Punto 2 - problem s instrument pločom

Autor damba_, 28 Listopad 2017, 16:28:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

damba_

Pozdrav svima.
Imam problem na Puntu 2, 1.2 8V, 2002. godište.
DogaÄ'a mi se da nakon Å¡to ugasim auto i izvadim ključ, na instrument ploči mi počne svijetliti lampica za razinu ulja, a nekad svijetli ona lampica da je auto na rezervi.
Kad ga upalim sve radi normalno.
Ulja ima zato što je tek promijenjeno, a ima i goriva više od pola rezervoara.
Je li netko ima sličan problem i znate li kako ga riješiti?
Hvala.

Mike20

Znači te lampice svijetle i dalje iako si ugasio motor i izvadio ključ iz brave?

damba_

Da, nastave svijetliti iako sam ugasio auto i izvadio ključ iz brave.
Nedavno sam kupio taj auto, a prijašnji vlasnik je rekao da je promijenio instrument ploču jer prošla nešto nije bila ispravna.
Kada upalim auto, ugase se te lampice i auto normalno radi.

Mike20


damba_

Probao sam više puta dati kontakt i ponovo isključiti i opet isto.
Probao sam i sa paljenjem i gašenjem auta, ali ništa.
Ako mi svijetle te dvije lampice, je li moguće da mi potroše akumulator preko noći?

Mike20

Nisu samo onda one ukljucene. Provjeri nakon pola sata dal i dalje svijetli, jer body comp nakon gasenja auta jos neko vrijeme ima ukljucene neke sustave, a nakon toga sve gasi.

damba_

Pogledat ću ujutro hoće li biti ugašene lampice ili ne.
Našao sam na susjednom forumu da su imali sličan problem.
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40176-fiat-punto-mk2-problem-sa-instrument-tablom/
Probat ću ujutro skinuti i očistiti kleme s akumulatora.
Ako ne radi, pogledat ću ovo što pišu da se očiste konektori sa instrument table.

Boban

Isti mi je problem bio na kombiu Ducato 2003 godište i promjenom prekidača koji ti se nalazi iza cilindra paljenja riješeno sve.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

damba_

Izgleda je problem bio u akumulatoru.
Taj koji je bio u autu je bio star 3-4 godine i nakon skidanja klema i ponovnog vraćanja,
više nisam mogao upaliti auto.
Stavio sam akumulator star 6 mjeseci iz Una i zasad mi ne svijetle nikakve lampice kad ugasim auto.
Novi akumulator je 45Ah i 400A. Je li to dovoljno za Punta?

Mike20


Boban

Citat: damba_  u 01 Studeni 2017, 11:27:00
Izgleda je problem bio u akumulatoru.
Taj koji je bio u autu je bio star 3-4 godine i nakon skidanja klema i ponovnog vraćanja,
više nisam mogao upaliti auto.
Stavio sam akumulator star 6 mjeseci iz Una i zasad mi ne svijetle nikakve lampice kad ugasim auto.
Novi akumulator je 45Ah i 400A. Je li to dovoljno za Punta?

44 Ah je originalni tako da je. Dovoljan je.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

damba_

Da ne otvaram novu temu, pisat ću ovdje.
Prijašnji vlasnik je mijenjao instrument tablu i sada auto ima manje km nego na prošlom tehničkom pregledu.
PoÅ¡to ne bih želio da mi na tehničkom pregledu rade probleme zbog toga, tražim nekoga iz Osijeka tko bi mi mogao ispraviti preÄ'enu kilometražu na instrument tabli, naravno plaćam po dogovoru.
Znači trebam povećati kilometražu.
Ako ima netko iz Osijeka ili okolice neka se javi na PM.

draĹžen.os

Mozemo to probati rijesiti, ali iza Ponedjeljka kada mi se vrati dijagnostika sa puta.
Javim se kada mi doje sin sa puta.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk