punto mk2b dim

Autor tupi kut, 05 Listopad 2018, 09:02:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Nova lambda ne mora biti ispravna, Bosch nije Å¡to je nekad bio.
Provjeri i ventile, da li ih treba poštelati

Memphis

Citat: tupi kut  u 08 Listopad 2018, 14:13:50
kako to riješiti??
Spojit na kompjuter i pratit parametre sonde

tupi kut

Ne znam,to je bilo prije nego sam ga kupio
miki ZD

tupi kut

Hvala svima na odgovorima i pomoći
miki ZD

tupi kut

bio je spojen na komp,sve je u redu,još dimi,i jednom mi porastao nivo ulja,da li je moguće da su dizne.
Taj auto inače radi malu kilometražu,svega par kilometara dnevno,tako da trebaju dani za neke provjere porasta nivoa ulja ili slično.Uglavnom ulje je poraslo i ne mješa se sa vodom,dakle benzin.
miki ZD

tupi kut

Pošto sam na godišnjem vozio sam ga par dana,troši ko Fap
miki ZD

Mike20

Ako dizne tolko cure da ti raste razina ulja, istovremeno se ispiru cilindri, koji se troše+karike i nakon nekog (kraćeg) vremena, možeš baciti motor

tupi kut

koja je cijena tih dizni
miki ZD

Mike20

Za Punto 2 1.2 8v, original Bosch 560kn komad

topolino

Nisu dizne. Koje je vrijednosti davao map i temperatura motora? Ja sam imao slucaj sa puntom mk1 75  nakon zamjene mjenjaca dimi crnkasto, poceo drhtat na leru, nakraju ispalo da je pukla cjevcica od map.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

tupi kut

da ali dizanje razine ulja a nije voda nema biti Å¡to drugo

Mike ima li Å¡to jeftinije
miki ZD

topolino

Nikada ne crknu svi injektori od jednom. Map pokazuje veci tlak u usisnoj ecu fila vise goriva i od tuda dim izaljevanje motora. Parametri
Map 900+ milibar na wot, -100 milibar ler, temperatura motora mora ravnomjerno rasti (ako ima nepravilnosti senzor ili kontakt), LTF i STF, rad lambde i graf njenog rada, TPS mora pokazivati oko 5% otvorenosti u leru, linija signala otvaranja klapne na grafu mora biti linearna (vidi se i kada samo das kontakt i lagano otvaraj gas). Zadnja opcija, masa u motornom prostoru ili crko ecu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

NagaÄ'anjem nećeÅ¡ niÅ¡ta rijeÅ¡i osim potroÅ¡it novce. TrebaÅ¡ ga spojit na komp i pratiti parametre injectora i vidjet korekcije pa onda možeÅ¡ dobit neke naznake da li je do njih.

Kako pali na hladno kako na vruće kako na mlako? Kako prima gas kad je hladan?

tupi kut

Pali ko puška bio hladan ili topal,zna početi štucati kada mu oduzmeš gas npr u drugoj brzini kada ideš polako,sve je ok osim toga,na kompu je bio kažu sve 5,jedino mi dizne nisu gledali .
miki ZD

topolino

Vjerojatno su samo pogledali ima li koja greska. Cukanje vuce na TPS.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: