Punto 2 kompjuter za bobine ...

Autor zico, 31 Siječanj 2020, 12:51:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Tzv. Virgin ecu samo zaštekaš. Nema nikakvih podešavanja ničega. Otpojiš aku, skineš tvoj ecu, staviš drugi, spojiš aku upališ auto.

S drugog auta skidaš ecu motora (sa stražnje strane kučišta usisa), body komp (uštekan je od iza na kutiju osigurača), ključ
Navedeno skineš sa svog auta i staviš to "novo".
Naravno to sve radiš sa otpojenim akumulatorom. Kad složio, upalio auto, nema nikakvog podešavanja. Ako si sve konektore dobro spojio na body komp.

zico

Hvala, skidam stari, tražim brojeve i naručujem Virgin ...

zico

Pozdrav ljudi još jednom !!!

Znači kompjuter je zamijenjen, uzeo sam od čovjeka iz Čepina, stavio gore, pogasile se lampice i auto ide ALI ...

Ujutro kad ga upalim, zagrije se nakon 10 km vožnje, normalno radi i onda u jednom trenutku dogaÄ'a se kad stanem na semofaru i izbacim ga iz brzine da okretaji padnu na 500-600 i nakon par sekundi sami se vrate na 850-900, na normalno, ne gasi se ali me to živcira...

E onda nakon nekog vremena počinje mi se dogaÄ'ati opet neÅ¡to drugo, ovo sa okretajima se normalizira ali mi se prilikom prebacivanja u viÅ¡u brzinu gas ne vraća odmah, znači stisnem kvačilo, okretaji ostaju i dalje na 2300-4000 ovisi na koliko Å¡altam ...

Ova dva problema su se dešavala i sa starim kompjuterom tako da ja kao laik ne sumnjam da ovaj NOVI nije u redu ...

Ima li lijeka mojim mukama ???

POMAGAJTE !!!

Tihich

Ovo sa okretajima koji ostaju visoko sam riješio nakon čišćenja klapne gasa.

zico

Klapna je očišćena ...

Lud sam više s tim auto, a opet mi je drag ...

Mike20

Možda trebaš napraviti onu kalibraciju, zaboravih kak piše u MES-u, Sonic wheel calibration ili tak nešto.

luma1908

Kako se radi ta kalibracija, ima kakav softver, treba li OBD priključak ...

Mike20

MES i obd. Ne znam dal' ima opcija za starije modele

zico



Znači auto sam ugasio, izvadio ključ i vidi vraga koje su lampice ostale upaljene.

prošli tjedan zamijenio komp na klapni gasa, do sada sve ok radilo...

Da li je spreman za rashod ???

Mike20

Zanimljivo. Dal' ti još nešto radi, tj. da li rade stvari ko da si dao kontakt? Onda je do bravice