punto 2 , hrđa , isplativost popravka

Autor punto mk1, 11 Rujan 2020, 15:59:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

kao sto naslov piše , punto mi je istrulia na pragovima i sam rub poda uz prag . ovaj dio poda uz prag mi moze prijatelj limar povariti , ali sto napraviti sa ovim na samom pragu , da li se to moze odrezati i zavariti novi lim ? ili ko sto mi je ovaj na tehničkom reka kad me pustia drugu godinu zamaskiraj to i dobro . evo i slika da se vidi stanje






2mario2

Kao prvo: nikakvo maskiranje ne dolazi u obzir. Ili se radi kako spada ili nikako
Kao drugo: pragovi se kupe novi i košta max 100kn komad ili se daju kod nekog autolimara napraviti koji ima pigericu (alat za piganje lima)
Kao treće: trošak svega je mali sveukupno gledano i ako se kvalitetno napravi držat će nekoliko godina

2mario2

Nema edita, pa moram još jedan post pisati

Prag se odreže i zavari se novi prag koji si kupio ili dao napraviti ako ih nema za kupiti više. Zaštiti se kako treba i polakira. Ovo je slabo oštećeno. Imao sam auta koji su bili u dalekooooo lošijem stanju, pa se popravilo. Ovo je ništa, ali ako se ne riješi biti će skuplje i neisplativo

Mike20

Ovo na slikama izgleda samo hrÄ'avo, ne trulo. Prvo počisti svu hrÄ'u, pa ćeÅ¡ vidjeti dal ima rupa od skroz prohrÄ'alog lima.
Cca 1500-2500kn je zahvat zamjene pragova i podova s obje strane s materijalom

punto mk1

sam prag ovo sto je u boji auta je zdravo , samo taj tanki dio je istrulia , mozda se ne vidi dobro na slikama , isa san brusiti i bas je trulo , taj dio poda uz prag  ne mogu slikati jer nemam dizalicu , ali tu je bas trulo . e i zanima me kada se vari pod da  li var ide sa obe strane , iznutra auta i od ispod ? jer nam je problem sto nemamo dizalicu ili kanal za zavariti od ispod , dok bi siceve i tepih mogli izvaditi pa onda iznutra zavariti