Fiat Punto 75 SX

Autor Mihajlo90, 17 Svibanj 2015, 20:22:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Rashladne tekućine je bilo do max. ali je počela sliniti kod brtve glave motora te se zna stvoriti zračni čep i tada bi mi se upalio ventilator i crvena lampica. Dali taj moj auto ima servo ili ne, kako to utvrditi ?

Mihajlo90


Reduktor

#17
Citat: Mihajlo90  u 18 Svibanj 2015, 23:34:55
Rashladne tekućine je bilo do max. ali je počela sliniti kod brtve glave motora te se zna stvoriti zračni čep i tada bi mi se upalio ventilator i crvena lampica. Dali taj moj auto ima servo ili ne, kako to utvrditi ?


Izgleda da je brtva otišla. Ako ti je auto isti kao ovaj na slici onda ima električni servo. Prema opremi sx trebao bi imati elektro servo.
Ako ima samo jednu posudu za ulje onda je ta posuda za kočnice. Netko će ti se javiti na forumu tko ima mk1 kao ti.

Maverick

Citat: Reduktor  u 18 Svibanj 2015, 23:43:01

Izgleda da je brtva otišla. Ako ti je auto isti kao ovaj na slici onda ima električni servo. Prema opremi sx trebao bi imati elektro servo.
Ako ima samo jednu posudu za ulje onda je ta posuda za kočnice. Netko će ti se javiti na forumu tko ima mk1 kao ti.

ne znam za sx 75 opremu. moj na desnoj strani ima posudu za tekućinu za kočnice, ispred servo pumpe, a lijevo skroz u kutu mi je posuda za servo

Reduktor

#19
Citat: Maverick  u 19 Svibanj 2015, 00:20:49
ne znam za sx 75 opremu. moj na desnoj strani ima posudu za tekućinu za kočnice, ispred servo pumpe, a lijevo skroz u kutu mi je posuda za servo


Neka slika prostor motora da vidimo koji je u pitanju.



Prva slika je fiat 60



a druga je 75 sx

Obadva su elx
---

Mihajlo90

Sad mi je na servisu pa ću onda fotku bacit, mjenjat će se brtva glave, zatezači, zupčasti remen, brušenje glave i podešavanje svjetla jer mi nešto ne štima s dugim i kratkim. Koliko je kn realno za ove radove ?

Mihajlo90

Evo stigao sa servisa i kaže majstor da nema servo. Sada bi trebao promijeniti žaruljicu na kontrolnoj ploči jer sam sinoć u vožnji primjetio da ne vidim skalu goriva dok ostalo vidim, pa me zanima na koji način bi to mogao ja sam napraviti ? Imam dva inbus vijka koje odvrnem i onda .... ?

Hvala !

Maverick

Citat: Mihajlo90  u 23 Svibanj 2015, 20:40:17
Evo stigao sa servisa i kaže majstor da nema servo. Sada bi trebao promijeniti žaruljicu na kontrolnoj ploči jer sam sinoć u vožnji primjetio da ne vidim skalu goriva dok ostalo vidim, pa me zanima na koji način bi to mogao ja sam napraviti ? Imam dva inbus vijka koje odvrnem i onda .... ?

Hvala !

....i to ti je to. izvučeš kontrolnu tablu. otkopčaš je da možeš lakše vadit ledice (obavezno zapamti ili označi jackove koji kud ide) i onda zamjeni ledice koje su ti pregorile.

ledice su ti u crnim, sivim i ostalim kučištima koje ćeš vidjeti sa stražnje strane, popikani su ko igle na panou. promjer je oko 1cm

Mihajlo90

Ok, hvala, koliko ima tih žaruljica jer sam ja primjetio da mi samo desni dio table ne radi osvjetljenje. Dali bi za kratko svjetlo treba biti kakav indikator ili ne ? Kako sa sajlom brzinomjera ide, dali se mora otkačit ili ne ?

Zahvaljujem.

Green Punto

najbolje vadi jednu po jednu i vidit ces dali je ispravana ili ne...inace zna pocrnit ili pukne nit u njoj...

naravno da ima indikarot za kratko svijetlo kao i za sve ostalo na tabli...samo imat ces praznih polja gdje nema sijalica, tako da zamjeni slijalice samo tamo di su bile, inace ako stavis tamo di ih nema..neces nista dobit...

naravno da moras i sajlu iskopcat, samo ju rukom izvuces jednostavno...a mozda je cak i km sat na Ä'ek nisam siguran.....inače Ä'ekove ne mozes nikako pobrkati jer
se ne moze ustekati Ä'ek sa ljeve strane u desnu..ako me rauzmijes.....
Cuore Sportivo   :wiii:

Mihajlo90

U potpunosti te razumijem. Tehničke sam struke ali ne auto. Samo mi još reci kako se pravilno vade te lampice pa ću to sutra sredit.

Hvala !

Green Punto

samo ih okrenes u u jednu stranu i ide van sa plastikom, nakon toga ju samo izvadis iz te plastike, stavis drugu unutra i vratis lampicu skupa sa plasikom u tablu :D

np  :)
Cuore Sportivo   :wiii:

Mihajlo90

#27
Za čega služi druga tipka po redu kao na slici ? I moj tu tipku posjeduje ali ne znam što je to.



Hvala !

Maverick

grijanje zadnjeg stakla

Mihajlo90

Hvala, zamjenio lampice i sve radi sad. Sad mi jedino titra kazaljka km sata. Å to bi to moglo biti ?

Hvala !