Fiat Punto 75 SX

Autor Mihajlo90, 17 Svibanj 2015, 20:22:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Pozdrav,

kupio sam prije koji dan u drugom gradu Fiata Punto 75 SX i uredno se dovezao s njime kući 50 km udaljenom drugom gradu. Taman što sam došao kući i parkirao ga skužio sam kako mi se tada upalila lampica temperature motora i ventilator koji je ostao raditi i nakon gašenja vozila. Što i gdje ja sada mogu gledati i provjeriti ?

Hvala !

tomozuki

Vodu u hladnjaku i termostat
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Maverick

da li na instrument tabli imaš samo lampicu za temperaturu ili imaš i cager?

- kakva ti je bila vožnja? normalno bez stajanja ili puno kreni/stani?

- u slučaju da auto dostigne višu radnu temperaturu, ventilator će raditi i nakon što se auto ugasi.

- provjeri razinu antifriza i zamijeni termostat (termostat nije velika investicija). TakoÄ'er provjeri na donjim rubovima killera da ti ne slini i na crijevima.

-  da li si ga parkirao na mjesto, pa onda nakon 2-3 minute opet iÅ¡ao paliti i onda ti se tek upalila lampica temperature ili čim si sparkirao doma nakon tih 50 km?

Mihajlo90

Ovo zadnje. Parkirao i ugasio te onda ga u roku od par sekundi opet upalio da ga pomaknem još naprijed te se upalila lampica tada. Nemam skalu. Voznja bila kombinirana.

Hvala puno !

Maverick

da. moguće da imaš problema samo sa termostatom, ali dobro provjeri još ovo ostalo navedeno, no opet jedno iskustvo s moje strane

kad auto nakon vožnje stoji par minuta, temperatura će se dić.


savjetujem ti još jednu investiciju, a to je instrument tabla sa cagerom (cca 50 - 100kn polovna) pa onda samo daj nekome da ti provede žicu da ti pokazuje razinu...vrlo korisna stvar

sretno dalje :)

Mihajlo90

Da probam jednu kratku vožnju po gradu pa da vidim onda ili ? Gdje se provjerava razina rashladnog sredstva ? Sorry, nov sam u svemu, ovo mi je prvi auto (24 god). Obiteljski čovjek znači bez divljanja.

Hvala !

Maverick

otvoriÅ¡ prednju haubu i odma kod desnog fara imaÅ¡ jedan čep na svijetlom plastičnom grlu. odÅ¡arafi i unutra je tekućina za hlaÄ'enje motora. na boku tog grla imaÅ¡ zabilježeno crticama maximum i minimum

prvo obavezno tekučinu provjerit nego se ić opet vozit. ne daj bože da ti probije dihtung glave onda ćeš imat tek veselja

Mihajlo90

ok, desno, gledano s prednje strane ili iz auta ?


Maverick

Citat: Mihajlo90  u 17 Svibanj 2015, 20:54:57
ok, desno, gledano s prednje strane ili iz auta ?

kad stojiš ispred auta s otvorenom haubom. ispod akumulatora

tomozuki

S prednje strane, ali kad je auto hladan jer bi inace mogu izletit cep
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Mihajlo90

Ok, hvala, puno je pomoglo. Pogledat ću stanje sredstva kad se vratim doma s posla jer je jučer bio mrak. Å to bi od servisa bilo meni dobro odraditi poÅ¡to ne znam Å¡to i kad je prijaÅ¡nji vlasnik servisiro. Ne bi volio stat negdje na cesti. Bio je na tehničkom prije  6 mj.

Hvala !

tomozuki

Trebalo bi ti sve pisat u servisnoj knjizici ako si ju dobio, a ako nemas provjeri ulje i po potrebi zamjeni ulje i filter, cca 600-700 kn, ovisi od servisa do servisa
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Mihajlo90

Na žalost nisam dobio servisnu. Što bi ja kao korisnik trebao redovno kontrolirati ? Gdje se nalazi spremnik sredstva za brisače ?


tomozuki

Razinu vode i ulja, tekucinu od serva i brisaca. Tekucina od serva je ispod haube odmah iza volana, a za brisace iznad desnog blatobrana kad gledas od ispred
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Reduktor

Citat: Mihajlo90  u 18 Svibanj 2015, 08:38:42
Na žalost nisam dobio servisnu. Što bi ja kao korisnik trebao redovno kontrolirati ? Gdje se nalazi spremnik sredstva za brisače ?