Punto mk2 1.2 8v problemi

Autor dasypeltis, 03 Srpanj 2017, 13:03:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Citat: M.P.  u 09 Kolovoz 2017, 14:01:21
Total iz kauflanda je Total Classic, i nema veze sa Totalom 7000 i 9000

Taj motor treba komplet remont, a naÄ'e se za 500kn potpuno ispravan. Nemoj to slagat

Koliko sam upućen Total Classic je reciklirano ulje.

Taj motor za 500 kn je gori nego kaj sad ima u autu.

Kad stavi drugi imat će iste probleme ovako kad posloži svoj kak spada vozit će se 100000 iljada

Mike20

Eh sad, imao sam u ponudi Fire motor 1.2 8v iz Punta mk2a, poznate povijesti i km, ispod 150 000km ak se sjećam, za 300kn, naravno goli skroz.
Naravno, ponuda je istekla
Ak uzimaš od nekoga od povjerenja, zašto ne.

M.P.

Citat: Memphis  u 09 Kolovoz 2017, 16:32:05
Koliko sam upućen Total Classic je reciklirano ulje.

Taj motor za 500 kn je gori nego kaj sad ima u autu.

Kad stavi drugi imat će iste probleme ovako kad posloži svoj kak spada vozit će se 100000 iljada

Za ulje si dobro upućen, al za motor ne.

Fire motori su jeftinii, baš iz razloga jer su nepoderivi i vrlo rijetko tko traži kompletan. A i ovaj iz teme je debelo zanemaren kad je došao u to stanje, stvarno treba bit umjetnik za uništit fire blok da troši litru ulja 100km. Tu se nema šta slagat, to se već sve davno izvitoperilo . Nije to alfin V6 pa da ga treba sačuvat pošto poto.


Memphis

Kako znaš da je uništio blok?

M.P.

Ako auto troši nenormalno ulja, više ga ni nove karike neće spasit jer su cilindri jajoliki, a ne okrugli kakvi bi trebali bit i klip šeta. Kažem, tu se nema više šta slagat, to se baca u smeće, a vlasnik nek procjeni šta mu je činit.

topolino

M.P. : mozes li mi pojasniti kako cilindri mogu biti jajoliki, ako motor stoji okomito pod 90° ?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

M.P.

Promjer cilindara postane ovalan, možda je tako pravilnije se izrazit :)

Mike20

Radilica "vuče" klipove u aksijalnom smjeru, tj. u svjeru svoje vrtnje, ako gledaš klip odozgo, to je naprijed nazad

dasypeltis

Pozdrav ljudi.
Opet ja.
Stvar oko potrosnje ulja je  u diftungu glave, proliva ulje napolje. Jos uvijek se vozi tako, sreca kratke relacije. I sada se pripremam na obradu glave i promjenu diftunga. Prije mjesec dana sam promjeno svjecice i na trecoj kao da se nesto zalijepilo, pomislio sam da je uletio neki komadic plastike. Sad je ponovno poceo neravnomjerno raditi i opet na svjecicama ima nesto zalijepljeno , na trecoj najvise. Tvrdo je, i ispuni onu supljinu izmedju elektrode i tijela svjecice. Ne znam sta bi mogao biti razlog tomu. Majstor me savjetuje da kupim drugi motor umjesto da radim taj jer me isto kosta. I da je to na svjecicama mozda zbog vode i da su se zbog vode mozda ostetile stubline i to sve ode daleko.
Jel netko od vas vidjao ovo:

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


topolino

To ti je talog od ulja i goriva. Za pocetak (biti ces nesto duze bez auta) digni glavu na ovom motoru i provjeri u kakvom je stanju glava (puknuta ili iskrivljena) i cilindri. Ako je to ok, onda zamjeni brtvu glave, poslajfaj ventile i vozi dalje. Ako nije to u redu mjenjaj motor.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dasypeltis

Jesi siguran da je od ulja ovo? Nema ni najmanje dima iza

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


topolino

Ili si umocio svjecice u mast za lezajeve.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dasypeltis

Nije masno, tvrdo, kao plastika

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


topolino

Digni glavu i sve ce ti biti jasno. To sto je tvrdo moze biti od vrste ulja mozda, neznam dali ima razlike u talogu mineralnog i sintetickog ulja na svjecici.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Kao što su ti rekli, ulje koje se zapeklo na svječici koja ponekad radi, ponekad ne (mokra od goriva koje ju zalijeva a ne izgori) plus tlak koji radi klip u cilindru,dobiš to što imaš.
Tebi su i uljne karike gotove jer se vjerojatno motor jednom pregrijao