Auto se trese pri ubrzavanju - Punto mk2b 1.2 8v

Autor fintostyle, 10 Prosinac 2022, 22:18:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fintostyle

Pozdrav,

Imam sljedeći problem;

Auto (Punto 1.2 8v) je u voznom stanju do 60km/h, od te brzine kreću problemi, cijela školjka se trese sve do nekih 75-80km/h i onda sve radi normalno u bilo kojem stepenu prenosa.

Zamjenio sam obje poluosovine (UZEO SAM POLOVNE) i problem se nije riješio, da li je neko imao isti/slican problem sa ovim?

Kada sam mjenjao poluosovine stare su imale masti u mandžetnama što znači da nije curlo.

Također sam i nove namazao ponovo ali nisam riješio problem.

Da li bi mogao biti problem sa krivim poluosovinama ili da li postoji mogućnost da se uzme sam krst da zamjenim na obje strane? (21zub na poluosovinama)






Auto se trese samo pri ubrzavanju u intervalu od 60 do 80km/h, kada pustim gas ili izbacim iz brzine auto se ne trese

Mike20

Trešnja samo i isključivo kod ubrzanja povezana je samo sa istrošenim homokinetičkim zglobovima (uz kotač) i istrošenim križevima/čašicama poluosovina (kod getribe).

Naravno pod uvjetom da prije toga nisi naletio s autom na nešto i oštetio/svinuo poluosovinu, felgu/gumu

fintostyle

Zamjenio sam prvo poluosovine, pa glavčinu, nisam uspio riješitii, zatim zamjenim unutarnjeg kinetičkog nisam dobio ništa, te mjrnjanjem samog mjenjača sam uspio riješiti problem, kada sam skinuo svoj mjenjač vidio sam da su ležaji kinetičkog počeli da šetaju te da se diferencijal "razlokao". Ukoliko budete imali problema da znate šta da gledate