Punto Mk2b 1.4 16v 2003. ecu problem

Autor zoky00, 01 Svibanj 2019, 15:05:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zoky00

Poštovani kolege,

Imam jedan poveći problem i trebam pomoć, ujedno i savjet.
Dakle, navodno mi je krepao ecu na Puntu i auto je zavrÅ¡io kod čovjeka koji se bavi time u Osijeku. PokuÅ¡avao je prilagoditi 2 kompjutera od stila 1.4  bez uspjeha. Sada mu je napokon stigao kompjuter od punta, meÄ'utim, ne može ga otključati. Navodno će sutra nekakav kolega doći, pa će zajedno joÅ¡ jednom pokuÅ¡ati, pa bih trebao znati na čemu sam.
Da stvar bude gora, to već traje mjesec dana i mene iskreno zanima jel on mene zaje*ava? Ljudi mijenjaju kompjutere, motore, šta sve ne rade s autima, pa šta je ovaj moj punto, space shuttle?
S druge strane, čovjek je poznat tu kod nas i dosta mehaničara radi s njim, tako da više ni sam ne znam šta da mislim, zato molim Vas koji se kužite u to, da mi date nekakav savjet, šta raditi, preporuku, kontakt nekoga tko to stvarno može riješiti?

Isprike na dužem postu i hvala unaprijed na odgovorima!

Pozdrav svima

Mike20

Zadnji ECU al za Punta 1.2 sam uzeo preko ebaya, iz Engleske, rabljeni sa skinutim kodom.
UÅ¡tekao, upalio auto i nema problema.

Taj očito ne zna što radi, jer imaš i dosta uputa na internetu kako se to radi i s kojim alatom

Ili najbolja opcija ako hoćeš sam slagati, skineš ECU motora, body komp i ključ s ispravnog i ubacio u svoj.

Mike20


Bero

Citat: zoky00  u 01 Svibanj 2019, 15:05:29
Poštovani kolege,

Imam jedan poveći problem i trebam pomoć, ujedno i savjet.
Dakle, navodno mi je krepao ecu na Puntu i auto je zavrÅ¡io kod čovjeka koji se bavi time u Osijeku. PokuÅ¡avao je prilagoditi 2 kompjutera od stila 1.4  bez uspjeha. Sada mu je napokon stigao kompjuter od punta, meÄ'utim, ne može ga otključati. Navodno će sutra nekakav kolega doći, pa će zajedno joÅ¡ jednom pokuÅ¡ati, pa bih trebao znati na čemu sam.
Da stvar bude gora, to već traje mjesec dana i mene iskreno zanima jel on mene zaje*ava? Ljudi mijenjaju kompjutere, motore, šta sve ne rade s autima, pa šta je ovaj moj punto, space shuttle?
S druge strane, čovjek je poznat tu kod nas i dosta mehaničara radi s njim, tako da više ni sam ne znam šta da mislim, zato molim Vas koji se kužite u to, da mi date nekakav savjet, šta raditi, preporuku, kontakt nekoga tko to stvarno može riješiti?

Isprike na dužem postu i hvala unaprijed na odgovorima!

Pozdrav svima

Jel to hečim možda u pitanju?
Samo boxer bajo moj :)

zoky00

Citat: Bero  u 01 Svibanj 2019, 16:00:24
Jel to hečim možda u pitanju?
Ne, Ključko....

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


zoky00

Citat: Mike20  u 01 Svibanj 2019, 15:38:14
Znači ovako nešto

https://www.ebay.com/itm/Fiat-Stilo-1-4-16v-ECU-0261208204-B-Plug-Play-Virgin-unit-Self-coding/283447829930?epid=1028374762&hash=item41fecea5aa:g:DzkAAOSwFYxZvw24

NaÄ'eÅ¡ po kodu svog ecu
Hvala Mike,

Već sam to gledao i razmišljao o tome, ukoliko ovaj to ne složi sutra...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk