Kupovina Fiat Punta

Autor S.O.K.O.L.S.K.I., 05 Siječanj 2014, 00:45:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

S.O.K.O.L.S.K.I.

U potrazi sam za povoljnim Puntom Mk1 '98. ili '99. godište, nevažno jel troja il petera vrata. Na što bi trebao obratiti posebno pažnju da su kronični nedostatci tih godišta tog modela?

S.O.K.O.L.S.K.I.

Nemojte me ljudi zezat da nema nikakvih boljki  :icon_question:

casual

Citat: S.O.K.O.L.S.K.I.  u 05 Siječanj 2014, 13:30:04
Nemojte me ljudi zezat da nema nikakvih boljki  :icon_question:

ne vise ljudi stalno an forumu da ti odmah odgovaraju ;)
kad doÄ'e netko stručniji, napsiati će ti kaj su boljke, kaj treba gledati, ...

malo strpljenja  :ok:

S.O.K.O.L.S.K.I.

Malo sam nestrpljiviji po prirodi, a i žurim se zbog jednog Punta TD 70, 2000. godina sa 162 tkm ima klimu i dosta opreme što mi odgovara, čovjek traži za njega 1250 eura i ima regu dosta...a s obzirom na par što sam gledao do sada za te iste novce izubijani sa svih strana po limariji ovo je dobra prilika ako je ispravan.

franjo-fritz

2000 ??? Godina koliko ja znam  nema te godine tog modela.  Td. Hvala ne ....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mairon


BluePunto

Punto mk1 ti je do 99 ako se ne varam, a kaj se tice kupovine, ciljaj na 55-ice ili 60 benzinci naravno, ekonomisti i najisplativije ... a za turbo dizele i obicne sam cuo samo lose stvari, tako da nisu bas na nekom glasu, ili skupi jos para pa kupi punta jtd ako ciljas na dizela :)

Baso_1990

ja sam ima 55 1.1 jedino sta san problematicnije minja je brtva poklopca ventila i seleni zadnjeg mosta ostalo je sve u redu bilo. lagan malen vesel na gasu malu trosi lako za odrzavat

S.O.K.O.L.S.K.I.

#8
Možda je registriran prvi puta 2000. godine, uglavnom gledam ih sve, ali ovo mi se učinilo kao povoljna ponuda s obzirom na to da ima registraciju do 10. mjeseca, od drugog vlasnika je i ima dosta opreme (klima, servo, ABS, ele. podizači, zračni jastuci).

Samo da se nadovežem i ispravim, riječ je o TD 75 ili kako je već išla oznaka točno, auto ima 56 kilowata, barem tako piše u oglasu.

Maverick

ja sam kupovao pred 2-3 mjeseca i ono Å¡to su mi rekli je uzet ili 1.1 il 1.2 benzinca, ostalo se da popraviti jer su dijelovi jeftini ( u Å¡to sam se i uvjerio sam). Prvo Å¡to su rekli je nikako dizela.

S.O.K.O.L.S.K.I.

Prozujat ću još malo po oglasniku, malo me je** to što nemam para ići po pola Hrvatske za auto gledat, a kod mene u županiji je ponuda jako slaba...sve neki krš sa brdo kilometara stara godišta izubijani, ko ovaj dns što sam išao gledati... izrazbijan sa svih strana a vrata tako lijepo naravnana da se ne mogu dobro ni zatvoriti nego na silu

franjo-fritz

Dizel u tom modelu veliki problem .a Da ima 160.000 km malo vjerovatno .punto jedino 55 ili 60. To što se isplati po potrošnji odrzavanju tj uloženo dobiveno....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

S.O.K.O.L.S.K.I.

Te pretežno i gledam, al kažem cca neki prosjek je 190 do 200 kusur tkm i 95' ili 96' god. što se nudi pri meni.

krco

Kupi 1.1 benz. I ne brini se za potrosnju a popravci isto jeftini. Samo malo bolje pregledaj limariju..i nemoj niti jednig platit vise od 1.000 eura

Green Punto

punto mk 1 55 ili 60 najbolji omjer ulozeno i dobiveno, ne trosi puno, jefino odrzavanje, mala rega.
kad ga gledas pogledaj pod,pragove i blatobrane zbog hrÄ'e, provozaj ga prije nego ga kupis.

Mane zadnji seleni, brtva glave ako ga vozis u crvenom i ako ode kugla na prednjoj vilici moras mijenjati cijelu ruku, ali nista preskupo :)

tako da ti savjetujem  da si uzmes benzinca, dizela nemoj, nisu na dobrom glasu, jedino mozda 1.9 D ali ne znam dali ta prica o 1.9 masini drzi vodu.  Tesko ces naci puntica s malo kilometara, eo moj ima 285 000 i ide super, da pokucam u drvo :)
Cuore Sportivo   :wiii: