Brtva glave

Autor topolino, 05 Svibanj 2022, 07:26:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Punto 1.2 8v. Izgleda probila brtva glave jutros. Prokuhao u 2 km voznje nakon prvog jutarnjeg paljenja, grijanje ne radi, na cepu od hladnjaka zraka ko u prici. Sada me zanima mjenjaju se i vide glave sa brtvom ili mogu ostati stare?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Znam 10tak složenih, svi su stavili stare šrafe i nikad problema.
Naravno, novi ne škode.

Ne probije brtva tako odjedamput.
Ali termostat blokira odjedamput, i ako baš zakuha, pošto se ti motori jako brzo ugriju, brtva je sigurno otišla

topolino

Termostat je gates mjenjan pred proslu zimu. Grijanje nije radilo od samog starta. Tj. Cim se pocela dizati kazaljka sam upalio grijanje jer je bilo frisko jutro. U utorak ide kod mehanicara pa budemo vidjeli jeli brtva glave ili nesto drugo.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Ja na svom puntu ni nemam kazaljku za temperaturu pa ni nemam takvih problema   :laughing-smiley-001:

topolino

Kaze majstor da je bilo zraka u sistemu. Sada je odzracen i radi motor ok. Sada ti meni objasni kako je zrak uspio uci u rashladni sistem ako nije nista radeno na njemu  :ljut8:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Netko nije dobro odzračio na onom malom šrafu  na cijevi prema kabini

topolino

Cjelu zimu je radio ok. Grijao ko lud i nije prokuhavao od kada je zamjenjen termostat pred zimu. Sada odjednom sistem pun zraka
.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Čudno.
Zrak se nebi tako odjednom trebao pojaviti

the-rider

zrak se magicno pojavi u antifrizu kad pusta brtva glave  :D:
napravi co2 test, bar se na benzincu lako provjeri
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Mislim da nema tester za CO2
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

onda promijeni mehanicara
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Punto se vozi, grijanje radi uredno, ne prokuhava od kada je odzracen.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

I dalje se vozi. Samo poceo je gubiti antifriz 0.5l na dva tjedna. Za sada nema tragova antifriza po crijevima i motoru. Jedna stvar me muci vec duze vrijeme. Sipam 20l nakon 165km upali se rezerva, preostali domet mi pokazuje 130km. Potrosnja po BC 6,2l gradske voznje, a po kilometrazi ispada 12l. Po skali za gorivo rezerva pocinje dvije kockice ispod 3/4 spremnika.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

potrosnja se mjeri tankanjem do cepa a ne tako
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.