Punto 2 kompjuter za bobine ...

Autor zico, 31 Siječanj 2020, 12:51:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zico

Moje pitanje odnosi se na kompjuter koji upravlja radom bobina ...

priča ide ovako ... auto je "štucao" na 1500 o/min i to ne uvijek.

zamijenio sam redom, bobine, kablove, svjećice, sve na usisnom leptiru gasa (ona tri crna dijela) i isti očistio, zamijenio sam brizgaljke sve, isto tako senzor temperature motora kao i senzor radilice (onaj dolje)

i nakon svega toga povremeno se javlja žuta lampica motora, tada motor radi kao na tri cilindra, koju kad poništim auto normalno radi

Gdje je greška, koji to kompjuter upravlja svim tim stvarima, može li se isti samo s drugog auta staviti i treba li kakvo posebno podešavanje poslije toga

Još napomena da su obadvije lambda sonde promijenjene

Punto 1.2 8v 2002. godina

Mike20

Krepao ti je ecu motora. Jedan jedini je, ispod filtera zraka, napravljen na kučištu klapne gasa od iza

Mike20

Ne možeš samo s dugog auta staviti. Ako nabaviš s rabljenog s istom oznakom, moraš iz njega obrisati kod originalnog auta. To košta cca 600-800kn. Ili nabaviš s već skinutim kodom, tzv Virgin ecu koji samo zaštekaš i sam potegne kod iz tvog auta

Mike20


Mike20

1000kn.

Ne radi Edita posta uopće

Bero

Najjednostavnije ti je uzeti ECU komplet sa centralom koda i ključem sa drugog auta, pa si složiš da ti kod čita sa ovog "uparenog ključa", a pališ ga i dalje sa svijim ključem
Nemoj se *** sa deokodiranjem ili traženjem ECU bez koda. Ne vrijedi to tih para
Samo boxer bajo moj :)


Mike20

Citat: Bero  u 31 Siječanj 2020, 20:50:03
Najjednostavnije ti je uzeti ECU komplet sa centralom koda i ključem sa drugog auta, pa si složiš da ti kod čita sa ovog "uparenog ključa", a pališ ga i dalje sa svijim ključem
Nemoj se *** sa deokodiranjem ili traženjem ECU bez koda. Ne vrijedi to tih para

Par auta je dosad tako složeno-naručen virgin ecu za tadašnjih cca 600-700kn.
Zahvat ukupno traje 5 minuta.


zico

Trebam li kod naručivanja paziti na nešto posebno ili je ovaj link za moj Punto, znači motor 1.2 8v, 2002. godina ...

Gdje mogu vidjeti neke brojeve ili je to "univerzalni dio" za taj motor ...

Mike20

Skini ecu sa svoga i pročitaj što piše. Npr IAW59F.M3 / HW003
I takav trebaš

zico


Bero

Citat: Mike20  u 01 Veljača 2020, 07:01:24
Par auta je dosad tako složeno-naručen virgin ecu za tadašnjih cca 600-700kn.
Zahvat ukupno traje 5 minuta.

Ma sve ok, ali s obzirom na to koliko ima punta mk2 za dijelove po oglasima, vjerujem da se da nabaviti jeftinije komplet ECU sa kodom ključa sa nekog od tih auta za dijelove.
Samo boxer bajo moj :)

Mike20

Naravno, ak ispadne jeftinije, dapače

Sitni78

Citat: Bero  u 02 Veljača 2020, 11:01:54
Ma sve ok, ali s obzirom na to koliko ima punta mk2 za dijelove po oglasima, vjerujem da se da nabaviti jeftinije komplet ECU sa kodom ključa sa nekog od tih auta za dijelove.
Istina

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk


zico

OK, uzimajući sve vaše odgovore u obzir, moje pitanje sada glasi ...

Ako idem na "zamjenski komp" samo ga pošerafim, pokopčam konektore i to je to ???

E sad ako idem na kombinaciju skidanja sa nekog drugog Puntića, zanima me kaj se točno sve treba skinuti da bi ok radilo i koji je postupak nakon šerafljenja, treba li kaj programirati, čime ???