Punto 1.2 8v----2.4 20v

Autor crni, 20 Veljača 2020, 01:49:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

crni

Pozdrav.Evo prva objava od mene makar sam se uclanio jos davnih godina nikad nisam nista ni piso ni objavljivo al eto...doslo je i to vrijeme heh
Znaci ovako,imam puntaca 1.2 8v 5v vec godinama i evo sad je na gewindama,16c alu dotz felgice stavio sam 255mm od brava kocnice naprijed i tako.
Eh sad vec nakon godina i godina teranja tog jadnicka od 1.2 lagano mi je dojadio heh
Sad koji dan cu uzet stila abartha 2.4 20v sa naravno krepanom getribom selespeed
U planu mi je uzet dodatno getribu od 1.8 16v da stavim na taj motor i to nekak ugurat u punta
Naravno mislim i prebacit glavcine komplet sa kocnicama,zadnje diskove isto tako i naravno kocioni bubanj sa abs-om
Ali to sve me tolko ne brine vec cu ja to nekak sklepat
Najvise me muci sami motor.
Znaci ovak realno gledajuci ako stilo ima 1.2 16v ko iz sportinga znaci da su nosaci tu negdje.
Sad me zanima koje nosace bi trebo nabavit/skemijat da ja taj 2.4 nekak uguram u puntaca
Ima ko kakve ideje ili ak je netko radio to vec ili samo da je voljan pomoc,dat neki savjet il nes
Ne mislim metat 1.8 iz hgt-a jer mi to nije to...pre uobicajno mi je 😉
Hocu da moj mali bude "unikat" a i zvuk samog 5cyl je bomba😁
Zahvaljujem svima na odgovorima i savjetima
Hvala.Davor.

Mike20

Nemoj to raditi ni u ludilu. Ogroman težak motor u nosu laganog auta je čisti kontraefekt za ono što hoćeš.
Daleeeeko bolja opcija ti je t-jet, to je Fire motor ko i 1.2 motor. Poprilično sličan izvana 1.2 16v i 1.4 16v kakvi su se graÄ'ivali.
Već 120ks t-jet bude išao bolje od 174 KS iz 2.4.
A di 180ks koji su se tvornički izvlačili.

Daklem, zaboravi odmah na 2.4

crni

Paa vjerujem da bi bila bolja opcija 1.4t-jet.Manji motor,turbo,4cyl itd itd
Ali to je iiiipak malo veci financiski zamah...
Mislim da necu nac bravo sa tim motorom tak skoro a da je bagatele jer realno meni treba kompletan auto
A stilo evo iskreno da kazem covjek me trazi 600e za auto
Auto pali na zub i ima inace atestiran direktni plin...
Tak da ono...neznam kj bi vam reko...je to dobra ideja i savjet ali..malo...nemoguce za mene hah
Ali hvala svejedno.

dinko1981

Vec dugo nije bilo petaka na ovom forumu uopce a kamoli u varijanti nekog ludog projekta i zato  :bravo:  :yahoo: ali kad malo bolje razmislim dali taj motor fizicki uopce stane u kos od punta?

dinko1981

A takodjer trebat ce nekako prevarit ecu motora kad se izbaci selespeed iz racunice?

2mario2

Sve se da složit ako se ima znanja ili majstora dobrog. I motor bi stao i getriba se u kompu riješila, samo što je to isto financijski udar po novčaniku na koju god opciju išao. I ja želim stavit motor od Brava 140ks il kolko već ima u Punto kad moj rikne, ali ću razmisliti o tome jer financijski je to užas. Bolja opcija će mi bit generalka i teranje dalje, odnosno daleko jeftinija

Mike20

2.4 sa svim spreman za vožnju bi se dao složiti za 5-6 000 eura.
Ne kuna, eura

crni

Mario iskreno ako je jos uvijek 1.9jtdm kod tebe ne vidim potrebu zamjene motora...samo dobra mapa,eventualno injektori od alfe jtdm 150ks i to je to hah
A sto se tice swapa po meni iskreno i nije neki ogromi financiski udar jer za te pare(600e) dobijem sve..
Ovjes,motor,elektronika
Jedino eto trebo bi stavit getribu od 1.8
A ipak mislim da bi bio pojava kako god
Razmisljo sam ja i o 2.0 20vt
Ali je nemoguce nac za neke razumne novce kompletni auto s tim motorom
Jer kad bi sve posebno iso uzimat e onda bi to bio financiski udarðŸ˜,ðŸ˜,

crni

Mike20 a po cemu mislis da bi bilo tako skupo ako imam kompletan auto ?

2mario2

Da, doma je. Nejde taj Punto od mene sigurno. I ja imam volju ići na jače još jer mi 130ks nije dosta (dosta je, ali meni bi draže bilo približiti se blizu 200, hehe). Moj auto ima 285000km (pitanje kolko još skinuto) i neće ni on vječno. Zato imam opciju drugog motora ili kompletne generalke ovog unutra. Samo što ja imam čovjeka koji ima znanje za bilo koju od opcija. Moraš si odvagati što ti je financijski isplativije jer slaganje svega itd će isto nešto koštati

crni

Ha dobro nije na tom motoru tesko doc do 200ks kolko sam ja upucen...
Injektori,turbo i intercooler i za cas si na 170-190ksðŸ˜,
Pa sto se tice tog dijela kolko ce me kaj kostat to mi nije problem jer si mislim sam slagat sto se tice samog swapa jedino elektronika...taj dio mi je strani heh
Ali imam covjeka i za to...a sad kolko uzme uzme jbga samo da svoji dio posla obavi kak se spada jel...
A za svoje znanje sam donekle siguran tak da ono
Zato kazem da me taj dio tolko ne muci nego sami fitment motora sa nosacima i te sve gluposti...

Mike20

Citat: crni  u 20 Veljača 2020, 12:34:09
Mike20 a po cemu mislis da bi bilo tako skupo ako imam kompletan auto ?

U biti nemaš niš. Imaš mehaniku. Zaboravljaš da se radi o dva potpuno različita auta. U Stilu za neke zahvate se mora motor po P.S.-u vaditi van, tj. spuštati, a di u užem košu od Punta.

Nadalje, trebaš kompletnu elektroniku mijenjati, body komp, instalaciju. Onda brikanje elektronike selespeeda, poluosovine, nosači motora koje budeš morao možda raditi, variti nosač od aluminija iz dva komada-ja to nebi.
Pitanje je stanja motora, varijatora, na njemu treba velikis servis remenja, tekućina, onda preinake radi cijevi usisa, ispuha.

Jer apsolutno ništa ne paše iz ili oko tog motora u Punta. Niš.

Zaboravi atest plina s takvim motorom u Puntu.
I još ak za to sve skupa plaćaš nekoga, tj, ne znaš niš sam složiti, eto ti cifre od desetak+ tisuća kuna.
I onda imaš ilegalnog delanca koje ćeš kad tad htjeti prodati, naravno samo u dijelovima. Jer se ne može registrirati legalno.

Radije složi Stila i uživaj u zvuku petaka s plinom.

2mario2

Taman sam ti htio napisati kao i Mike, al vidim da je on opširnije to odradio

gandi

Projekata punta mk1 / mk2 sa 5 cyl turbo i na varijanti je vec odavno bilo, tako da je ta topla voda vec otkrivena.
Stilo Abarth je postojao i u varijantama sa manualnim mjenjacem.
Varenje aluminija je takodjer vec odavno poznato. Ako se ne raspadaju reparirane povarene aluminijske vilice nema razloga da se nosaci motora raspadaju. U krajnjem slucaju, naprave se custom nosaci, a to je radio netko na ovom forumu isto za Punta.

Ono najbitnije je sto ta igranka kosta novaca, zivaca, vremena, sajbi za brusilicu... i na kraju imas auto koji je unikat, ali pitanje koliko upotrebljiv obzirom na ono sto je Mike naveo i na cinjenicu da se tako nesto gotovo nikada nece moci atestirati.


Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

Citat: gandi  u 20 Veljača 2020, 13:47:09
...sajbi za brusilicu...

E toga najviše. :roll2:

Ali nigdje vlasnik nije pitao za cijenu prerade.
Što je najveći plus.
Stoga, definitivno, samo naprijed