Punto Mk2a teško pali kada je zagrijan

Autor stari, 25 Travanj 2019, 07:20:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

stari

Imam Punta Mk2a 8v SX sa klimom od 2000.god i proÅ¡ao je većinu poroÄ'ajnih muka- brisači radili na trzaje, brtva glave, prelemljavanje pločice serva i joÅ¡ je ostao ECU. Prije godinu dana počele su lagane vibracije na motoru, a u zadnje vrijeme neće upaliti nakon vožnje i stajanja 15minuta. Moram podignuti poklopac motora i pričekati joÅ¡ 15minuta hlaÄ'enja da upali. Napominjem da ne prijavljuje nikakvu greÅ¡ku motora, a u vožnji nema trzanja, dobro vuče i može se voziti "dok ima goriva". Volio bih prije posjete mehaničaru znati Å¡to me očekuje.

Mike20

Znači vergla a ne prima?
PA odi redom, prvo kad ne pali, skini svječice i vidi dal u tih 15 minuta dobiva dovoljno jaku iskru.
Drugi put probaj verglati i odmah skinuti svječicu da vidiš dal su mokre i dal smrde jako po gorivu.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

stari

Citat: Mike20  u 25 Travanj 2019, 08:08:47
Znači vergla a ne prima?
PA odi redom, prvo kad ne pali, skini svječice i vidi dal u tih 15 minuta dobiva dovoljno jaku iskru.
Drugi put probaj verglati i odmah skinuti svječicu da vidiš dal su mokre i dal smrde jako po gorivu.
Javim kada ispitam.

stari

Citat: Boxer  u 25 Travanj 2019, 08:15:28
pumpa goriva ?
Nije pumpa, jer na rasteretnom ventilu desno od karburatora postoji tlak,odnosno, Å¡pricne benzin kada pritisnem ventil.

Mike20

Ak niÅ¡ ne naÄ'eÅ¡ s gornjim metodama, prati u vožnji STFT (trebaÅ¡ obd Bluetooth adapter i Torque)
Da vidiš dal' možda previše goriva dolazi u cilindre.

g3ar

U torque sam se razočarao jednom prilikom. Nije prepoznao grešku lambda sonde. Od tada koristim https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AlfaOBD.AlfaOBDDemo&hl=en_US Program je doslovno kao MES za android. Demo verzija je dovoljna za skeniranje (15 minuta moze biti spojen)
<3JTD

Mike20

Da, nije univerazalan, al dobar je za praćenje parametara

stari

PokuÅ¡ao sam, da kada neće upaliti, skinuti za početak jednu svječicu, ali upali na tri cilindra.  JoÅ¡ jedan pokuÅ¡aj i opet isto, na kraju odustao. Ovo sa OBD itd. sam na vi, pa ako ima netko iz Rijeke i okolice, a ima aparaturu za testiranje, ako je voljan pomoći, neka se javi.

tomozuki

Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

g3ar

Kontaktiraj Daria Šimašeka, vjerujem da će ti pomoći a i iz Rijeke je. https://www.facebook.com/profile.php?id=100006668897215
<3JTD

stari

Riješeno. Dijadnostika je pokazala grešku senzora radilice. Zamjenjen je i auto je ok