mk1 - Supersprint

Autor Ceki, 17 Travanj 2015, 07:02:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ceki

Pozdrav, nabavio sam kompletan superaprint auspuh od Punta 55 (cini mi se)
Dal neko zna jel to ide na Uno 1.0 ?
Hvala


topolino

Sumnjam 1.0 bi trebao biti manji blok od fire motora iz punta. Kada vec imas kompletan auspuh izmjeri razmake vida na svojem motoru i kolektoru, te izmjeri visinu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Ceki

Jedan moj prijatelj mi je rekel da to pase bez greske ;)
Budem popodne izmjeril pa videl.

Jel ovo neka kemija sa krajem grane ili kaj da ima ovaj okrugli dio isprepleteni koji se savija


ivica683

ÄŒini mi se da to nije original supersprint (ako je nekad bio original neÅ¡to je preraÄ'ivano).
Kraj grane je netko naknadno slagao,supersprint to ima drugačije rješeno.
Punto 55 i uno 45 imaju isti promjer cilindra pa ti grana vjerojatno paše ali punto ima višlji blok
pa če ti grana kad ju montiraš na unića biti bliže podu.

Ceki


ivica683



Tko ili što čemu služi?

Ako pitaš za fleksibilnu cijev ona služi za ublaživanje vibracija (i buke).

Ceki

Da, za tu cijev sam pital ;)
A dobro, stavit cu, pa cu vidjeti ;)

crev1986

Ja neznam ljudi sta se desava s vama ! Svi nesto kemijaju kao ja cu sam to napravit pa onda pita cemu sluzi flex crijevo ! JBGA nemoj se ljutit al sta se vatas coravog posla ! Daj 200 -300 kn i odvezi to nekom ko se bavi tim i gotovo !

Ceki

Pa i dat cu nekom da mi slozi, ali zato prvo pitam da ne vozim auto covjeku bzvz
A ti uzmi jedan Normabelček ;)

crev1986

Nikakav normabelcek meni netreba ! Forum je u zadnje vrijeme prepun glupih pitanja ! btw sta ce ti ta grana na Unic sta mislis da ces dobit konja s tima ! Vozi se na orginalu i natakari neki lonac za zvuk i teraj !

Ceki

Opusti se, nervozan si.

topolino

#11
Crev: covjek je dobro primjetio da nesto ne stima. SS umjesto flex cijevi ima konusni prsten kao na tipu i rupa za sondu je ispred tog konusa.

http://www.fiatforum.com/gallery/data/500/medium/supersprint1.JPG
Ovo je najslicnije ovoj grani sta sam nasao
http://www.supersprint.com/public/img/60419.jpg
Ova je za mk2
http://ctstyling.dk/upload_dir/shop/812901.wm.jpg
Ova je identicna tvojoj dizajnu, navodno je supersprintova bar tako kazu na stranici jer ostatak cjevi imaju naljepnicu

Edit once again
(Sto volim ovu opciju)
Unici nemaju flex cjev nego konus i ako je to covjeku prvi auto, a nije sarafio kako ce znati sta je flex cjev
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Ceki

Da, niti sam te struke, niti sam slazem, ali nisam neznalac da ne vidim da je kemijano. Razlog zakaj stavljam to je da sam dobil taj kompletan auspuh i zakaj bi imal neko hrÄ'avo govno ako mogu imati nekaj drugo ?!
Da, ove prve dvije slike su ustvari od te grane, izgledom je identicna, samo kaj su stavljali to crijevo i gluposti ;)
Danas popodne kad dodem doma cu vidjeti hoce li mi to sve pasati

topolino

Na tvojoj je gornji dio inox, donji je celik. Moze biti da je pripasavana na punto, a nije za punto. Ja bih ju prepravio da bude kao i na prvoj slici bar je ta sigurno supersprint za fire motor. Morat ces prepravljati sigurmo jer ti punto ima veci promjer cjevi od una i nema flex cjev. Odnesi nekom tko dobro radi aspuhe, pokazi prvu sliku.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Ceki

Grana je skinuta, izrezna,navaren moj original dio i montirana na motor
Ali opcenito imam problem sa autom. Kad mu poklopim gas do kraja on štuca i ne vuće, a čim malo popustim je bolje :/