punto 2 mjenjač

Autor punto mk1, 24 Listopad 2022, 19:31:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

muke po puntu se nastavljaju  :haha4: naime u kod kretanja u prvoj brzini se čuje drobljenje grebanje ne znam kako bi drukcije napisa , u drugoj brzini isto , u 3. se čuje manje dok u 4 nista , zvuk se malo smanji kad se ugrije auto . salta se odlično bez problema . svo to grebanje i drobljenje nestane kad se stisne kvačilo . zanima me da li je mjenjač gotov ili je do kvačila tipa druk lezaj ili slično ?

the-rider

lezaj spojnicke, klasika na puntu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

punto mk1

Citat: the-rider  u 25 Listopad 2022, 07:01:25
lezaj spojnicke, klasika na puntu
je li isplativije da majstor raskopa mjenjač i promijeni lezaj ili da stavim drugi mjenjač imam jos jednog punta za dijelove ?

FranZ

ako imaš drugu getribu koja je provjereno ispravna onda samo stavi tu. Može i ta prdnut za mjesec dana a može trajat vječno, rikavanje tog ležaja je dosta nasumično

Mike20

Imadoh 2 komada Punta 2, nijednom taj problem.
Ako auro ima dosta km, skini getribu, složi s novim ležajem, stavi novi set kvačila i gas dalje

punto mk1

Citat: Mike20  u 25 Listopad 2022, 16:53:41
Imadoh 2 komada Punta 2, nijednom taj problem.
Ako auro ima dosta km, skini getribu, složi s novim ležajem, stavi novi set kvačila i gas dalje
i očito nema pravila , prosli punto 8 godina i mjenjač jos uvik odličan , ovaj drugi 200 000 km i več rikava , mozda mi se vise isplati staviti ispravan mjenjač jer je na njemu nedavno mijenjano kvačilo

the-rider

#6
taj mjenjac je dosta jednostavan, tako da ako imas nekog normalnog mehanicara to se lako slozi

kvacilo nema veze sa mjenjacem, njega se mijenja usput kad se skida mjenjac, ako je tek mijenjano onda nema sta ga dirati, mjenjac dole-gore i to je to, na tebi je da si vidis sta se vise isplati, ovog popraviti ili drugi, na kojem se isto lako moze rasipati taj lezaj
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

punto mk1

odvagnuti cu opcije , hvala svima