Fiat Punto 75 SX karamboliran

Autor Caleb, 09 Srpanj 2015, 22:01:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Caleb

Pozdrav svima. Imam nekoliko pitanje u vezi automobila.
Ovako imao sam prometnu nesreču sa Fiat Puntom 75. Dogodilo se iznenadno kada je prvi golf 4 Gti i ja Fiat Punto 75 SX stali smo na raskrižnju pred zebra radi propuÅ¡tanja pjeÅ¡aka, dok treća Opel Corsa zabio u mog punta i nastao krÅ¡ , oÅ¡tečena vrata gepeka i zadnji branik i jako ulubljen unutar oko 25cm a prednja nakon sudara udarilo ispred Golfa i tako da mog punta oÅ¡tećena Hauba, svjetlosna signalizacija,  branik te kiler pukao tekučina plastična. Bio je procjenitelj automobila i proglaÅ¡ena totalna Å¡teta.
Mislim ok totalna šteta znači dobit ču odštetu.

E sada, kad sam sve pregledao. mašina tj motor nije oštečen radi ok i ima 75KS.

Zanima me dali se može nekako nabavit automobil ako naÄ'em takav automobil i to neispravnog (naravno kupim i to jeftinog) a da je motor neispravan npr Fiat Punto 75 Sx ili neki model i dali baÅ¡ mora bit isti model i koliko vidim da ima viÅ¡e vrsta modela Punta i to Punta 55, 60 75 itd. Radi toga ako kupim neispravnog punta primjerice motor neispravan dok moja ispravna i u njega ugradio moj motor i da se dalje može vozat?

Maverick

naravno da možeš kupit neispravnog (limarijski u dobrom stanju) i staviti svoju mašinu.

što se tiće tipa neispravnog punta, ako se ne varam, instalacija od 55,60 i 75 je više manje slična, ali moraš staviti original ECU, brave sa starog ako je kodiran itd itd.

a u svim ostalim slučajevima moraš kompletnu elektroinstalaciju sa svog staviti u taj drugi.


opet ako to ne rradiÅ¡ sam sa nekim frendovima ili nekim ko se razumije a da ti neće naplatit brdo love, vidi koliko ti se isplati kupit drugi auto plus presaÄ'ivanje ili popravak ovog.

polovnih ispravnih djelova je fala bogu, ovdje samo na forumu imaš bar 4 puntača jedinice koji se prodaju u djelove.

Caleb

Zahvaljuljem na odgovoru, ali vidim po tehničkim specifikacijama da kod punta 55 i 60 zapremina ima 1108cm3 a Punto 75 sx ima 1242 cm3 znači nepaÅ¡e motor u punta 55 i 60, a kolko vidim da motor odgovara u Punta 75 Elx.  Dali možda grijeÅ¡im? Vidi na linku: http://fiatpunto.oneinform.com/teh.html.

Ako iz karamboliranoh punta 75sx sa svim dijelovima koje su ispravni i sad mi recite kojeg tip i modela punta mogu ugradit ako nabavim neispravnog punta a da je motor neispravan?

franjo-fritz

Reko bi ti ja naj jeftiniju soluciju i sa najmanje muke al nesmijem javno....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Stilo M

A da jednostavno kad dobijes ostetu,kupis drugi punto 75,u ispravnom stanju sa registracijom i vozis se dalje bez brige,a ovoga imas doma za dijelove kad ti nesto ode da samo mjenjas
:neznam:
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

75elx

Franjo pretpostavljam o čemu pričaš :trus slažem se s tobom, najjeftinije i najbezbolnije :finoucat

Miha.

Citat: Caleb  u 09 Srpanj 2015, 22:50:03
Zahvaljuljem na odgovoru, ali vidim po tehničkim specifikacijama da kod punta 55 i 60 zapremina ima 1108cm3 a Punto 75 sx ima 1242 cm3 znači nepaÅ¡e motor u punta 55 i 60, a kolko vidim da motor odgovara u Punta 75 Elx.  Dali možda grijeÅ¡im? Vidi na linku: http://fiatpunto.oneinform.com/teh.html.

Ako iz karamboliranoh punta 75sx sa svim dijelovima koje su ispravni i sad mi recite kojeg tip i modela punta mogu ugradit ako nabavim neispravnog punta a da je motor neispravan?
Paše motor u svakog punta. Kupi drugi auto i bok.

Caleb

Hvala svima na odgovoru, kupio sam drugi auto VW Polo 1,4 75KS, a ja želim kupit neispravni auto s papairima te složim i prodam radi toga da popravim budžet. Ako neko zna točan odgovor nemora tu pisat a nije za javnost a mogli ste barem na privat pišite. Hvala. Još jednom hvala na pomoći.

Maverick

Citat: Caleb  u 10 Srpanj 2015, 06:51:31
Hvala svima na odgovoru, kupio sam drugi auto VW Polo 1,4 75KS, a ja želim kupit neispravni auto s papairima te složim i prodam radi toga da popravim budžet. Ako neko zna točan odgovor nemora tu pisat a nije za javnost a mogli ste barem na privat pišite. Hvala. Još jednom hvala na pomoći.

mislim da si krivo shvatio kolegu Mihu.

naime 55,60 i 75 motori pašu na šaraf kada bi recimo išao na tu opciju. to je mislio

eLaCiD

Citat: franjo-fritz  u 10 Srpanj 2015, 00:41:46
Reko bi ti ja naj jeftiniju soluciju i sa najmanje muke al nesmijem javno....

Reci mu onda tajno :)
098  38 77 11
elacid@net.hr

Caleb

Pozdrav svima,  nakon tolikog razmiÅ¡ljanja u vezi punta 75 SX i nakraju neisplati kupit isti auto s neispravnim motorom koliko vidim po njuÅ¡kalu poÅ¡to je auto dosta star 1997-99g i čak ako složen punto i mislim da puno teže prodat a lakÅ¡e dijelovi rasprodat.
Pošto je moj punto dosta oštečen tj oštečen samo dio karoserija. Zanima me kako se prvo rastavit motor cijeli i kako? Vidim da je motor spojen getribu i kotače te drže na šasiju. Može li nam netko reći što se prvo skidat i to redom.

Moja je namjera da sve skidam s njega i rasprodam dijelove na njuškalu.

Maverick

ja sam svog ogolio skroz. poskidao stakla, unutrašnjost, retrovizore, lampe, blatobrane itd itd.

onda sam skinuo zadnji most.

sad me još čeka motor i to, a to bi ti najbolje išlo ovako.
1. diskove i glavčine dole
2. osovine s homokinetičkim i manžetama
3. hladnjak + ventilator
4. sitnice koje smetaju još (stalak za akumulator, posudice za tekućinu za pranje stakla, servo tekućinu, kočionu tekučinu, granu auspuha)
5. getriba
6. motor

franjo-fritz

Sjekirom.... Pa nije to kvantalna fizika skidaj sve po redu... Motor i getribu izvadi kad skines cijwli prednji kraj sam padne
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks