riješiti

franjo-fritz

Probaj staviti drugi aku ...osjetljivi su na pad napona..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

SEB

Citat: mrbrownstone  u 11 Siječanj 2017, 21:24:03
Akumulator nema nikakve veze s tim. Jednostavno se ne gasi žuta lampica na kojoj je auto s lokotom i dok se to ne ugasi nema paljenja. Sad je već u fazi da ga jednostavno ne mogu upaliti već na -8. Upravo sam razvlačio produžni kabl iz stana i u autu upalio fen i grijao bravu i istog trena je upalio...nakon 1min toplog zraka. Dajte ljudi pomoziti ako se netko kuži da mu dovezem auto...praktički mi je neupotrebljiv. Prije nije bilo tak strašno, sve je gore. Ja sam u ZG, pa ako netko ima volje da to zajedno pogledamo. 100% je hladni lem u tom immobilizeru.
akumulator može imat veze sa tim
po meni češ ovako teško riješit problem...najbolje odpeljaj kod nekog ko to kuži
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

mrbrownstone

A ne znam kako bi mogao biti akumulator ako u jednom trenutku ne mogu upaliti auto nakon 10 puta vaÄ'enja i stavljanja ključa, a u drugom dofuram u auto suÅ¡ilo za kosu, uperim ga u bravicu i nakon 30sec toplog zraka se ugasi lampica i auto pali. Dakle očito je u elektronici ispod volana, možda se neki kabl djelomično odlemio. A ne znam kome bih ga odvezao kad sam 99% siguran da će mi random majstor reći da treba sve živo mijenjati i da će to koÅ¡tati _000kn. Odnosno treba mi netko tko bi se pozabavio tim lemovima i ispitao ih, a to je pipkavo i većini se to neda. Zato tražim ovdje, rado ću platiti rad, ali u ZG ne znam kome bih otiÅ¡ao.

the-rider

da se ponovim, promijeni antenu od koda kljuca, samo ona je na bravi, ocito ona zeza kad je ugrijes pa proradi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

mrbrownstone

Dali još šta moram uz tu antenu mijenjati. Odnosno, ona se sama kupi ili? I dali se taj dio uzima novi ili polovni? Evo sad sam išao voziti, temp je bila 3 stupnja i od prve je prepoznao ključ...po tome bi zaključio da je do vlage kad su jako niske temperature.

franjo-fritz

Citat: mrbrownstone  u 12 Siječanj 2017, 22:10:54
Dali još šta moram uz tu antenu mijenjati. Odnosno, ona se sama kupi ili? I dali se taj dio uzima novi ili polovni? Evo sad sam išao voziti, temp je bila 3 stupnja i od prve je prepoznao ključ...po tome bi zaključio da je do vlage kad su jako niske temperature.
...a sad kao nema  vlage...nema to sa vlagom nikakve veze sa vezom
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks