Mk2 naknadna ugradnja servo volana

Autor stripi ri, 06 Ožujak 2017, 00:45:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mahoney

Citat: 1BIT  u 09 Ožujak 2017, 01:39:19
Ajooj, ja bi ti preporučio da raÄ'e zamijeniÅ¡ auto... :good:
Ne al ozbiljno, mijenjao sam zubnu letvu na jednom puntu bez serva, ako se ne skidaju vilice, balans Å¡tange, poluosovine, amortizeri i ne dira motor, za izvadit zubnu letvu i ugradit drugu trebat će ti maÄ'ioničarski trikovi i jako savitljiva leÄ'a, duge ruke, tanki prsti + joÅ¡ par pomagaća...

Muka je za izvadit zubnu letvu i ubacit drugu, a kad ju ubaciš još jedno pol sata izgubiš dok pogodiš ozubljenje letve sa ozubljenjem štange volana...
Još ktome ima plastika u kabini na podu kod pedala koja osigurava navoj zubne letve, tu plastiku nema šanse skinut a da ju ne potrgaš...

E kad riješiš zubnu letvu, nisi ni pol posla napravio, a već će ti bit pun kufer svega...

Tak da meni se čini da još nemaš pojma u šta se upuštaš i opet bi ti savjetovao da si skratiš muke, prodaj taj punto i kupi drugi sa servom... :wink:

BTW: ja vozim isto bez serva i da mi netko besplatno nudi ugradju, nebi uzeo, jer je osjećaj servo volana na puntaćima sa servom žešće sra**, tj ono Å¡ta hoću reći, volan je jednako lagan bilo da se ti parkirao ili vozio 150Km/h po autoputu i to se meni osobno nikako ne sviÄ'a, zato sa ovim volanom bez serva osijetiÅ¡ svaku sitnicu i znaÅ¡ kad će auto proklizati...

Ako ti već nije do promijene auta, jednostavno kupi uže gume, ugradnja serva je sadomazohizam vjeruj mi... :D:
Ja imam zimske 165/70 R14, ljetne 175/65 R14 i to mi je nekako najbolja kombinacija...
Imao sam jedno vrijeme 195/55 R15, to je bila muka na parkingu, onda sam preÅ¡ao na 185/60 R14, bilo je malo bolje, al za parking u gradu su joÅ¡ bolje 175/65 R14, sa dobrim 175 gumama nemaÅ¡ nikakve brige, ja sam se malo naganjao jedno ljeto po staroj cesti od KA do RI i nikakvog proklizavanja nije bilo, za tu kilažu auta uske gume drže vrhunski, a i R15" felge su ti preteÅ¡ke za puntaća sa 60Ks, stavi mu raÄ'e uže gume i manje felge, bit će startniji, govorim ti iz osobnog iskustva, a velim i sa nekim dobrim gumama poput dunlop bluresponse ili continental premium contact 5 ne gubiÅ¡ niÅ¡ta na držanju ceste... :good:
Punto 2 ima progresivni volan,tako da je na 150 daleko tvrdji nego na 20.Istekaj senzor brzine da ne mjeri,pa ces vidjeti da je laksi 5puta nego kad mjeri brzinu auta.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


1BIT

Citat: Mahoney  u 10 Ožujak 2017, 00:41:31
Punto 2 ima progresivni volan,tako da je na 150 daleko tvrdji nego na 20.Istekaj senzor brzine da ne mjeri,pa ces vidjeti da je laksi 5puta nego kad mjeri brzinu auta.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Ma vraga ima, imam tri punta i jednog swifta doma, dva punta su s modeli bez serva, jedan je sx sa servom, na ovim s modelima barem imaš osjećaj za volanom, na sx puntu sa servom je očajno lagan za vrtit, sa dva prsta ga motaš (da napomenem da je city isključen i nikada se ne koristi), ovo šta govoriš progresivan volan, to ima suzuki swift, kad sam njega probao i punta sx, swift je na 60 tvrd i barem malo ti daje "feedback" sa ceste, dok kod punta sx toga nema, jednako se mota bio ti na parkingu ili vozio 60/80/100...

Čak i da ima progresivan volan punto, jedan je od lošijih koje sam vozio...
The speed was okay, but the corner was too tight.

topolino

Nema progresivni volan. Stajao na mjestu ili lebdio volan je uvjek isti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mahoney

Moj ima  :huepfen024: Mozda je to dodatna oprema.Znam jer mi je crkao pinjon na mjenjacu,kad ides preko 100 bude pravo zajebano,prelagan volan.Kad pinjon proradi sam od sebe  odjednom u voznji, volan se dosta ukruti.

zico

Pozdrav, zanima me može li se motor serva volana skroz izvaditi i da se volan okreću istom lakoćom kao i kod Punta 1 bez serva

Mike20

Na gumama 155 možda, pošto je nešto teži od Punta1

zico

Može li se i kaj treba napraviti da na Puntu 2 skinem elektro servoi jer malo -malo zaj... a da se auto ponaša kao Punto MK1 bez serva ...

Mike20

Može. Odštekaš napajanje za komp volana, i skineš motor. Dijagnostikom u proxy-u isključiš sustav

zico

Hoće li se on okretati "lagano" kao i na staro puniću

Mike20

Jednom sam skidao, ali se ne sjećam dal' je isti otpor volana bez motorića i istog takvog Punta koji je tvornički bez serva

supreME

Citat: zico  u 16 Prosinac 2019, 11:31:27
Hoće li se on okretati "lagano" kao i na staro puniću

ne. puno je teze motat volan na mk2