Isplati li se dalje ulagati u Punta? I u Å¡to?

Autor Ĺ ejki, 23 Svibanj 2020, 02:10:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dinko1981

U kakvom je stanju limarija i kakve konkretne probleme imas sa motorom/mjenjacem?

Roberto1985

#16
Citat: dinko1981  u 27 Srpanj 2020, 18:16:07
U kakvom je stanju limarija i kakve konkretne probleme imas sa motorom/mjenjacem?
A motori bo trebalo promijenit karike i klipove,limarija hmm ok. Auto zna dimiti,navodno da je ubačen neki aditiv. Ja sam inače 5 vlasnik tog auta. A mijenjač ponekad teško mijenjam brzine tj.kad ubacujem u prvu. Istina je da sam se zaletio al nisam bio pri financijama baš

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

the-rider

kupi novi auto
ne znam kakav savjet ocekujes od nas?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Roberto1985

Znači nema spasa. Mislio sam  za te karike i klipove pitat. A novi motor?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk


Bero

Polovni motor s mjenjačem naÄ'eÅ¡ za 150-200 eura, bez mjenjača i manje. Tih auta sad ima ko dreka za dijelove i ako je tvoj limarijski zdrav i ako ti odgovara onda stavi komplet drugi motor unutra i vozi miÅ¡ko.
Za mjenjač je možda dovoljno ulje zamijeniti
Samo boxer bajo moj :)

Roberto1985

Trebao bi stavit novi mjenjač i kvačilo,to su mi vec dvojica rekla,i taj motor. Pitam ovo sve jer su mi danas nove svjecice otišle a stavio sam ih pred mjesec dana. Ulje mi pušta al ne znam di. Brtva poklopca motora je nova

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk


Mike20

Prije par mjeseci mi je nuÄ'en odličan motor 1.2 8v iz dvojke za 300kn.
Ne znam u što si uložio 1500 eura, al neko te gadno oprao.

Jedna opcija-maš Punta za dijelove, razbite, po parsto eura. Uzmeš i presložiš.
Druga opcija-generalku na to motoru složiš za 3000kn, sve novo.
Set kvačila Luk, Valeo s poslom 1000kn
Mjenjač zapinje radi istrošenog kvačila i/ili sajli.

Kako to svječice odu, to ne kužim. Brtva poklopca ne utječe na rad motora.
Brtva glave da. Ulje ti motor troši.

dinko1981

Ja osobno bi zamjenio samo karike i obradio glavu plus kvacilo, nebi previse riskirao sa polovnim motorom ali bi prije bilo kakve investicije dobro pogledao tu hmm ok limariju

Memphis

Citat: Roberto1985  u 27 Srpanj 2020, 19:05:22
Trebao bi stavit novi mjenjač i kvačilo,to su mi vec dvojica rekla,i taj motor. Pitam ovo sve jer su mi danas nove svjecice otišle a stavio sam ih pred mjesec dana. Ulje mi pušta al ne znam di. Brtva poklopca motora je nova

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk


Curi na semerinzima radilice i bregaste te nosača bobine. Kad dimi? Kad ga pališ daš gas? Koliko troši ulja? Kak izgledaju svijećice? Zašto novi mijenjač kaj mu je?

Roberto1985

Citat: Memphis  u 27 Srpanj 2020, 21:14:31
Curi na semerinzima radilice i bregaste te nosača bobine. Kad dimi? Kad ga pališ daš gas? Koliko troši ulja? Kak izgledaju svijećice? Zašto novi mijenjač kaj mu je?
Dimi kad krecem te u voznji. Ne dajem gas kad ga palim. Trosim 2 do 3 litre ulja HPX. Napisao sam vec da je netko prije mene stavio aditiv a izmjene ulja su valjda poremetile.

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk


Roberto1985

Citat: Mike20  u 27 Srpanj 2020, 19:22:16
Prije par mjeseci mi je nuÄ'en odličan motor 1.2 8v iz dvojke za 300kn.
Ne znam u što si uložio 1500 eura, al neko te gadno oprao.

Jedna opcija-maš Punta za dijelove, razbite, po parsto eura. Uzmeš i presložiš.
Druga opcija-generalku na to motoru složiš za 3000kn, sve novo.
Set kvačila Luk, Valeo s poslom 1000kn
Mjenjač zapinje radi istrošenog kvačila i/ili sajli.

Kako to svječice odu, to ne kužim. Brtva poklopca ne utječe na rad motora.
Brtva glave da. Ulje ti motor troši.
1500 eura sveukupno do sada. Morao sam krpati pod to me kostalo nekih 1800 kn ,amortizeri prednji novi,nova brtva poklopca,novi hladnjak,novi ventilator,2 puta mijenjao svjecice u 8 mjeseci, ma puno toga. Istina je da sam se zaletio misleci da to je Fiat i dijelovi su jeftiniji od jedno peugeota ili VW. Al sta je tu je

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk


Mike20

Za 1500 eura složiš generalku na motoru i pofarbaš cijeli auto.

Stvarno ne kužim kamo je ta lova otišla, a da auto je i dalje u banani

Nije to do Fiata nego do skroz izraubanog auta.