Puntu MK2b se ispraznio novi akumulator

Autor robi64, 01 Siječanj 2019, 13:33:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robi64

da,ipak je u pitanju akumulator stavio sam stari od 44ah i on radi ok malo duže vergla ali se nije preko noći ispraznio, novi sam odnio u servis (Ciak) i tamo mi rekli da je skroz prazan i da ga alternator niti punjač ne mogu napuniti (probiti kako kažu) pa će ostati kod njih par dana da ga napune i ispitaju
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tihich

Samo neka ti daju novi jer od ovoga više niš.

robi64

Citat: Tihich  u 02 Siječanj 2019, 11:37:13
Samo neka ti daju novi jer od ovoga više niš.
mislim da bu teško išlo znam iz iskustva, jedino mi preostaje ga stalno njima nositi pa se možda smiluju i daju mi novog a zakon o potrošaću samo slovo na papiru izgubiš živce i vremena se s njima natezati
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Mike20

Citat: punto1976  u 02 Siječanj 2019, 10:32:29
nisam vidio jel ste napisali ali za mjerenje STRUJE moraju se kablići prebaciti u ispravni utor ili postavit u krug za mjerenje struje kak spada, to moraš pazit.

To vrijedi za struje 10+ ampera, do 200mA koristi se isti priključci ko i za mjerenje napona

Tihich

Citat: robi64  u 02 Siječanj 2019, 12:24:35
mislim da bu teško išlo znam iz iskustva, jedino mi preostaje ga stalno njima nositi pa se možda smiluju i daju mi novog a zakon o potrošaću samo slovo na papiru izgubiš živce i vremena se s njima natezati
taj aku je očito gotov i tu ne pomaže nikakvo punjenje, e sad ti mogu dat drugi ili vratit lovu, zato i postoji garancija a u tvom slučaju je očito greÅ¡ka proizvoÄ'ača

Mike20

Ne ide to tak. Mene su tražili potvrdu servisa koji je testirao auto da je sve ok, da normalno puni itd, nakon toga test akumulatora i tek onda su odobrili drugi akumulator

gandi

Citat: Mike20  u 02 Siječanj 2019, 12:28:47
To vrijedi za struje 10+ ampera, do 200mA koristi se isti priključci ko i za mjerenje napona
Pogresno.
A - male struje (Fluke do 400 mA)
10A - do 10A

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

Vjerojatno ima razlike kod boljih marki, kod mog Voltcrafta i UniT je do 200mA u normalnom utoru, za 200mA-10A u posebnom utoru (preko shunt-a)

punto1976

ma bit je da ljudi dobro pogledaju na svom instrumentu kako se spaja za koju struju i da pažljivo spoje instrument da ne spale instrument ili u boljem slučaju osigurač.

robi64

evo da kažem otiÅ¡o u ciak dali mi potvrdu da je akumulator neispravan(otiÅ¡le 2 ćelije) i vratili novce pa sam uzeo drugi od njih (ciak) od 60ah  :good:
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Tihich


robi64

zovem se Robert i iz Zagreba sam