servo nestane na puntu MK2 1,3 Multijet

Autor robi64, 23 Studeni 2018, 12:47:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robi64

Citat: Mike20  u 15 Siječanj 2019, 07:37:54
:haha7:
To je pravi majstor ak nešto ne radi, sigurno nema struje.

Daj spoji taj auto prvo na dobru dijagnostiku, ako je greška u nečemu, napisalo bude. Ak baš ništa ne izbaci, a servo krepava i dalje, onda čak i može biti loš spoj

Dosad iz mog iskustva, 4 Punta mk2b kojima je krepavao servo, svima je otišao senzor položaja volana, i to je dijagnostika pokazala, simptomi potpuno isti ko na tvojem
a da skinem taj kompletni dio sa drugog punta isto takvog pitam jer čovjek tu kod mene prodaje fiat dijelove(Auto Kela)
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Mike20

Naravno.
I ak krepa opet za 2 mjeseca?

Ja osobno to nika nebi tak napravio

Mairon

Vjerojatno je kod njega senzor kriv, mislim da je to najčešće kod mk2b. Na mom kako sam rekao, dvije dijagnostike su pokazale da je senzor kuta kriv. Ali na kraju releji su bili krivi. A kako sam to doznao, promjenio sam čitav stup volana sa hgt punta na 1.2 8v, i dalje je bio isti problem. Tek onda sam releje kupio i kolega s foruma mi je pomogao zalotat sve to. Meni dijagnostika ništa nije pomogla, jer da sam i mijenjao senzor isto bi bilo, ovako sam zbog tih dijagnostika odlučio komplet stup promjenit, jer mi je kabel plav na senzoru. A tog nema nigdje za kupit.

Uglavnom smeće sistem od serva. Nepotrebno im je to bilo, umjesto da je hidraulični.

robi64

Citat: Mairon  u 15 Siječanj 2019, 16:52:20
Vjerojatno je kod njega senzor kriv, mislim da je to najčešće kod mk2b. Na mom kako sam rekao, dvije dijagnostike su pokazale da je senzor kuta kriv. Ali na kraju releji su bili krivi. A kako sam to doznao, promjenio sam čitav stup volana sa hgt punta na 1.2 8v, i dalje je bio isti problem. Tek onda sam releje kupio i kolega s foruma mi je pomogao zalotat sve to. Meni dijagnostika ništa nije pomogla, jer da sam i mijenjao senzor isto bi bilo, ovako sam zbog tih dijagnostika odlučio komplet stup promjenit, jer mi je kabel plav na senzoru. A tog nema nigdje za kupit.

Uglavnom smeće sistem od serva. Nepotrebno im je to bilo, umjesto da je hidraulični.
a gdje si kupio te releje
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: robi64  u 15 Siječanj 2019, 18:44:50
a gdje si kupio te releje i gdje se nalaze ti releji jer u motoriču od serva ili gdje :puzzled:
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tooutman

Releji su ti na servo motoru. Imas i na njuskalu reparirane EPS motore pa mort s nekim mozes i iztestirat da li jendo njega. Ak nije mu vratis.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

robi64

A da li motorić serva je i za benzince i dizele isti ili ima neke razlike za MK2b Punta
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Mairon

https://www.ebay.com/itm/2-x-RELE-V23072-C1061-A308-V23072C1061A308-TYCO-RELAY-FIAT-PUNTO-NUEVO/261855602465?epid=615214281&hash=item3cf7cf6721:g:fMoAAOSweW5VMW5r:rk:1:pf:0

Kupio sam na njuškalu, ali taj čovjek više nema. Imaš još jednog lika, ali traži 120 kn za 2. A ovako preko ebaya ti je 70 kn 2 komada. Besplatna dostava. Ako ni to ne onda Elmatis dućan iz ZG ima. 57 kn komad mislim da košta.


robi64

da joÅ¡ pitam da li možda ima veze sa servom koji povremeno Å¡teka  to Å¡to je auto bio čipiran
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tooutman

Problem sa servom je boljka na tim modelima.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Citat: Tooutman  u 16 Siječanj 2019, 20:06:05
Problem sa servom je boljka na tim modelima.

Pa nije baš. Ja sam imao dva Punta mk2B, na ona na nekih 100-120 000km tj. deset godina +/- starosti mijenjao samo senzor.
Susjed ima iz 2004. Punta, 250 000km, samo se vozi na kratkim gradskim relacijama, nikad sa servom problema

punto1976

motori serva na modelu do 2002 i od 2002-2003 nisu isti i ne mogu se pripasat. zato na novijim modelima sa velikim svjetlima to ne odlazi, jako rijetko nešto. prvi modeli niti nemaju svi senzor kuta volana, mislim da ga u početku nisu stavljali.

punto1976

Mislim da imam jedan kompletan stup volana za Punta 3, moram sutra pogledat. Ak se hoćeš igrat s tim javi.

robi64

Citat: punto1976  u 16 Siječanj 2019, 22:55:12
Mislim da imam jedan kompletan stup volana za Punta 3, moram sutra pogledat. Ak se hoćeš igrat s tim javi.
pa ako imaš možemo se dogovoriti
zovem se Robert i iz Zagreba sam