Fiat Punto mk2b problem struja

Autor cicili, 02 Siječanj 2018, 14:26:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

cicili

imam jedan problem sa puntom, ili bar mislim da je jedan  :facepalm:
naime krenulo je sa ponekad ali vrlo rijetko u trajanju od par mjeseci da odjednom popali sve sve lampice abs, asr hill holder, airbag, servo, ali isto tako i ugasi nakon odredenog vremena,sve bi radilo bez prestanka, ali ono to je fiat paljene lapica nije rijedak slucaj i dok se same gase ok je.  :D:
onda je to preraslo u gasenje svijetla usred voznje skupa sa tablom na sekundu, dvije, pet kako kad, tada bi se sve ponovno upalilo uz sve lampice koje bi se opet gasile i sve bi radilo.  to se ponavljalo sve cesce dok nije doslo do toga da auto nekad hoce upalit nekad ne (uvijek vergla najnormalnije), pa kad upali ne radi tabla, podizaci, kad upalim svijetla radi samo pozicija.... i tako svasta nesto i onda od jednom proradi pa se opet sve pogasi. cak sam primjeti da recimo gasenje tabl i ostalih pratecis uredaja se zna desit kad je vise potrosaca upaljeno pa recimo stisnes kocnicu, ili ako je na uzbrdici pa se aktivira hill holder, uglavnom kad mu treba vise struje pretpostavljam. motor kad se jednom upali radi, on se ne gasi.

masa sa aku na mjenjac provjerena ocisceni spojevi, odiza u bunkeru ima neka sabirnica masa isto provjerena.

neka ideja za dalje?
gdje je masa sa aku pricvrscena za sasiju to nisam skuzio?

Memphis


cicili

di na kraku bocno ispod aku, ili ispod kutije s osiguracima s gornje stane kraka? jer sam bio gledao ali nisam imao vremena raskopat sve s te strane, jos mi je tu boca od flash luba i od plina sve.

Multijet

Meni je bilo na kraku šasije prema lijevom faru, lijepo se vidjelo odozgo i isti kabel je išao na mjenjač. Moglo se pratiti od kleme akua.
Ja sam imao slično gašenje instrument table i problem je bio na plusu koji je išao sa kleme akumulatora prema kutiji sa osiguračima,spoj kabela i kutije je nagorio. Promijenio stopice,poduplao kvadraturu kabela i riješio problem. Moj je bio 1,3 Multijet
0989739290

cicili

Citat: Multijet  u 02 Siječanj 2018, 16:24:23
Meni je bilo na kraku šasije prema lijevom faru, lijepo se vidjelo odozgo i isti kabel je išao na mjenjač. Moglo se pratiti od kleme akua.
Ja sam imao slično gašenje instrument table i problem je bio na plusu koji je išao sa kleme akumulatora prema kutiji sa osiguračima,spoj kabela i kutije je nagorio. Promijenio stopice,poduplao kvadraturu kabela i riješio problem. Moj je bio 1,3 Multijet
Svi spojevi na kutiji i motornom prostoru su kao novi.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk


Memphis

Prati minus klemu pa ćeš vidjet do kuda ide. Sve je to ispod kutije sa akumulatorom. Izmjeri multimetrom pad napona.

topolino

Provjeri i napon alternatora tj. probija li izmjenicna struja na njemu. Zice na mk2 su kriminal lose tako da ti negine prekopati pola auta da nades di je problem.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cicili

Masa je na kraku sasije prakticki ispod fara.
Ono sto je mene zbunilo to je sto tu ne ide debela zica sa auku nego hrpa manjih u neku crnu (dek) kutijucu koja je zavidana na krak sasije. Ja sam nju bio odvrnuo ali auto se isto ponasao pa sam mislio da je nesto od plina.
Uglavnom auto radi.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk


topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

0989739290

Memphis

Citat: cicili  u 06 Siječanj 2018, 09:20:02
Masa je na kraku sasije prakticki ispod fara.
Ono sto je mene zbunilo to je sto tu ne ide debela zica sa auku nego hrpa manjih u neku crnu (dek) kutijucu koja je zavidana na krak sasije. Ja sam nju bio odvrnuo ali auto se isto ponasao pa sam mislio da je nesto od plina.
Uglavnom auto radi.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk


To je masa od svjetla i ostalih potrošača.

cicili

Vjerovatno, uglavno do toga je bilo a gdje je glavna masa sa akua i dalje ne znam. :D

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk