Mk2 naknadna ugradnja servo volana

Autor stripi ri, 06 Ožujak 2017, 00:45:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

stripi ri

Kupio sam punta koji nema servo a poÅ¡to sam imao felge i gume 185/55/15   :facepalm:

Nastao je problem jer žena nemože to   :drive:

E sad nisam naÅ¡ao nigdije da je to netko kompletirao i Å¡ta sve treba  :zbunj:

PoÅ¡to je električni treba stup volana neÅ¡to žice i znanja ili ne  :ruganje:

Svaka pomoč je dobrodooÅ¡la jer i glup savijet je ipak savijet  :help:
Kupus je dobar samo za sarmu

Mike20

Sve se može.
Najisplativija je ako sam radiš, i imaš kompletan auto za dijelove i seliš dio po dio. Ovako, ak daš nekom slagati, cijena bi bila poprilična.
Prednost je Å¡to je servo kompletno odvojena cjelina na stupu volana-i ecu, senzori, motor.
Treba mu dovesti napajanje, povezati preko canbusa i to je to.

stripi ri

 :ok1: i nadao sam se da če biti tako nekako.
Da cijeli auto ima sad samo treba prebacivat.
I koji je curak taj canbus  :tres:
Kupus je dobar samo za sarmu

Mike20

Kompjutor volana se povezuje preko body kompjutera i preko njega je spojen na ecu motora. Tako dobiva podatke koji mu trebaju za rad, od pobude za uključenje, do podataka o brzini auta itd. To dobiva preko canbus komunikacije. Recimo da je to slično komunikaciji dva kompjuterska ureÄ'aja povezana USB kabelom.

kiky776

Nije bolja verzija ugradit hidraulični servo ? Naravno ako se da pripasat, sa mk1.
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

stripi ri

Mislim da ču ja to preÅ¡arafit i tražit elektrićara  :ok1:
Kupus je dobar samo za sarmu

Mahoney

Trebalo bi da je (skoro) sve na dzekove,na kraju napravit proxy na diag i tjt.

Mike20

Pitanje je provedene instalacije.

Hidraulički servo je jednostavniji, samo koja servo letva bi išla na mk2 bez veće kemije pošto za mk2 ne postoji takva, staviš el. Servo pumpu sa citroena, opela ili slično, ne trebaš po motoru dirati

franjo-fritz

Mjenas body ecu letvu stup volana .modul motoric i kutiju osiguraca...cas posla.....ak si zemes godisnji i kutiju normabela
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mario_N

 :off:  :DD: fritz, misliÅ¡ da bi jedna kutija normabela bila dovoljna?
Sorry stripi, nisam mogao izdržati na ovaj fritzov komentar.

Mairon

Prodat taj i kupit punto sa servom, linija manjeg otpora.

stripi ri

 :speechless-smiley-038:
Ma sve 5 ovo je i tako zezancija .
Kupio sam drugi  :P:  samo neznam koja če budala kupit ovaj kad nema servo  :tres:

Zato ču ga ja ubacit  :ok1:

Danas sam pričao sa jednim električarom i kaže da pošto ima putni komp da nebi trebao biti problem .

Kad se uvatm posla stavim slike i rezultate  :smile:
Kupus je dobar samo za sarmu

cvike19


1BIT

#13
Ajooj, ja bi ti preporučio da raÄ'e zamijeniÅ¡ auto... :good:
Ne al ozbiljno, mijenjao sam zubnu letvu na jednom puntu bez serva, ako se ne skidaju vilice, balans Å¡tange, poluosovine, amortizeri i ne dira motor, za izvadit zubnu letvu i ugradit drugu trebat će ti maÄ'ioničarski trikovi i jako savitljiva leÄ'a, duge ruke, tanki prsti + joÅ¡ par pomagaća...

Muka je za izvadit zubnu letvu i ubacit drugu, a kad ju ubaciš još jedno pol sata izgubiš dok pogodiš ozubljenje letve sa ozubljenjem štange volana...
Još ktome ima plastika u kabini na podu kod pedala koja osigurava navoj zubne letve, tu plastiku nema šanse skinut a da ju ne potrgaš...

E kad riješiš zubnu letvu, nisi ni pol posla napravio, a već će ti bit pun kufer svega...

Tak da meni se čini da još nemaš pojma u šta se upuštaš i opet bi ti savjetovao da si skratiš muke, prodaj taj punto i kupi drugi sa servom... :wink:

BTW: ja vozim isto bez serva i da mi netko besplatno nudi ugradju, nebi uzeo, jer je osjećaj servo volana na puntaćima sa servom žešće sra**, tj ono Å¡ta hoću reći, volan je jednako lagan bilo da se ti parkirao ili vozio 150Km/h po autoputu i to se meni osobno nikako ne sviÄ'a, zato sa ovim volanom bez serva osijetiÅ¡ svaku sitnicu i znaÅ¡ kad će auto proklizati...

Ako ti već nije do promijene auta, jednostavno kupi uže gume, ugradnja serva je sadomazohizam vjeruj mi... :D:
Ja imam zimske 165/70 R14, ljetne 175/65 R14 i to mi je nekako najbolja kombinacija...
Imao sam jedno vrijeme 195/55 R15, to je bila muka na parkingu, onda sam preÅ¡ao na 185/60 R14, bilo je malo bolje, al za parking u gradu su joÅ¡ bolje 175/65 R14, sa dobrim 175 gumama nemaÅ¡ nikakve brige, ja sam se malo naganjao jedno ljeto po staroj cesti od KA do RI i nikakvog proklizavanja nije bilo, za tu kilažu auta uske gume drže vrhunski, a i R15" felge su ti preteÅ¡ke za puntaća sa 60Ks, stavi mu raÄ'e uže gume i manje felge, bit će startniji, govorim ti iz osobnog iskustva, a velim i sa nekim dobrim gumama poput dunlop bluresponse ili continental premium contact 5 ne gubiÅ¡ niÅ¡ta na držanju ceste... :good:
The speed was okay, but the corner was too tight.

SEB

neisplativo...previÅ¡e se toga veže na CITY sustav da bi to iÅ¡ao ugraÄ'ivat
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol