Senzor razine ulja

Autor gandi, 27 Travanj 2017, 12:29:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandi

159 jtdm 88 kW

Kad ga parkiram na jako blagom parkingu i pustim pola sata na davanje kontakta me doceka sa "Check engine oil level"



Nakon par sati stajanja u garazi na ravnom stanje na sipki je ovakvo:



I na senzoru:



Jel se tko susretao s tim problemom? Koje je rjesenje?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

ccm

Pa po ovoj sipci tebi fali dost ulja, kaj ne??
Ne znam kolko je ovaj senzor osjetljiv i dal mu je prazno stvarno prazno ili upozorenje da ti fali ulja i da dolijes.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

gandi

Stanje na Å¡ipki je na cca 2/3, isto kako i pokazuje senzor, ali kad je auto parkiran na ravnom.
Kad je stvarno prazno onda izbaci poruku o nedovoljnom tlaku ulja. Naravno, ako se upali auto.

Ugl, ulja po štangi ima više od pola. Zadnji servis je napravljen prije 17 000, pa možda počinje pizditi jer bi na novi servis.
--->>>    click here      <<<---

ccm

Hm, ne znam. Meni je moja javlja change oil, al to je bilo jer nije bio resetiran interval servisa u ECU.
A kad mi je propiso semering na radilici, onda je isto cudne vrijednosti pokazivao pokazivac, isto je ovak kao padala razina, a iskapalo je jedno jedna i pol cajna zlicica ulja....
Ne znam tocno gdje se nalazi senzor, mozda nije bas na samom dnu, pa posto tebi fali malo ulja, kad je na nagnutom ulje padne ispod senzora pa javlja prazno. Ali to je vec sad moje nagadanje.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

the-rider

senzor je ozada na karteru, ako parkiras na nizbrdici mjeri da je manje ulja
uglavnom ako je sve u redu nemoj se zamarati, ili ulij ulje do max
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

gandi

Necu nista tociti jer ionako kroz tjedan - dva ide na redovni servis.
Samo me zivcira to.
I treba mu sat vremena stajanja na ravnom da se ponovno sabere.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---