fiat punto MKA diesel problem sa satom

Autor robi64, 06 Prosinac 2018, 19:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robi64

ne znam ali iz nekog razloga svako malo mi se resetira sat u puntu :puzzled: kao da negdje izgubi struju pa se resetira sat pa ga moram svako malo namjeÅ¡tavati inače punto normalno pali  tek sam primjetio da možda malo duže vergla pri paljenju bar mi se tako čini, pa dal je netko imao sličan slučaj čudno mi je Å¡to normalno pali tek možda malo duže koji sekund da možda nije akumulator u pitanju nemam pojima
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Mairon

Gotov ti je aku, naravno da smo imali sličnu situaciju. Novi aku i vozi dalje.

robi64

a koji akumulator mislim od koliko ah da kupim za multijet 1,3 diesel punto vjerojatno mora biti jači nego za benzinca da li 55 ili 60ah ili jači
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: Mairon  u 06 Prosinac 2018, 20:53:01
Gotov ti je aku, naravno da smo imali sličnu situaciju. Novi aku i vozi dalje.
ima li to veze i sa servom jer se svako malo izgubi,nestane pa onda opet dodje i tako pa ga ugasim pa upalim pa onda opet dodje
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tooutman

Za servo ti je ocito eps motor pri kraju. A ovo promjeni aku ako ti je stari ili ga barem testiraj. Mislim da nije vise od 60ah kad ja imam toliko na 1.6. Provjeri na uputstvima


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

robi64

Citat: Tooutman  u 06 Prosinac 2018, 22:44:05
Za servo ti je ocito eps motor pri kraju. A ovo promjeni aku ako ti je stari ili ga barem testiraj. Mislim da nije vise od 60ah kad ja imam toliko na 1.6. Provjeri na uputstvima


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
da još pitam da li znaš a zašto se ne upali lampica crvena za servo to mi nije jasno
zovem se Robert i iz Zagreba sam

kiky776

Bez dijagnostike niÅ¡ta, samo nagaÄ'anja
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

robi64

Citat: kiky776  u 06 Prosinac 2018, 23:19:01
Bez dijagnostike niÅ¡ta, samo nagaÄ'anja
bio je na dijagnostici i ništa ne govori
zovem se Robert i iz Zagreba sam

the-rider

akumulator promijeni najprije, ako fali napona se gasi servo
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Ili aku ili anlaser radi veliki pad napona. Nakon reparacije bi se trebao lakše vrtiti

Memphis

Citat: robi64  u 06 Prosinac 2018, 22:15:57
ima li to veze i sa servom jer se svako malo izgubi,nestane pa onda opet dodje i tako pa ga ugasim pa upalim pa onda opet dodje
Ima jer ima električni servo ...

Mairon

Dijagnostika pomogne jasno, ali meni nije. 2 puta dijagnostika je pokazivala senzor kuta. Promjenio čitav stup volana i opet ista priča bila isti simptomi. Na kraju 2 releja nova na motoriću serva i vozi miško. Al, da loš aku ti može gasit servo. Kupi akumulator, preporučio bi ti crvenu TOPLA 60 ah u Tab baterija dućanu. Ili naručiti preko TRGO agencije, tamo je isto mala cijena.

Mairon

Glupi forum koji nema odjednom EDIT opciju.

55 ah ili 60 ah svejedno, ali bolje više. Ja na 1.2 8v imam 60 ah 2 godine i ok je. 44 ah nisam ni pomišljao stavljat.