Fiat Punto - koliko troši vaš punto

Autor ben27, 14 Studeni 2009, 21:46:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sale88

Zanimljivo je to da ima drugačiju shemu očitanja na putnom računalu - umjesto da napiÅ¡e koliko troÅ¡i na 100 km, moj Punto baca info koliko kilometara proÄ'e sa 1 litrom goriva.
Naime, radi se o Puntu mk2 1,2 60 KS, 2002 godina - po Zagrebu troši kroz zadnja 3 tanka goriva 7 litara s tim da ja stvarno nemam tešku nogu.
Å altung izmeÄ'u 2500 - 3000 okretaja...
Koliko vidim - to je neka normalna potrošnja!

Miha.

Punto mk1 55 6 speed, nakon servisa potrošnja se spustila s 6.6 na 6l. ;D

Edimar

Da ga hebeÅ¡ ja svoju 55 - icu ne mogu spustit ispod 9 - 10 litara  :blah
JoĹÄ,, uvijek  N I S A M ! ! !  dobio Ã,,lansku

Alffy

moj mk2 1.2 16v troši po gradu oko 10l a otvorena oko 8l, a kad ga stišcem kopijuter mi pokazuje manju potrošnju. inace stoji na 11; 11,5l a kad ga stiscem preko 4000 rpm onda se spušta na kompu potrošnja, a na satu vidim kako kazaljka pada.. seru ti mjeraci na mk2

aZsenCa

Ajd da ne otvaram novu temu...
Jel zna netko koliko l/h (litara na sat) trosi punto mk1 1.2 u praznom hodu iliti leru?

Devil

Pa ko to mjeri dok mu auto stoji u leru!  :lol

zg hrc

punto mk2a 1.2  trosi gradske vozznje 7, 7.5l na gumama 195 50 15 s protočnim auspuhom i gljivom..a po otvorenom ide po 6.2  6.5

igor_kravarusic


M.P.

punto 55, felÄ'urine 15, Å¡alta se često i na 4-5 hiljada...često kratke relacije itd..uglavnom ne baÅ¡ lagani uvjeti - 8-9l

Devil


aZsenCa

Citat: sanitarium  u 24 Svibanj 2010, 19:12:37
1-2 L/h odprilike    ;)

cuj mislim da si fulao malo...
A i treba mi tocna potrosnja u decimalu...

igor_kravarusic

Onda prouči malo po google-u poÅ¡to sam u krivu..    :P

Uostalom svaki model troÅ¡i drugačije.. spoji ga na kompjuter pa računaj i provjeravaj     :D

A ovo sam napisao zato Å¡to dva službena auta koje vozim troÅ¡e izmeÄ'u 1,3 i 1,5 L/h u leru, doduÅ¡e nisu fiati i to je prema putnom računalu  ;)

ceker

zimi cc-a 11l na 100 km, sad izgleda da mi trosi oko 7, nije grada vidio..

al me *** lambda pa mislim da moze mozda i koja litra dole. jos.
neas turbo, e to ti nevalja mahune..!

dainese46

Evo ja da ne pametujem napamet, ja cu prepisat iz svoje teme o autu kolko moj Sporting (farcek :D ) trosi, tj. mogo bi rec stedi (lovu) :) .


Evo citat samog sebe :D :


Evo vratih se doma sa benzinske crpke smile . Uh sto me razveselih par brojki sa putnog racunala.

Napravio sam sa punim tankom goriva 661.1KM

Prosječna potrošnja je bila 6.6L

Naravno tu je bilo apsolutno svakakve voznje. Gradske,autocesta, otvorena cesta, ganjanje, penzionerski...Sve je uracunato i ovak je ispalo smile .

Da bude tak svaki put nema sretnijeg od mene

laki01

ave ovisi koliko golfova 3-4 gti-a i opela ima po cesti :boss; ali od 14 pa do 20 liatara ( 80 kn na ini 50km; dok na omw-u je 100kn super 100 80-90km)