servo nestane na puntu MK2 1,3 Multijet

Autor robi64, 23 Studeni 2018, 12:47:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robi64

u vožnji jednostavno mi servo prestane sa radom nikamo ne mogu sa volanom jednstavno postane tvrd i teško se s njim upravlja što može biti opasno posebno kod zavoja pa pitam koji bi mogao biti razlog ako netko zna,Fiat Punto MK2b, Multijet diesel 2004.g.
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: robi64  u 23 Studeni 2018, 12:47:45
u vožnji jednostavno mi servo prestane sa radom nikamo ne mogu sa volanom jednstavno postane tvrd i teško se s njim upravlja što može biti opasno posebno kod zavoja pa pitam koji bi mogao biti razlog ako netko zna,Fiat Punto MK2b, Multijet diesel 2004.g.
zatim ga upalim pa ugasim pa bude sve opet normalno jedno vrijeme
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: robi64  u 23 Studeni 2018, 12:51:37
zatim ga upalim pa ugasim pa bude sve opet normalno jedno vrijeme
i da ne gori nikakva lampica serva
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: robi64  u 23 Studeni 2018, 12:47:45
u vožnji jednostavno mi servo prestane sa radom nikamo ne mogu sa volanom jednstavno postane tvrd i teško se s njim upravlja što može biti opasno posebno kod zavoja pa pitam koji bi mogao biti razlog ako netko zna,Fiat Punto MK2b, Multijet diesel 2004.g. i vozio sam ravno kad je nestao servo dakle nisam skretao ni ljevo ni desno onda par dana mir pa opet pa ga ugasim i upalim onda nestane
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Lampica ti je vjerojatno prelijepljena crnom izolir trakom.  :haha7:

Ako nije u pitanju spoj mase itd. negdje, onda je ili senzor položaja volana, ili motor servis (hladni lem ili releji)

robi64

da ali ništa ne pokazuje vjerojatno bi je trebalo spojiti kada se to dogodi ovako neče ništa pokazati
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

evo da kažem ponovno problem sa servom,žena se vozila s posla i skoro izletjela u kružnom toku servo jednostavno nestao,stavljen je novi akumulator 60ah ali isto se dogodilo,problem je u tome Å¡to se to dogadja svakih 3,4,5 dana nema pravila voziÅ¡ par dana sve ok i onda odjednom samo nestane servo pa sad ako je netko imao sličnih problema da mi kaže u čemu bi mogao biti problem da li u motoriću serva,kompjutoru serva ili neÅ¡to treće  :puzzled: mislim i tako ga moram odnjeti majstoru jer ovako se voziti može biti i opasno
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tooutman

Ili motor serva ili pak senzor pozicije volana. Prijatelju je otisao motor serva. Njemu je kod paljenja  ili radio ili nije radio. Dok nije radio mu je svjetlila lampica za volan. Prvo rijetko pa prema cescem otkazivanju. Sad tokom voznje da se iskljuci, mozda da i senzor. Ugl motora je laganije zamjenit i isprobat.


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mairon

Najeftinije je kupit 2 releja za elektro motor serva, tako sam kod sebe riješio dugogodišnji problem, koji se tu i tam pojavljivao. Nije pomogao ni stup volana od drugog punta. Meni se i tokom naglog poteza volanom znao ugasiti. Dijagnostika je bacala senzor kuta volana. Ali na kraju releji riješili. Kod redizajna ne znam da li je identično, no na modelu 99-03 su releji dosta puta bili problem. To što neki nazivaju reparacija servo motora, to ti je to.


Mike20

Prvo je pitanje, dal' ćeš ti to robi64 sam slagati?
Znaš skinuti cijeli servo i zamijeniti ili te releje ili senzor položaja ?

robi64

Citat: Mike20  u 13 Siječanj 2019, 19:04:49
Prvo je pitanje, dal' ćeš ti to robi64 sam slagati?
Znaš skinuti cijeli servo i zamijeniti ili te releje ili senzor položaja ?
nemam pojima kak se to radi a da li bi zamjena motorića od serva sa drugog punta riješio problem?
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Mike20

Vozi k meštru auto. Imaš garanciju da je taj drugi ispravan?

robi64

evo bio kod majstora i reko da je motorić ispravan te da je problem u tome što po njegovom auto negdje izgubi struju i to se tad dogadja (nestane servo) ma trebam ići nekom pravom autoelektričaru ovo sve je *** sve neki nadri majstori ok ništa
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Mike20

 :haha7:
To je pravi majstor ak nešto ne radi, sigurno nema struje.

Daj spoji taj auto prvo na dobru dijagnostiku, ako je greška u nečemu, napisalo bude. Ak baš ništa ne izbaci, a servo krepava i dalje, onda čak i može biti loš spoj

Dosad iz mog iskustva, 4 Punta mk2b kojima je krepavao servo, svima je otišao senzor položaja volana, i to je dijagnostika pokazala, simptomi potpuno isti ko na tvojem