1.6 16V iz Bravo/Brava/Marea linije u Punto 55?

Autor Fyodorovich Dragunov, 07 Studeni 2015, 08:06:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Citat: Fyodorovich Dragunov  u 07 Studeni 2015, 13:57:33
Ok. Nisam mehaničar ni stručan pa pitam. Ideja otpada. A što se tiče swap za neki od jačih motora iz Punta?
uh jedan od rijetkih koj je brzo shvatio..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

casual

nije on shvatio :D

odustani od swapanja, posloži si motor i karoseriju ako ga hoćeš voziti
sve ostalo zahtijeva novce i vrijeme
pošto si rekao da nisi mehaničar, neisplativo svakako


Fyodorovich Dragunov

Odraditi ću mu veliki servis prvo drugi tjedan. Za dalje ćemo vidjeti. Hvala na odgovorima.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Mike20

Citat: casual  u 07 Studeni 2015, 12:57:44
a 5000 eura nije vreća novaca  :neznam:  :82:



Nije vreća, al vrečica je  :D

Citat: tono92  u 07 Studeni 2015, 15:11:48
Mene je moja brava i to sugavi 1.4 sa svime izasla oko 3000â,¬ a za te pare sam vec mogo nac dobrog stila , pa ti onda kupi auto prek oglasa , kao vozila ga casna sestra , nikad lupan , bolje nemoj nis ulagat , vrati ga nazad prodaj ga dalje i uzmi nekaj drugo jer ako ces ulagat nikad kraja s tim

Poslano sa mog HTC One koristeći Tapatalk



Neki dan gledao i provjeravao Stila 2003-g 1.9jtd, , od 1. vlasnika, 130 000km original prvjereno, jedini kvar je senzor tlaka na usisu, cijena 11 000kn registriran, radi ko vurica. Da sam znao dan ranije, bio bi kod mene doma.

Punto 55ica koji se misli voziti još 5 godina je vrijedan ulaganja i slaganja od nekih 3000kn, za tu lovu promijeniš, sve komplet kočnice, sva 4 amortizera, sve filtere, remenje, natezače i vodenu pumpu, svječice, sve 4 nove gume i još ti ostane novaca

Jednin ispativi i relativno jeftini swap je 75ica

Fyodorovich Dragunov

Veliki ću napraviti sad odmah, a ostatak ćemo vidjeti što treba a što ne kad bude kod drugog preporučenog mehaničara a ovog kod kojeg sam ga vozio ga neće ni gledati a još manje šerafiti.

Netko je rekao da bi isplativi swap bio za 1.2 75 konja. Za koliko novaca bi se mogao kupiti motor s getribom, srediti i ugraditi?
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Mike20

Bio je tu kod mene kompletan auto s razbijenim stražnjim staklom, neregan za 200eura, 75ica .
Mislim da je prodan

Mairon

Citat: Mike20  u 07 Studeni 2015, 16:49:03

Punto 55ica koji se misli voziti još 5 godina je vrijedan ulaganja i slaganja od nekih 3000kn, za tu lovu promijeniš, sve komplet kočnice, sva 4 amortizera, sve filtere, remenje, natezače i vodenu pumpu, svječice, sve 4 nove gume i još ti ostane novaca



Više od 3 soma kn je sve navedeno. Bilo bi lijepo da je to do 3000kn, još treba platit rad za sve to, što dosta košta, pa špur. I to bi bilo super kad nebi to bio star auto, pa i vilicu koju da treba mijenjat, ode alternator, akumulator. Znam po svom puntu 2, 5000 su negdje bila ulaganja u 2 god. A i sad bi trebalo lijevu vilicu, prednje amortizere. Popis dijelova koji su zamjenjeni bi stao na A4 papir. I to sve potrošna roba. Bez nekih kvarova. Uvijek imaš veselja s tim starim autima. Uvijek može izbit ako želiš bar 100 eur iz dzepa.

ivica683

Motor iz 75-ice ti paše.Getribu ostavi svoju.
Ako na svojem motoru radiš veliki servis onda se i dalje vozi s njim,jer ako češ ga poslje mjenjati opet moraš napraviti isti posao,
Najprije se odluči koji motor hočeš i onda taj motor slaži.

Fyodorovich Dragunov

Sriktao sam ovaj 55 za voziti se. Imam još ponešto od ovjesa i kočnice za riješiti. Kako nisam stigao riješiti limariju prije snijega i soli na cesti, to će pričekati proljeće kad se ovo sve sr*nje s ceste makne. Možda ako naletim gdje na dobru 75-icu ili 90-icu da nije regana i brdo kilometara nju uzmem za kasnije igrarije.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Mike20

Vidiš, pametno si napravio.
Limariju si mogao riješiti, složi se, zaštiti dobro i držalo bude jedno vrijeme

Fyodorovich Dragunov

Bio je prioritet motor i reparacija zadnjih vilica. Gume sam morao kombinirati. Nešto sam muzike slagao. Ima vremena, napraviti će se.
Prva potpis druga i u oblaku si dima