ugradnja radija problem u fiat punto MK2

Autor robi64, 11 Listopad 2018, 14:35:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robi64

Dakle imam problem sa radijom kupio sam 1 din radio za punta MK2 diesel 1,3 multijet 2004.g. sa onim adapterom  i iz nekog razloga(pretpostavljam žica) radio ne radi. U drugom autu normalno radi ali kod mene u Fiatu NEĆE sve normalno spojim od antene do onog priključka za radio ali niÅ¡ta ko mrtav dok njegov orginal radio(Blaupunkt) normalno radi e sad čovjek od kojeg sam kupio radijo kaže da je stvar u žicama jer je i kod njega normalno radio pa ako netko zna kako i koju žicu spojiti da radio proradi ili moram baÅ¡ ići auto električaru
zovem se Robert i iz Zagreba sam

venom

Koje je radio u pitanju?
Crvena i žuta su krivo spojene.
E sad ovisno o kojem se radiu radi, deblja je stalni plus, tanja je kontakt.
Ako ne pališ radio preko ključa onda tu tanju spojiš na deblju.
Tada se radio pali i gasi samo na tipku na njemu, ali isto tako postoji Å¡ansa da isprazni aku, opet ovisi koje je radio.

robi64

zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

zovem se Robert i iz Zagreba sam

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Tooutman

Radi ti oem radio jer dobi informaciju preko canbusa. To nije obicnih 12 v kao podrzaj ko na aftermarket radijima. Znaci žuta ti mora doci kao stalni napon. To ti punto sigurno ima.  Onda na tu zutu ti mozes spojiti i crvenu s njom koja je u biti podrzaj da se radio probudi. E tu od puntica nemas jer tu ide canbus. Zato mozes spojiti tu s crvenom i problem rijesen. Jedino sto ces morat rucno gasit palit radio. Ili si mozes dovuc zicu od upaljaca. Te onda nemas brigu  s paljenjem i gasenjem.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

punto mk1

da se ubacin na temu , u puntu imam tvornički blaupunkt sa cd-om i  pojačalo od 100 wati original u portapaku , kad bi ga zaminia koji radio paÅ¡e , tipa da li paÅ¡u npr. pioneer osnovni neki oni su oko 400 kn ?

Mike20

Bilo koji radio paše, cd changer neće raditi, subwoofer bude, samo mu spojiš pobudu

punto mk1


robi64

Citat: Tooutman  u 11 Listopad 2018, 21:14:29
Radi ti oem radio jer dobi informaciju preko canbusa. To nije obicnih 12 v kao podrzaj ko na aftermarket radijima. Znaci žuta ti mora doci kao stalni napon. To ti punto sigurno ima.  Onda na tu zutu ti mozes spojiti i crvenu s njom koja je u biti podrzaj da se radio probudi. E tu od puntica nemas jer tu ide canbus. Zato mozes spojiti tu s crvenom i problem rijesen. Jedino sto ces morat rucno gasit palit radio. Ili si mozes dovuc zicu od upaljaca. Te onda nemas brigu  s paljenjem i gasenjem.

hm,problem je što nemam žutu žicu i kako spojiti tamo gdje je crvena ili tamo gdje je žuta žica mislim ono sad ima neka roza evo slika pa koja je bi trebala biti žuta





zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

i jer te žice treba lemiti znam da sam dosadan ali ako netko zna 
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tooutman

Je fiat ima svoje boje ali ti gledaj sa strane konektora na radiu .Tamo imas zutu i crvenu. . Žuta ti koliko vidim dolazi na ovu rozu krem žicu, koja je u ravnivni s crnom (prva slika) Crvena ocito ne dolazi na nista, zrna ti dolazi na crnu od auta. I zato ti se ne pali radio

Prije modifikacija probaj zamjenit kako kiki veli zutu i crvenu. One ti imaju konektor na sebi tako da se daju prištekat bez lemljenja. Mozda joj dosta 12V samo na crvenoj. To ti ovisi o radiju kojeg imas.

Evo ti primjer kak si dovuces 12 V na crvenu od osigurača
https://www.youtube.com/watch?v=g6L-wUDbihw&t=137s
Ili pak spoji žuti i crveni kabel radia da ti idu na ulaz od 12 V. Onda ti ručno gašenje paljenje.



Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

robi64

riješeno ipak sam morao dati majstoru trebao je drugi onaj jack i moralo se lemiti
zovem se Robert i iz Zagreba sam