fiat punto zvučnici

Autor punto mk1, 23 Lipanj 2020, 00:47:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

naručia san ove zvučnike za punta https://www.chipoteka.hr/artikl/129553/auto-zvucnici-mac-audio-mac-mobil-street-162-8011805131  .


e sad pročita san negdi da u prednja vrata moze maksimalno 40 wata snage a ovi imaju 50 wati rms -a . da li ti mogu  u punta , imam tvorničko pojačalo od 100 wati u portapaku ako igra ulogu . molia bi odgovor ako neko zna da mogu otkazati narudzbu ako su prejaki pa da uzmen slabiji jvc . :help:

the-rider

di si pak tu glupost procitao
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Zvučnici uvijek moraju imati barem 50% RMS snage od pojačala. Ako ti je pojačalo 100w RMS po kanalu, zvučnici moraju imati 150w i više. Ili na pojačalu smanjiš GAIN.

Za prednje zvučnike na Puntu2 je bitnija dubina zvučnika, da ne zapinje u šinu podizača stakla

punto mk1

Citat: the-rider  u 23 Lipanj 2020, 06:13:41
di si pak tu glupost procitao
na nekom tehničkom upustvu  :ok1:

punto mk1

Citat: Mike20  u 23 Lipanj 2020, 07:36:38
Zvučnici uvijek moraju imati barem 50% RMS snage od pojačala. Ako ti je pojačalo 100w RMS po kanalu, zvučnici moraju imati 150w i više. Ili na pojačalu smanjiš GAIN.

Za prednje zvučnike na Puntu2 je bitnija dubina zvučnika, da ne zapinje u šinu podizača stakla
onda nema problema dubina ovih zvučnika je 40 mm a u punta stane 46 mm  :ok1:

topolino

Mike: Bolje je da je obrnuto, jer kretanjem membrane otpor raste. Kod nekih zvucnika otpor naraste i do 50 Ohm
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

punto mk1

nisan izvjestia nazalost mac audio ne moze u punta jer je dubina ugradnje 55 mm a ne 40 kako je pisalo na jednoj stranici od firme . na kraju san uzea jvc j 620x i blago san razocaran fali točno pola cm da pase na rupe i onda se moraju busiti nove . sto je jos najgore triba se radio pojačati na 34 da bi se koliko toliko čulo , a stopice jednom kad ustekas ne mogu se skinuti

Mike20

Da se malo svinuti lim vodilice stakla, taman koliko treba a ne utječe na funkciju

punto mk1

Citat: Mike20  u 29 Lipanj 2020, 17:04:15
Da se malo svinuti lim vodilice stakla, taman koliko treba a ne utječe na funkciju
nisan to zna . nego sad san skinua onu mrezicu zvučnika i upalia radio , pojačan ga na 35 a membrana uopće se ne miče bilo basa u pjesmi ili ne , cak san na eq doda bass na 6 medutim membrana ne mrda , je li to normalno čini mi se da zvučniku mora pokazivati bar neke znakove života ?

alister

Citat: punto mk1  u 29 Lipanj 2020, 17:00:56
nisan izvjestia nazalost mac audio ne moze u punta jer je dubina ugradnje 55 mm a ne 40 kako je pisalo na jednoj stranici od firme . na kraju san uzea jvc j 620x i blago san razocaran fali točno pola cm da pase na rupe i onda se moraju busiti nove . sto je jos najgore triba se radio pojačati na 34 da bi se koliko toliko čulo , a stopice jednom kad ustekas ne mogu se skinuti

Ja imam mk2b i uredno sam ugradio auditor rip 165s koji ima 62.5mm dubinu ugradnje - koje ti punta imaš mk2a ili ?

punto mk1

Citat: alister  u 29 Lipanj 2020, 17:33:59
Ja imam mk2b i uredno sam ugradio auditor rip 165s koji ima 62.5mm dubinu ugradnje - koje ti punta imaš mk2a ili ?
mk2a 1.2 8v čini mi se go edtion verzija pa je cjeli iznutra sporting

Mike20

Citat: punto mk1  u 29 Lipanj 2020, 17:22:00
nisan to zna . nego sad san skinua onu mrezicu zvučnika i upalia radio , pojačan ga na 35 a membrana uopće se ne miče bilo basa u pjesmi ili ne , cak san na eq doda bass na 6 medutim membrana ne mrda , je li to normalno čini mi se da zvučniku mora pokazivati bar neke znakove života ?

Mora raditi. Nisi nešto spojio dobro.

punto mk1

spojia san bia crno ljubicastu sa crno bijelom na novoj ziči od zvučnika , posle san i zamijenia žice isto je , otisa san do peveca di ih je djelatnik testira na nekom pojačalu i rade dobro . izgleda da je tvornički blaupunkt preslab

alister

moji auditori su spojeni na tvornički blaupunkt HU kojeg ne vadim van jer imam komande na volanu i to dere onako popravo kada se pojača, i ima basa dovoljno

https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/radio-fiat-punto-188-blaupunkt-2005-g-oglas-30486941

punto mk1

Citat: alister  u 29 Lipanj 2020, 21:41:50
moji auditori su spojeni na tvornički blaupunkt HU kojeg ne vadim van jer imam komande na volanu i to dere onako popravo kada se pojača, i ima basa dovoljno

https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/radio-fiat-punto-188-blaupunkt-2005-g-oglas-30486941
skoro u milimetar identičan radio , pokusati cu sutra spojiti opet zice pa vidjeti ali stvarno mi nije jasno