Puntu MK2b se ispraznio novi akumulator

Autor robi64, 01 Siječanj 2019, 13:33:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

robi64

Ovako danas sam htio upaliti punto 1,3 Multijet diesel 2004.g. ali niÅ¡ta akomulator prazan e sad da kažem akomulator nov 60AH kupljen neki dan,u autu nije niÅ¡ta ostalo upaljeno da cica struju,auto je verglao normalno prije nego se ispraznio,lampica da ne fila akumulator(alternator) NE svijetli,alnaser NORMALNO vrtio do sada,upalio sam ga kablove i odmah upalio,sat u kabini se resetirao i sad je na nuli (valjda zbog nestanka struje)  sada NORMALNO PALI na dijagnostici ne pokazuje nikakavu greÅ¡ku :puzzled: o pa pitam da li je netko imao sličnih problema i kako je to rijeÅ¡io
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Memphis

Multimetrom izmjeri dal ti negdje vuče struju

Mike20

I isto izmjeri dal dobro puni alternator, upali motor, upali kratka svjetla i zadnji grijač stakla i mjeri napon na akumulatoru u leru i kad dodaš gas. MOra biti barem 13V, idealno 13.5-14V

robi64

evo nakon 1 sata opet prazan akumulator momentalno nemam drugi auto da ga upalim na kablove sad ga ne može ni okrenuti kolko ga ispraznio ok budem probao kad ga upalim evo i par slika dakle to su slike kada je akumulator skroz prazan i ne može ga niti okrenuti





zovem se Robert i iz Zagreba sam

jtd165

Probaj izmjeriti koliko struje ( A) vuce dok je sve ugaseno. Stavi instrument na ampere, odspoji - pol baterije i spoji se izmrdju - pola baterije i odspojene kleme, nesto mA mora vuci sat ako je vise cuca negdje. Onda osigurac po osigurac van i pratiti na instrumrntu.

Memphis


robi64

Citat: robi64  u 01 Siječanj 2019, 15:11:08
evo nakon 1 sata opet prazan akumulator momentalno nemam drugi auto da ga upalim na kablove sad ga ne može ni okrenuti kolko ga ispraznio ok budem probao kad ga upalim evo i par slika dakle to su slike kada je akumulator skroz prazan i ne može ga niti okrenuti





14,13 na leru i 14,20 kad dam gas
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: jtd165  u 01 Siječanj 2019, 16:16:31
Probaj izmjeriti koliko struje ( A) vuce dok je sve ugaseno. Stavi instrument na ampere, odspoji - pol baterije i spoji se izmrdju - pola baterije i odspojene kleme, nesto mA mora vuci sat ako je vise cuca negdje. Onda osigurac po osigurac van i pratiti na instrumrntu.
kak da stavim instrument na ampere ovako kad stavim i kad je instrument na V iznosi 11 a kad hoću prebaciti ili kad prebacim na ampere uvijek je 0 
zovem se Robert i iz Zagreba sam

robi64

Citat: Mike20  u 01 Siječanj 2019, 14:36:59
I isto izmjeri dal dobro puni alternator, upali motor, upali kratka svjetla i zadnji grijač stakla i mjeri napon na akumulatoru u leru i kad dodaš gas. MOra biti barem 13V, idealno 13.5-14V
dakle 14,12 na leru i oko 14,12 i oko 14,18 pod gasom kad se svako malo mijenja ono 14,10-14,12 na leru i 14,17-14,20 pod gasom
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tihich

gle nije nemoguće da akumulator ne valja bez obzira kaj je nov

robi64

Citat: Tihich  u 01 Siječanj 2019, 21:39:20
gle nije nemoguće da akumulator ne valja bez obzira kaj je nov
hm,kupljen je 22.12 pa da je baš sad riknuo nakon 9-10 dana malo mi je čudno makar nije niš isključeno sve moguće budem stavio akumulator koji je bio u njemu ali je slabiji (45ah) pa bun baš vidio
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Bero

 
Citat: robi64  u 01 Siječanj 2019, 21:19:44
kak da stavim instrument na ampere ovako kad stavim i kad je instrument na V iznosi 11 a kad hoću prebaciti ili kad prebacim na ampere uvijek je 0 

Da bi izmjerio struju koju auto troši kada je sve ugašeno prebaci instrument na ovo polje koje je označeno žuto i izmjeri kako je kolega JTD165 opisao:

Ako tu javi da je struja nula onda prebaci na polje "20m"
TakoÄ'er, napuni akumulator sa punjačem do kraja pa onda prati kako se ponaÅ¡a...

BTW, koja je marka akumulatora?
Samo boxer bajo moj :)

Mike20

Citat: robi64  u 01 Siječanj 2019, 22:12:45
hm,kupljen je 22.12 pa da je baš sad riknuo nakon 9-10 dana malo mi je čudno makar nije niš isključeno sve moguće budem stavio akumulator koji je bio u njemu ali je slabiji (45ah) pa bun baš vidio


Koliko se vidi na slici, uzeo si loš akumulator.
AKo nije redovito dopunjavan ili su ga zaboravili dopuniti, ako jako padne napon, izgubi puno kapaciteta ili se čak i ploče počnu raspadati.

Neki dan sam isto gledao na jednom autu, isprazni se sam do kraja preko noći, Exide Premium, vrhunski akumulator, izdržao je 4 godine.

Vlasnik je mislio da nešto izvuče struju, no mjerenjem ampermetrom u mirovanju, dok je sve izgašeno, instrument je pokazao 0mA. INače prosječno do sad sam na autima mjerio nekih 20-40 mA u mirovanju

Inače, alternator ti puni super.

punto1976

nisam vidio jel ste napisali ali za mjerenje STRUJE moraju se kablići prebaciti u ispravni utor ili postavit u krug za mjerenje struje kak spada, to moraš pazit. malo je čudno ovo, ili akumulator ne valja ili negdje vuče dosta struje.

punto1976

sad sam vidio, jtd165 ti je sve opisao. I možeš lako vidjet kad stavljaš klemu po tome kak ti zaiskri na klemi, mora jako malo zaiskrit, tek tolko de vidi i čuje.