Punto mk2 1.2 8v problemi

Autor dasypeltis, 03 Srpanj 2017, 13:03:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

dasypeltis

Ne mora znaciti da jesu jer ulje proliva nemilice vanka na digtung glave pa mozda proliva i unutra. Mogu li njih ikako provjeriti

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


Mike20

Ne. Kao što je rečeno već, moraš skinuti glavu dole i urediti ju

Memphis

Kad otvoriš motor sve će se znat a ove svjećice su ti za bacit.

dasypeltis

Ocistio sam ih i opet izgledaju kao nove. Uredno rade. Nisu sve takve. Dvije sasvim normalno izgledaju. Danas sam ponovo ocistio trecu jer nije radila i zavijem je, upalim i ugasim auto odmah, odvijem ju i opet bude uljava. Znaci da mi vjerovatno ulijeva ulje unutra. Ovih dana skidam glavu pa cemo vidjetu sta ce biti. Zna li netko odprilike koliko dodje dihtung, gumice ventila i set zubcastog za njega?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


M.P.

Forum nije dućan pa da znamo cijene dijelova.

Lipo upit na bilokoje autodijelove, na mail ako nemaš vremena, i dečki odma odgovaraju sa ponudom.

Memphis

Citat: dasypeltis  u 12 Listopad 2017, 18:19:53
Ocistio sam ih i opet izgledaju kao nove. Uredno rade. Nisu sve takve. Dvije sasvim normalno izgledaju. Danas sam ponovo ocistio trecu jer nije radila i zavijem je, upalim i ugasim auto odmah, odvijem ju i opet bude uljava. Znaci da mi vjerovatno ulijeva ulje unutra. Ovih dana skidam glavu pa cemo vidjetu sta ce biti. Zna li netko odprilike koliko dodje dihtung, gumice ventila i set zubcastog za njega?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


Ovisi kaj mećeš ... dihtung cca 150, set gumica nekih 70 kn i zupčasti sa pumpom 300 kn.

Ne možeš ih ti tak očistit i još ih sa šmirglom podereš ... pogotovo elektrodu a i skinuo si ih već par puta.

dasypeltis

Kad budem radio glavu stavit cu nove

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


Susiah

jel moze preporuka prednjih amortizera

Memphis

Ja imam KYB Excel-G malo su tvrÄ'i ali su dobri i nisu preskupi.

dasypeltis

Danas sam mjerio kompresiju, na tom trecem problem. Vjerovatno karike. Ne znam sta bi drugo moglo biti. A i samo na jednom klipu problem pa mi cudno. Vidit cu ujutro kad skinem glavu sta ce biti.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

venom

To su jadne brojke, za taj motor tlak bi ti trebao biti 14 bara kada je ispravan.

Mike20


topolino

Ima tu jos toga. Da su samo ventili nebi bilo toliko taloga ulja.
Venom: 14 bar kada je motor generalno ureden ili nov novciat. Za motor sa 150 000km+ ce biti oko 13 bar
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

i pitanje koliko je taj manometar tocan
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.