Mk2b preporuka

Autor topolino, 20 Lipanj 2023, 17:57:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

topolino

Mjenjati cu diskove, plocice i krajnike letve volana.
Trebao bih preporuke za djelove, s obzirom da vidim po forumu i drugdje da se kvaliteta jako srozala.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

g3ar

Svaki proizvodac je imao/ima fals primjerak sudeci po komentarima kupaca. Ate, trw, textar, zimmerman bi trebali biti vrh. Jednima je lemforder zakon a nekima i febi bilstein radi posao.. iskreno kako te potrefi
<3JTD

gandi

#2
Moj glas ide za Ate. Na 4 auta sam stavljao ate komplete (A klasa, BMW F20, Golf 7 i Astra) i na niti jednom jos nema nikakvog problema.
Na golfu su malo bucne, ali tamo su narezani Ate PowerDisc
Na 159 sam stavio brembo komplet diskova i plocica i skroz cudno su se ponasali.
--->>>    click here      <<<---

topolino

#3
Biti ce ATE onda. Ovi trenutni (nemam pojma koji su) se trose jednako brzo kao i plocice  :crazy2:
Da ne otvaram novu temu. Mjenjao bih kleme na akumulatoru. Sada imam + klemu univerzalnu, ali nije neka sreca. Mali je kontakt za spojiti zice i dosta je nezgodna pa spojiti kljesta od kablova. Bio bih jako zadovoljan ako bih nasao onu sa quick realise sistemom kao na kotacima bicikle.



Edit:
Koju mast koristiti za podmazvanje vodilica (klizaca) klijesta. Grafitna je idealna za klizne sisteme, ali nisam siguran za postojanost na kocnicama zbog temperatura. Mast sa bakrom drzi postojano visoke temperature.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Molim admina da obrise nevezano za kocnice. Otvorio sam drugu temu vezanu za elektricni dio.
                             Hvala
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

gandi

Bakrena mast.
Namazi vodilice na klijestima, glavcinu prije nego stavis nove diskove (sljedeci vlasnik ce ti biti zahvalan) i onaj dio glavcine koji je u kontaktu s felgom.
--->>>    click here      <<<---

topolino

Imam bakrenu u spreju koju koristim kod montaze zimskog seta. Bez nje moram macolom skidati felge. Budem uzeo kanticu za kocnice.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

#7
na vodilice ide silikonska da ne nagriza gumu, bakrena se stvrdna sa vremenom
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

#8
Bio danas kupiti zarulju i pitam za ATE diskove i kazu da ih ATE vise nema. Za slucaj da ih stvarno ne mogu naci sta mi ostaje drugo za uzeti. Imaju ridgid za 30€ kom. Cuo sam za njih (kao alat za grijanje i vodu), ali nikad ih nisam imao niti znam nekog da je imao ista od njih na autu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Dotz27

Ne znam zasto bi itko ikada ako voli svoj auto uzimao no name proizvodace pogotovo tako bitnih stavki kao sto su diskovi, plocice i svi ti potrosno vitalni dijelovi auta. Ja sam imao kombinaciju brembo/febi ispred i iza tarox/lpr i kocilo je drzalo je nije se grijalo, 80tkm sam uspio i na kraju se i dalje prodaje kod drugog covjeka ti moji dijelovi.. Naravno govorim o novim dijelovima, ne polovnim tako da samo renomirani proizvodavi, ove čunga lunga dijelove nista.

topolino

Ridgid je vrhunska marka za alate koji se koriste za cjevarske poslove. U toj bransi ridgid i rems nemozes fulati. Ridgid za ostalo mi je totalna nepoznanica. Nasao u ciak-u 30€ komad. 240mm je disk i neznam zasto vecina njih povezuje 257mm disk sa puntom 1.2 8v. Koliko sam vidio i nasao podatke svi 1.2 8v 43kw imaju 240mm dokle svi ostali 257mm.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Delphi ima li tko iskustva? Imao sam set kvacila za hyundai i bio sam zadovoljan.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Meni su Abe bile čisto dobre.
Na drugom radnom autu imam Bremzi.
Rade super, ne cvile, dobro koče

Dotz27

Bremsi mislis? Ja sam ih stavio na zadnji kraj sad kad sam radio servis, ne trose se puno, ne čađe felgu a bile su mi na 40posto rabata tadasnjih 110kn..Nisam cuo lose komentare jos na njih..