Fiat Punto 75 SX

Autor Mihajlo90, 17 Svibanj 2015, 20:22:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Maverick

Citat: Mihajlo90  u 27 Svibanj 2015, 19:06:32
Hvala, zamjenio lampice i sve radi sad. Sad mi jedino titra kazaljka km sata. Å to bi to moglo biti ?

Hvala !

kak to misliš titra?

Mihajlo90

Pokazuje dobro ali kao da oscilira ...

Maverick

ako misliš na to da ti cager od pokazivanja brzine malo poskakuje gore dole, to ti je normalnima na puntiću. meni je to radio i na starom i na ovom kojem sad imam tako da ne brini se oko toga

chico2288

Ako je cajger na sajlu onda je normalo da poskakuje malo...tako i meni

Mihajlo90

Da na sajlu je. Super onda :-)  Hvala vam !

Mihajlo90

Kako bi mogao provjeriti dali je ključ kodiran ili ne ? Konkretno bi ga trebao kopirati i razlika u cijeni je ogromna. Ono što sam primjetio da kod paljenja mi se ne pali lampica code niti na trenutak. Mogu ga upalit u istoj sekundi od ubacivanja u bravu. Sad ključ je plavi s nekim brojem na tom metalu.

Hvala !

Maverick

Citat: Mihajlo90  u 05 Lipanj 2015, 13:20:09
Kako bi mogao provjeriti dali je ključ kodiran ili ne ? Konkretno bi ga trebao kopirati i razlika u cijeni je ogromna. Ono što sam primjetio da kod paljenja mi se ne pali lampica code niti na trenutak. Mogu ga upalit u istoj sekundi od ubacivanja u bravu. Sad ključ je plavi s nekim brojem na tom metalu.

Hvala !

uvijek možeš verglat i palit čim staviš ključ, ali preporuka je da se pričeka da se ugasi lampica za ubrizgavanje itd

to što ti se lampica key code ne pali može bit da je ledica samo pregorila.
ključ sam 99% siguran da ti je kodiran.



zašto bi ga trebao kopirati?

kad skineš bravu ispod volana ili samo pokrovnu plastiku, vidjet ćeš da je ona obavijena jednim prstenom na koji ide kabal i to ti je čitač koda.

Mihajlo90

Sve sam lampice omski provjerio i zamijenio izgorjele / crne koje su bile ali i dalje nema tog simbola ključa. Sumljam da nije možda ključ isključen u eco pošto nemam nikakve "simptome" koji bi ukazivali da se čeka autorizacija i sl. Kažem može upaliti odmah motor bez nekog primjetnog verglanja pa mi je glupo bacati novce ako mi to ustvari nije potrebno iz navedenih razloga.

Hvala ti !

Maverick

Citat: Mihajlo90  u 05 Lipanj 2015, 14:53:45
Sve sam lampice omski provjerio i zamijenio izgorjele / crne koje su bile ali i dalje nema tog simbola ključa. Sumljam da nije možda ključ isključen u eco pošto nemam nikakve "simptome" koji bi ukazivali da se čeka autorizacija i sl. Kažem može upaliti odmah motor bez nekog primjetnog verglanja pa mi je glupo bacati novce ako mi to ustvari nije potrebno iz navedenih razloga.

Hvala ti !

onda ništa bez da ti netko se spoji kompom na ECU i provjeri da li je otključan

Mihajlo90

Ili izraditi takav obični ključ i probat ? Možda najbolje i naisplativije...

Maverick

Citat: Mihajlo90  u 05 Lipanj 2015, 15:04:46
Ili izraditi takav obični ključ i probat ? Možda najbolje i naisplativije...

možeš i tako da ako slučajno nemaš nekog ko ti može samo se spojit pa pogledat. znam da danas opelješe ljude po svemu.

Green Punto

prvo si provjeri lampicu na kontorlnoj tabli ..

"edit"

uh moj bed, soz
Cuore Sportivo   :wiii:

chico2288

Jednostavno iskljuci antenu od imobilizera...ako pali, onda je odkodiran, a ako ne, onda ima kod

franjo-fritz

Nezamaraj se sjedi pali vozi.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mihajlo90

Riješeno, provjerio sam i kompjuter je otključan te nema koda :)

Dali netko zna odakle tj. kuda sve ide antenska instalacija jer imam u zadnje vrijeme strašno loš prijem. Pregledao sam konektor kod radija i on ne može biti bolji. Gdje bi još antena mogla biti u prekidu ?

Hvala !