Punto 2 trokira i trese

Autor Zippo, 29 Prosinac 2019, 22:02:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zippo

Pozdrav ljudi,
Imam Punta 1.2 8v, 2002.g. Do prije neki dan je sve bilo u redu dok jucer nije krepao anlaser. Nekako smo ga uspjeli oživiti, četkice su bile istrošene pa smo privremeno ih samo malo nategnuli dok ne nabavimo novi anlaser. Nakon vracanja anlasera gore, auto je poceo uzasno trokirati i tresti dok se vozi, kad mu se da vise gasa on vise sve jace trokira i nejde nikam. Na leru isto radi radi pa onako zatrza, zatrokira, trese, ne znam kako da opisem, nemirno radi.
Spojen je na dijagnostiku i baca gresku U1600. Greska je obrisana i sve je i dalje isto. Trokira samo kad se zgrije.
Isto tako, vidim da se vrijeme na kontrolnoj ploci ponistilo,ne znam jel ima veze sa tim sto dok smo skidali anlaser smo otpojili kleme sa akumulator ili nema.
Molim vas ako imate bilo kakvu ideju sto bi moglo biti ili ste imali slicnu situaciju da napisete. Hvala.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Moguce da su nesto spalili od elektronike, je bilo kakvog velikog iskrenja kod radova? Koliko km imaju svjecice, kablovi i opisi trokiranje. Brzo isprekidano, rad na 2/3 cil, ili knedla (rupa) kod ubrzavanja.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

U1600 je greska koda kljuca. Tj. Nestao je iz memorije zbog iskopcane baterije. Da trokira me nebi cudilo jer sreo sam jednom punto mk1 kojemu je kod paljenja ostao goriti kljuc na satovima (starter steka i nije vlasnik cekao da se kljuc ugasi). Motor je radio, ali ostalo (svjetla, zmigavci, itd,) nije. Ugasio auto izvadio kljuc, vratio nazad, pricekao da se pogase sve lampice, palio normalno auto i sve radi. Ako ne tako morat ces ukucati ponovo kod sa kartice prego diagnostike.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20


Bero

ja bi prvo sumnjao na bobine, a tek onda na kompjuter motora (koji je možebitno krepao kao kolateralna žrtva neispravnog anlasera ili nečeg drugoga)
Samo boxer bajo moj :)

147

Provjeriti ECU, konektore, osigurače, kablove, bobine, električnu instalaciju motora, otpore dobro provjeriti itd.

Mike20

Citat: Zippo  u 29 Prosinac 2019, 22:02:52
....četkice su bile istrošene pa smo privremeno ih samo malo nategnuli......

Ovo mi je sumnjivo čudna metoda.

the-rider

to sam ja bio napravio, mj. dana je palio bez greske, nove cetkice mi nisu pasale, a poslije mi se nije dalo mijenjati, na kraju jesam, ali jos je palio :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Zippo

Hvala svima na savjetima i odgovorima.
Puntač se sam popravio nakon dva dana, do cega je to bilo jos uvijek ne znam.
E sad, hoce li se to jos dogadati, ne znam. U svakom slucaju javim ako se to opet pocne dogadat i ako uspijem otkriti od cega je to sve doslo.

supreME

Citat: Zippo  u 31 Prosinac 2019, 12:52:02
Hvala svima na savjetima i odgovorima.
Puntač se sam popravio nakon dva dana, do cega je to bilo jos uvijek ne znam.
E sad, hoce li se to jos dogadati, ne znam. U svakom slucaju javim ako se to opet pocne dogadat i ako uspijem otkriti od cega je to sve doslo.

moguce da te zezao kod kljuc, koji se nakon par dana "oporavio"

Mike20

Na Puntu 2, ak je do koda, neće radi tog trokirati. Neće ni upaliti. Nešto nije spojeno bilo dobro, možda masa na motoru, kraj klapne gasa.
Ili je nešto na izdahu, ecu zna tak povremeno trokirati, nekad radi dobro, nakon čega stalno radi na 2-3 cilindra

Zippo

Evo ljudi da javim da je Punto opet jucer nakon sto sam.napisala da se sam popravio, opet poceo isto ponasati.
Nije bio ecu ni bobina, vec je kabel od svjecice probijao i iskrio. Pa ako kome pomogne info da znate.
Hvala svima.

Mike20

Odlično, jeftin i jednostavan kvar

Tooutman

Najgore je dok se desi nakon drugog problema sto te uglavnom navodi na krivo. Bitno da se rijesil problem.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699